Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek, hogy ha már nem...

Mit tehetek, hogy ha már nem tudom elviselni a lányom zenei ízlését? Komolyan határozzam meg, mit hallgathat? Hogyan ellenőrizzem?

Figyelt kérdés

A lányom kb. 14 évesen kezdett el magától zenét hallgatni. Most 17. Rock zenével kezdett alapból, aztán szép lassan a metal felé fordult. Lány létére mindenféle rikácsolós, hörgős zenét hallgat. Utánanéztem, és van az álala hallgatott zenészek között egy templomégető elítélt gyilkos is, egyéb bandák meg tele vannak drogosokkal, heroinfüggőségről szólnak a szövegek. De leginkább a hangzás zavar, szerintem lelkileg torzít az, ha valaki ének helyett borzalmas hörgést hallgat, semennyire sem normális egy lánynál aztán pláne. Szerintem még a szexuális fejlődését is befolyásolja, mert így a kortársai nem fognak rá igazi lányként tekinteni, nem lesznek vele tisztekettudóak, udvariasak, haverként fogják maximum kezelni, vagy épp kiröhögni.

Mit tegyek? Komolyan tiltsam?



2022. dec. 28. 12:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/103 anonim ***** válasza:
96%

A mai srácok nem azért nem tisztelettudóak, mert egy lány rockot hallgat, hanem csak nincsenek megnevelve.

Ne tiltsd meg, beszélj vele, hogy miért tetszik ez neki stb.

2022. dec. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/103 A kérdező kommentje:

Már beszéltem.

Ő szépnek hallja ezeket a zenéket, zenei profizmusról, gyönyörű riffekről beszél.

2022. dec. 28. 12:34
 3/103 anonim ***** válasza:
91%
Én is ilyen zenéket hallgatok, köszönöm szépen, még élek (32/N), 4 diplomát is szereztem és alkesz se vagyok. Hoszed vagy sem, sok pasi is hallgat metált és nem mind darabolós gyilkos/nők zaklatója.
2022. dec. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/103 anonim ***** válasza:
93%
Kedves kérdező, kölcsönadnád az idögépedet, amivel a 80-as évekböl idejutottál?
2022. dec. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/103 anonim ***** válasza:
93%
Mi zavar pontosan? Hogy nem tudod kontrollálni?
2022. dec. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/103 anonim ***** válasza:
91%
Semmit ne tegyél. Ő se tehetne semmit, ha te pl Zámbó Jimmyt hallgatnál... Lehet, hogy csak egy korszak ez neki, de lehet, hogy élete végéig szeretni fogja ezt a stílust. Legyél toleráns, amivel példát mutatsz felé. Nekem annyi zenei korszakom volt és még mindig van, hogy fel sem tudnám sorolni... Kezdődött a Nox-al, L.L. Juniorral, majd az Eddát is szerettem, utána teljesen csak és kizárólag Rap-et hallgattam (Eminem, 50cent... - Eminem szövegeit leírtam, lefordítottam, másoltam, idéztem belőle stb 13-14 évesen). Majd volt egy Metallica korszakom, Disturbed, Linkin Park, majd My Chemical Romance, The rasmus stb stb. DE volt hogy operát hallgattam órákig felirattal. Na szóval tényleg órákig sorolhatnám és mai napig mikor mit hallgatok... mégis van párom és mindig is jöttek utánam fiúk.
2022. dec. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/103 anonim ***** válasza:
95%

Apám majdnem elájult, amikor meglátta a szobámban a Led Zeppelin lemezt 1980-ban. Azt várta mikor leszek tomboló ámokfutó az ilyen zenéktől, ami aztán sosem következett be.

Erről ennyit.

2022. dec. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/103 anonim ***** válasza:
11%
Vidd el egyszer egy népszerű komolyzenei darabo(ka)t előadó koncertre, hadd ismerjen meg más zenéket is.
2022. dec. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/103 anonim ***** válasza:
90%

"Utánanéztem, és van az álala hallgatott zenészek között egy templomégető elítélt gyilkos is"

Szerintem ezt a lányodnak is elmondhatnád úgy érdekességként. Ő tuti nem ásta így bele magát...


"heroinfüggőségről szólnak a szövegek."

A lányod érti a szöveget? Amúgy én is sokat hallgattam egyházi zenéket gyerekként, mégse lettem vallásos.


"De leginkább a hangzás zavar, szerintem lelkileg torzít az, ha valaki ének helyett borzalmas hörgést hallgat"

Hallottál te olyan jó kicseszett mély hangú orosz egyházi kórust? Az se jobb.


" egy lánynál aztán pláne"

Már szinte hiányoltam a szexizmust...


" Szerintem még a szexuális fejlődését is befolyásolja, mert így a kortársai nem fognak rá igazi lányként tekinteni, nem lesznek vele tisztekettudóak, udvariasak, haverként fogják maximum kezelni, vagy épp kiröhögni."

Ezt ugye te se gondoltad komolyan? :D Ha te szereted a retro autókat, akárcsak a férfi barátaid, akkor már nem tekintekek nőnek, tiszteletlenek veled és kiröhögnek?

2022. dec. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/103 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen rendben van, nincs ezzel baj.
2022. dec. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!