Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tesznek úgy a szüleim,...

Miért tesznek úgy a szüleim, mintha szerencsejátékfüggő lennék?

Figyelt kérdés

Ha hazautazok akkor amíg az átszállásra várok és egyedül vagyok mindig veszek kaparós sorsjegyet, maximum hármat. Mindig felírom, hogy nyertem-e, ha igen, akkor mennyit, stb.

A szüleim szerint ez függőség. De szerintem nem. Alapból havonta, másfél havonta veszek. Amúgy nem, és nem is hiányzik. Illetve van, hogy ilyenkor sem, mert mondjuk túl késő van, és zárva az újságos, vagy összefutottam valakivel, és beszélgettem.


2022. dec. 23. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

És minek kell nekik arról a 3 kaparósról tudniuk egyáltalán?

Megveszed, lekaparod, örülsz vagy búslakodsz és ennyi.

2022. dec. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

Ahogy az egyes mondja. Legyenek dolgaid, amid csak rád tartoznak. Ez is a felnőtté válás része, hogy apuanyu nem szól bele mindenbe. Majd te eldöntöd, és jogod van rosszul dönteni is. Kicsit túl kontrollosok, ne hagyd magad.

Én amikor elköltöztem otthonról, minden héten vettem egy három literes barackbefőttet, mert úgy éreztem, hogy abból nem kaptam eleget otthon. Aztán ezt csináltam egy hónapig, utána elég volt. :-)

2022. dec. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
18 év alatt tilos, ha nyersz, nem tudod kiváltani a nyereményt :( korod lényegtelen, ez nem függőség.
2022. dec. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy ezt én sem értem, minek elmondani nekik?
2022. dec. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

Ha nem hiányzik, akkor miért veszel havonta?

Attól, hogy nem naponta vásárolsz sorsjegyet, ez még lehet egy gyenge függőség.

2022. dec. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#1 Mindig elteszem egy kis dobozba, akkor is, ha nem nyert. :D Csak mivel nem a szüleim házában van a "gyűjtemény", hanem az albérletbe, volt már többször is rá példa, hogy előkerült. Volt, hogy kirántottam a táskámból, vagy a zsebemből, de egyszer történt olyan, hogy a régi szobámba(akkor éppen náluk voltam, de házon más családtagnal a faluban) anyuéknál bejött a kutya, amikor még az kölyök volt, és hát megjelölte a tását. Anyám meg nyilván nem hagyja ott húgyosan a táskát, amíg vissza nem érek, hanem kipakolt belőle, közben megtalálta az akkori sorsjegyet, majd kimosta a táskám. :D
2022. dec. 23. 13:32
 7/11 A kérdező kommentje:
*táskát
2022. dec. 23. 13:36
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Ez inkább kicsit kényszeresnek tűnik, hogy felírod, meg elteszed őket.
2022. dec. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az, hogy felírom, az miért? Minden kiadásomat szoktam vezetni. Van egy konkrét táblázatom, hogy ételre, háztartási dolgokra, szórakozásra mennyi ment el egy hónapban. És akkor ezeket még kisebb alcímekre leosztva, stb. :D

Azzal egyet értek, hogy a gyűjtögetés része fura. :D

De a szüleimnek nem is az a baj, hogy gyűjtöm, meg felírkálok mindent, hanem hogy egyáltalán megveszem.

2022. dec. 23. 14:13
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem laksz velük, és mindig van nálad sorsjegy, mikor hozzájuk mész, gondolom általánosítanak: ha most vettél, akkor vajon hányszor veszel, miközben nem vagy ott? Ha feltételezik, hogy sűrűn, akkor nyilván azt is kinézik belőled, hogy nem mondanád meg az igazat, és csak az ő megnyugtatásukra mondod, hogy csak akkor veszel, ha épp hozzájuk utazol.

A függőség meghatározásában egyébként nem a mennyiség számít, hanem hogy ha nem kaphatja meg valaki akkor, mikor akarja, az vált-e ki túlzott reakciót (azaz elvonási tüneteket, akár pszichés akár fizikai ha komolyabb függőségről beszélünk). Szóval ez alapján nálad ez nem áll fenn, nem késed le pl a vonatot csak azért, hogy megvedd az aktuális sorsjegyet vagy hasonló.

Az írkálás meg a gyűjtögetés nekem is fura, de szerintem mindenkinek vannak fura dolgai és így kerek a világ.

2022. dec. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!