Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Férfiként ha egy fekete lány...

Férfiként ha egy fekete lány lett a párom, hogyan mutassam be a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Anyukám szerintem elfogadná, de nagyon csodálkozna. Apukám viszont full konzervatív, szerintem fekete embert (nagyon szeret "migránsozni" is) életében nem látott. Ő amolyan családi "vérvonal" hívő...


Pedig a lány amúgy Európában született, nevelekedett, tehát kultúrában semmiben nem tér el. Okos, csinos, ápolt.


Esetleg aki már szülő, hogyan fogadna egy ilyet? Most ez ilyen nagy probléma?



2022. nov. 18. 00:18
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy bárki mást.
2022. nov. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
97%
Előtte mesélj róla, mutass képet, kellemetlen lenne egy rasszista beszólás meglepetésében.
2022. nov. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
97%
Ha félsz apukád reakciójától, akkor jobb lenne, ha nem a személyes találkozón tudná meg, hogy ki a barátnőd. Gondolj bele a lány helyzetébe, nyilván izgul, ha a barátja bemutatja a szülőknek, és akkor jön egy szájhúzogatós (esetleg rosszabb) reakció. Ne tedd ki ennek.
2022. nov. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
93%

Mondd ezt: Szüleim, férfiként egy fekete lány lett a párom. :)

No para.

2022. nov. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
85%
Az lenne a legjobb, ha lenne barmilyen kozos pont a gondolkodasukban. Teszem azt, ha az edesapad vallasos es a lany tortenetesen kereszteny (sok afrikai orszagban a lakossag haromnegyede vagy meg magasabb hanyada valamelyik kereszteny egyhazhoz tartozik), akkor lehet erre hivatkozni, hogy ne csak a tole mindenben kulonbozo embert lassa benne.
2022. nov. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
93%
Beszéld meg az anyukáddal, hátha eloszlatja a kétségeidet, amúgy szerintem is az ilyesmit, mint eltérő bőrszín, vallás, fogyatékosság stb. előre kell közölni, hogy fel tudjanak rá készülni.
2022. nov. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
95%
Normális világban nem kellene előre közölni, mivelhogy ember-ember. Én a helyedben amúgy nem ilyen direkt bemutatással kezdeném, hanem először csak mesélnék róla. Kedves, okos, mivel fogott meg, mivel kedveskedett neked, szóval elmondod azokat a dolgokat, amik szimpatikussá teszik a szüleidnek, aztán mellékesen megemlíted, hogy egyébként fekete, de hogy ez mit sem számít, mert boldogok vagytok és szeretitek egymást.
2022. nov. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

#5:

Na még az a szerencse egyébként hogy a családunk annyira nem vallálos. Bár mindenki keresztény, de nem igazán tartjuk a rituálékat. És egyébként a lány is. Még talán jobban is tartja a vallást mint mi.

2022. nov. 18. 00:47
 9/45 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem rasszista a családod akkor el fogják fogadni.
2022. nov. 18. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
77%
Nem okozna semmilyen gondot akárkit is hozzon haza a fiam. Ha normális és igazán szeretik egymást akkor nekem aztán mind1 hogy milyen a rassza nem az teszi az embert. A többi meg már csak rasszizmus.
2022. nov. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!