Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Parasztság, ha ez ennyire...

Parasztság, ha ez ennyire zavar? (18/L)

Figyelt kérdés
A szüleim már jócskán benne vannak a korban, emiatt sok egészségügyi gondjuk van, meg nyomasztja őket a gazdasági helyzet is. Én ezt értem. De ha ébren vannak, kb semmi jókedv nem lehet a lakásban. Kimegyek tök vidáman a konyhába, és azt látom, hogy ott kávéznak, olyan arccal, mint akiket akasztani visznek. Folyamatosan fájdalmasan sóhajtoznak, nyögdécselnek. Jó dolgokról nem lehet velük beszélni, mert nem érdekli őket. Vagy egyáltalán nem is beszélnek velem, vagy csak panaszkodnak, hogy mi értelme az életüknek ha mindig csak a szenvedés van, és minden fáj, stb. Ha próbálok a kedvükben járni, az is csak kritizálva van (volt hogy csináltam egyikük születésnapjára meglepetés tortát, és akkor is azon lovagolt, hogy bezzeg a másik szülinapján sokkal több minden volt, nem csak egy torta). Már átálltam éjszakai életmódra (éjjel fent vagyok kb 5-ig, aztán addig alszok ameddig tudok) mert olyankor legalább nyugtom van, lehetek egy kicsit felszabadult, és boldog. Köcsög vagyok, amiért nem bírom ezt a folyamatos világfájdalmat elviselni, és inkább kerülöm őket?

2023. jan. 5. 13:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
Igen, parasztság. Ha ennyire zavarnak, el lehet költözni.
2023. jan. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
91%
Szerintem nem parasztság, valószínűleg én is kerülném őket.
2023. jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Metionin ***** válasza:
87%
Nem. Senkinek nem lesz attól jobb helyzete, hogy búvalbaszott fejjel sóhajtozik álló nap. Attól viszont igen, ha a sóhajtozás helyett inkább megpróbál tenni valamit a jobb helyzetért.
2023. jan. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Próbálhatnál velük beszélni, de általában sajnos az a tapasztalat, hogy nem lennél vele előrébb, mert ők már beleszoktak ebbe az életvitelbe, és nem fogsz tudni rajtuk változtatni, ha ők nem akarnak magukon. Abban viszont semmi értelem nincs, ha valaki élőként már temeti magát. Én is néha jobban szeretek néha csak úgy elvonulni, de hahó, attól még élek :D

Értelmes lánynak tűnsz az alapján, hogy egy ilyen hosszúságú szöveget értelmesen meg tudtál fogalmazni, bírd még ki egy kicsit, ne hagyd, hogy az ő viselkedésük (vagy bárki más személy, aki nem te vagy) határozza meg az érzéseidet.

Előbb-utóbb úgy is lesz valakid, elköltözhetsz albérletbe, és nem is kell haraggal elválnotok.

Tudom, hogy szar érzés, amikor jót akarsz a másiknak, aki ráadásul a saját szeretted, és nem értékeli azt, amit teszel, de azt tudatosítsd magadban, hogy te megtetted, amit akartál, és emiatt érezd jól magad. Legközelebb esetleg megkérdezheted, hogy mit szeretnének, de azon túl, hogy amíg velük vagy elfogadod a viselkedésüket, és megpróbálsz alkalmazkodni, többet nem tehetsz.

2023. jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
#1 18 évesen lehet még gimis is simán. Ha meg dolgozik, akkor sem régóta, vagy egyetemista is lehet. Nehogy már ne lehessen boldog azért, mert 18 évesen még otthon lakik. Tudod, a gyerek is ember, a szülő meg nem 18 évre vállalta és nincs joga tönkretenni a boldogságát csak azért, mert neki most épp világfájdalmas kedve van.
2023. jan. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
12%

6!


Es?

2023. jan. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
12%
Jócskán benne vannak a korban és betegségekben kb 45 évesen? Minek nézed te az életerős aktív szüleidet? Viszont lehetnek munkahelyi, anyagi gondjaik, kiégés, depresszió, nem fogod őket kigyógyítani, nekik kéne szakemberhez és barátokhoz fordulniuk, szórakozniuk. Idővel elköltözöl, már továbbtanulni is lehet másik városban.
2023. jan. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7 Honnan szedted, hogy 45 évesek? Sehol nem írtam ilyet.
2023. jan. 5. 14:21
 9/16 anonim ***** válasza:
23%
Hát 80 évesnek csak nincs 18 éves gyereke! Mért, mennyi?
2023. jan. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
20%
Költözz el amint lehetöséged van rá ha ennyire nem tetszik.
2023. jan. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!