Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan béküljek ki apámmal?

Hogyan béküljek ki apámmal?

Figyelt kérdés

Szóval, hol is kezdjem... az volt az alapszituáció hogy egy hétvégi napon délben csörögtek a rokonok, hogy menjünk kirándulni velük, de nekem nem volt éppen jó az alkalom, mert tanulnom kellett 3 témazáró dolgozatra. Szeretek kimozdulni, csak utolsó pillanatban szóltak sajnos, nekem pedig meg volt tervezve a hétvégém. Én ezt közöltem apámmal, aki mindenképpen azt akarta, hogy menjek velük, hiába győzködtem. Végül nem ment senki, még ő se. Ezután messengeren írt egyik barátom, akinek el kellett küldjem a házit, de mikor ezt meglátta apám azt hitte, hogy telefonozni maradtam otthon.

Ezután nagyon csúnyás összevesztem emiatt vele, majdnem verekedés lett a vége. A konfliktusban én vesztettem el először a higgadtságomat, és én kezdtem el vele ordibálni.

Azóta (kb 1 hete) nem beszélünk, még köszönni se köszönünk egymásnak, pedig egy lakásban lakunk.

Tudom, hogy elkerülhető lett volna az egész ha elmegyek és ezt rettentően sajnálom. Gyerekkorom óta nagyon jó a kapcsolatunk, de ez most nagyon elcseszte. Mit tegyek?

16/F



2022. nov. 7. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Tisztára mintha anyósomat látnám -.-


Amúgy azt tudod tenni hogy odamész és elmondod neki hogy neked az iskola fontosabb annál hogy valaki az utolsó pillanatban beszervez valamit, és te rögtön ugorj.

És mondd el neki (de a veszekedéskor kellett volna) hogy azért telefonoztál mert a házit küldted át.

De ha telefonoznál is, tanulás közben nem lehet egy pár perc pihit tartani?

Elég bajos apud. Fejben.

2022. nov. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1: Mondtam neki de akkor már késő volt.
2022. nov. 7. 21:36
 3/7 H.B.Netta ***** válasza:
94%

Annyit tudsz tenni, hogy a témazárókat elé teszed, hogy ezekre tanultál. Elmondod, hogy sajnálod, hogy kiabáltál es azt, hogy nagyon szereted. De lehet anyukádtól jobb tanácsot kapnál, mert ő ismer titeket :)

Remélem sikerül kibékülnötök :)

2022. nov. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Várj kicsit míg feloldódik.
2022. nov. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Ne tegyél semmit, de köszönni azért köszönj még viszonzatlanul is, azt diktálja az alapvető jólneveltség, ne mondhassa, hogy nem köszönsz. Fog ő még jönni a te utcába. Aki ennyire le se szar téged, annak nem kell udvarolnod. Majd megunja, ő is szenved, de ő kereste a bajt. Te meg viseld el emelt fővel addig, ne vedd a lelkedre. A fiatalabb életkor nem indok a megalázkodásra.

És nem, nem jó a kapcsolatotok! Csecsemőkorodban lehet, hogy az volt. Most kifejezetten nagyon rossz. És ez túlélhető.

2022. nov. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsolatotok nem jó.

Akkor megértette volna első szóra, hogy tanulsz, ők elmennek, jól érzik magukat, pont.

Tuti más baja van, csak rád vetíti ki.

2022. nov. 8. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
minek akarnál kibékülni vele? nem kell szaladnod utána, nyalni a sggét meg bocsánatért könyörögni, te nem csináltál semmi rosszat. azért nem kell hibásnak érezni magad, hogy apád leragadt egy követelőző ötéves szintjén.
2022. nov. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!