Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A legtöbb magyar szülő miért...

A legtöbb magyar szülő miért kontrollmániás a gyerekeivel szemben?

Figyelt kérdés

Mindent tilt neki, ezt nem szabad, ez rossz, ez is rossz, azért nem ennyire szar a világ.....

Mire jó a hülye kontrollmánia?

A gyerek lelkét betegítik csak a szülök ezzel a viselkedéssel hogy mindent megtiltanak a gyereknek és mindenről le akarják beszélni!



2022. dec. 20. 18:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%

Ezt a nevelést kapták. A legtöbb ember cipeli tovább a szülei terheit.


De ezért kell nekünk változnunk, hogy mi ne ilyenek legyünk.

2022. dec. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
18%
Mert a gyerekek idióták és szándékosan tönkreteszik a saját életüket, amit szülőként biztosan nehéz lehet végignézni.
2022. dec. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%
Második, az hogy te idióta voltál gyerekként(és az is maradtál) nem jelenti azt, hogy minden gyerekre általános ez.
2022. dec. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
35%
Mert, mondjuk 18 éves koráig a gyerek összes cselekményéért ő felel? Ha a gyerek kárt okoz, gyilkol őt veszik elő és nem a gyereket?
2022. dec. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

4


Egyrészt ez nem igaz.

Másrészt egy hajfestésben, sminkelésben pl mi az a nagyon közveszélyes?

2022. dec. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%

Megint egy ostoba általánosítás.

NEM a legtöbb szülő. NEm ilyenek.

2022. dec. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
43%
Na már megint ide lett hányva egy kérdés, amiben semmi konkrét dolog nincs, így tini hisztinek tudom csak tekinteni.
2022. dec. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
40%
7: az is! :)
2022. dec. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%
Értem, hogy miről beszélsz. Anno általánosban 7-8. osztályban sem tudtam a két barátnőmmel semmi sehová, ugyanis mindkettőnek az anyja nem engedte. Nem velem volt gondjuk. Az egyik annak sem örült, ha a lánya felhívná a barátnőit, és annak sem, hogy csak úgy akár a sarkon lévő kisboltba lemenjen, azért is könyörögnie kellett. Alig voltunk néhányszor az Allee-ban valamennyi időre. A másik osztálytársam az Allee mellett lakott szinte, és úgy sem engedte el mindig, pedig nem nagybevásárlást akartunk, sőt volt hogy nem is vittünk magunkkal pénzt, csak jártunk a papírírószerboltot, illatboltokat (szappan, gyertya, ilyesmik), ajándékboltokat, librit, és beszélgettünk, közben nézelődtünk, és elgondolkoztunk, hogy legközelebb, amikor lesz pénzünk ami tetszik, mit vennénk. Arra is kifogása volt, hogy akár abban az utcában sétáljon, az a jó, ha otthon van. Ottalvásról szó sem lehetett, pedig kitalálta egy másik barátnőjével, akit az anyja ismert, de nem. Hozzám sem, merthogy apám egyedül nevel engem, anyám nincs, mintha ez automatikus pedofíliát, molesztálást jelentene a lányára nézve. Ez a barátnőm jelenleg 21 éves, és a költözés miatt, a szoba szerencsés elhelyezkedése miatt van, hogy már az anyja nem nézeget be hozzá csak úgy, és nem követeli meg, hogy mindig legyen nyitva az ajtó (nem egyszerűen az, hogy ne zárja be, hanem hagyja nyitva). Akár voltam náluk, akár egyedül, az anyja azt akarta, hogy legyen nyitva, nem szereti, vagyis nem szerette, ha csukva van (zárni nem is lehetett, nem volt hozzá kulcs). Gondoltuk, jó lenne állatkertbe, Kiscelli Parkerdőbe, cukrászdába menni (szigorúan nappal). Titokban mentünk a parkerdőbe és cukrászdába. Állatkertbe nem jutottunk el. Napokkal vagy hetekkel kellett megbeszélni az iskolán kívüli találkát (leginkább Allee-ban könyörgés neki), naptári pontossággal. Agyrém volt.
2022. dec. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
12%

"Értem, hogy miről beszélsz. "


Dehogy érted, hiszen semmit nem írt. Valszeg csak idehányt egy gumi csontot.

2022. dec. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!