Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Dohányzó szülők engedik a...

Dohányzó szülők engedik a gyerekeiknek a dohányzást?

Figyelt kérdés

Nekem mind a két szülőm erős dohányos. Én 15 évesen kipróbáltam titokban. Felnőtt fejjel két három évente egyszer ha beleszivok a cigibe (buliban) de inkább már soha többet.


Arra vagyok kíváncsi,hogy egy lácn dohányos szülő hogy viszonyulna a gyerekèhez, ha megtudná hogy kirpóbálta a gyereke?

Van olyan szülő aki megveszi a gyerekènek?

Én legbelül a szüleimet elítèlem,amiért a gyerekeikèrt se teszik le. Pedig közismert tény,hogy egyenes út a tüdőrákhoz. Ha már van gyereked,akkor nem inkább az egészséges életmódot kéne választanod? Jobban örülnék ha 50-65 évesen inkább valami sportolásra b.a.sznák el a pénzüket.


Tudom ez már gyerekkorban/tinikorban elkezdődik,mert így próbálnak egy tömeghez, menő rèteghez tartozni a tinik. Utána ha felnőnek,akkor a meloban sokszor el tudnak menni cigi szünetre. A napi rituáliává válik ez az embereknèl.

Én majd próbálom elmagyarázni a gyerekeknek,hogy nem ettől lesz értékes és "menő" ha kíváncsi majd a cigire.



2022. dec. 13. 17:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%

Az en szuleim egyaltalan nem dohanyoztak soha, en megis raszoktam.

Szoval sehogy nem magyarazod meg egy tininek vagy fiatal felnottnek, hogy ezt nem kene, egeszsegtelen, ha cigizni akar, fog is es szarik arra, hogy a szulo mit mond.


Ferjem lancdohanyos csaladban nott fel, nem biztattak cigizesre, soha nem vettek neki cigit, de amikor 16 evesen lebukott a dohanyzassal, akkor nyilvan nem kezdtek el neki arrol papolni, hogy ne csinalja, hiszen bagoly mondja verebnek.

Viszont azt nem engedtek neki, hogy elottuk szivja.


Szoval latod, igy is, ugy is ra lehet szokni a cigire, nem kell a szuloket okolni feltetlenul mindenert. Ok se tokeletesek, ok is csak emberek.


Amugy mi azota leszoktunk, pont a gyerekek miatt, de brutal nehez volt. En pl nem gyujottam ra 5 eve, de nem telik el ugy nap, hogy ne gondolnek ra, konkretan 2 masodperc alatt tudnek visszaszokni, ugyanugy...

A fuggoseg nem egyszeru.

2022. dec. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%
Apám, mint oly sok mindenben, amint elmúltam 18, megvonta a vállát, én pénzem, én dolgom. De amíg nem voltunk 18 évesek, nem tűrték meg szüleim a dohányzást, főleg, mert sutyiban tesóm nem mindig kint csinálta, a dohányos apám meg megmondta, hogy az ő házán _belül_ nem lesz füst. Azóta leszoktam, de emlékszem, volt pár év kihagyásom, amikor huszonévesen megint rászoktam, egy ideig sutyiban csináltam az éj leple alatt, egyrészt az adrenalin miatt, másrészt később is fura volt szüleim társaságában szívni - nálam a dohányzás amúgy is a keresztrejtvényfejtéshez vagy elmélkedéshez való volt, rohadtul idegesített, ha megpróbáltak kijönni a kertbe beszélgetni, amikor cigizni mentem ki.
2022. dec. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%

Gyerekkoromban mindkét szülőm dohányzott, bár eltérő mértékben. Anyám napi 2 szálat szívott a leggyengébb fajtából, apám az simán elszívott egy dobozzal egy nap.

Ennek ellenére mikor lebuktam cigizéssel, nagyon lecsesztek és utána erősen szemmel tartottak. Ők maguk mondták, hogy ez egy rossz szokás, és ők sem akarnának rászokni attól, hogy már megtörtént, és nem sikerült még nekik leszokni. Én értékeltem az őszinteséget, és így több évtized távlatában is ezt jobbnak tartom, mint azt, hogy "mindegy, mi is dohányzunk". Amikor én cigiztem sem bátorítottam senkit cigizésre, és mindig mondtam is, hogy ez egy ostoba szokás, ráadásul büdös meg káros is, és magammal sem voltam elégedett, hogy a gyereki hecc és víg tilosban járkálás eredménye az lett, hogy erre ment el a lóvém.

Nekem nem sokkal a lebukós incidensem után apám fogta magát és 30 év masszív dohányzás után letette a cigit egyik napról a másikra. Nem volt neki könnyű, de megcsinálta. Azóta anyám is leszokott.

2022. dec. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
15%
Mindenki maga tudja. Anyámek cigiznek, én is. Nem sokkal károsabb, mint a sok tartósítószered műkaja.
2022. dec. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%
#4 Egy osztálytársam is mindig ezt mondta, hogy már az alma sem olyan egészséges, minek cigizzünk. Jogos, végül is egy pohár méreg után logikusabb bedobni egy másik pohárral, mint tartózkodni a továbbiaktól. :D
2022. dec. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
79%
*miért ne cigizzünk
2022. dec. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
92%
Bszk majd én eldöntöm cigizek e, ahogy más is.
2022. dec. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%
Anya dohányzott amióta az eszemet tudom, nem csinált nagy patáliát amikor elkezdtük az ikertesómmal, aztán később a húgomnak se. Nem azt mondom, hogy támogatta de bagoly mondja verébnek. Elég hülyén nézett volna ki, hogy lecsesz érte aztán kimegy mérgében rágyújtani 😂 főleg hogy ő is kb annyi idősen kezdte mint mi
2022. dec. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%
#8 Vigyázz, a szülők ennél rafináltabbak. Nekem se szóltak soha, elég volt a reggeli 20 perces köhögésüket hallgatni. Amikor elkezdtem napi szinten krákogni, dobtam is elfele.
2022. dec. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Ennek jó tizenöt éve már és azóta nem tudom megszámolni hányszor cigiztünk együtt anyával, utoljára éppen ma 😄
2022. dec. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!