Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szoltok ahhoz az anyához,...

Mit szoltok ahhoz az anyához, aki nem engedi a gyerekének hogy koleszos legyen, önnálosodjon?

Figyelt kérdés

Van egy épp most felvételiző uncsihugom, aki szeretne tovább tanulni egy olyan iskolába, ami az otthonától jóval messzebb van, ezért be akar iratkozni a suli kollégiumába, de az anyja ezt nem támogatja.

Tegyük fel, hogy az unokahugomat fel veszik ebbe az adott suliba jövőre, de az anya nem viszi el a gyereket sem a szóbelire, sem a koleszba.


Mesélte mai nap az anyja nekem, hogy semmiképp nem fogja el engedni a "kölykét" ilyen messzire, és azt gondolja, hogy ha nem írja alá a sulis papírokat amik a beiratkozáshoz kellenek, és szóbelizni, akkor sikeresen "megvédte" a gyereket. Szerintem ez nem normális, és nagyon lehangolt volt a gyerek, azt gondolja igy biztos nem lehet koleszos.


Úgy tudom, hogy kell szülöi aláírás a beiratkozáshoz, bár én nem voltam kolis sosem.


Tehát végül is, ha fel is veszik, akkor sem járhat oda? Komolyan az anyján múlik az egész? Elkeserítő számomra a dolog, mindennap bombáz üzenetekkel hogy mi lesz igy vele, ez az álom sulija.


Van viszont egy háttér dolog, hogy van egy fiúja, akitől tiltja az anyja, mert hogy felnőtt ez a fiú és ott lakik az iskola melletti városban. Van egy gyanúm hogy az anya ezért félti ennyire a "kolesztól".



2023. jan. 11. 22:44
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves s gyerek?
2023. jan. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
98%

Mist kozepiskolai koleszről van szó ha jól értem? Hat mert 14 evesen meg en se tapsikolnék ha a lanyom, akinek a felnott pasija arrafele lakik oda jelentkezne. De itt nyilvan anya-lanya jo kapcsolatnak, bizalomnak kellene meglennie.

Tehat ez meg nem az onallosodasrol szolo idoszak. Ha egyetemroo vagy fosikolarol beszeltel akkor bocs ott 18 evesen mar szinte zavarnam huzzon el otthonrol:-)

2023. jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
90%
Nem mindegy hogy gimis kollégium vagy egyetemes. Gimibe én sem engedném el messze főleg így, majd az egyetem fog számítani.
2023. jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
78%
Na, de kire írtad, hogy elmebeteg? Az anyára, aki valószínűleg okkal tiltja a lányát egy fiútól, vagy a taknyos kislányra, aki jön ide szidni az anyukáját, hogy rövid pórázon tartja, és próbálja érzékeltetni vele, hogy iskolát nem úgy választunk, hogy hol van az aktuális kan.
2023. jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
88%
Ha egy 14 éves nagykorúval jár az nagyon beteg. Nagyon helyesen teszi az anyukája hogy nem engedi el kollégiumba, a pedofil barátjához.
2023. jan. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
83%
18 éves koráig szülő dönt a gyerekről, utána mehet koleszba ha szeretne engedély nélkül is.
2023. jan. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem lehet normálisan leírni, hogy középiskoláról vagy egyetemről van szó? Nagyon nem mindegy.
2023. jan. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
89%

"Mit szoltok ahhoz az anyához, aki nem engedi a gyerekének hogy koleszos legyen, önnálosodjon?"


Ha nyolcadikos lányról van szó, akkor az anya teljesen normálisan jár el.


Az én lányom is ennyi idős, komoly és megbízható, mégse szívesen engedném el, de mégis elegednem, mert tudom hogy nem fiúkkal csatangolna...

2023. jan. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
91%
#8 te hol élsz? A gimis kolesz nagyon kemény és szigorú, tele felügyelőkkel, tanárokkal. Kötelező tanulási idő, közös programok, napirend. Időre visszaérni, lefekvési idő. Van hogy kikérő kell hogy pár óránál többet tartózkodj a koleszon kívül. 9.be olyan mint egy kolostor, de utána valamennyit változik. Ezzel nem azt mondom hogy rossz, mert nem, tök jó is tud lenni, ha vannak ott barátaid. Ezzel azt szeretném megcáfolni amit írtál. Senki sem tudja megoldani még ha akarná is, hogy "szétdugassa" magát egy koleszba.
2023. jan. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Igen, az valós hogy kollégiumokban nem olyan engedékenyek, de pont ezért miért ne tudná az anyja elengedni? Egyébként tudnátok arra válaszolni, hogy mindenképp kell a szülő a beiratkozáshoz? Ha fel veszik, és máshova nem, akkor nem fog suliba járni a gyerek? Egyébként most lesz majd középsulis, próbálom lenyugtatni hogy talán lehet oka annak hogy anyád ennyire félt téged, de nagyon ezen pörög és szeretnék neki válaszolni hogy hogy működik az egész.
2023. jan. 11. 23:28
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!