Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha kiderül,...

Mit lehet tenni, ha kiderül, hogy a saját anyját nyúlja le?

Figyelt kérdés
Testvérem elmúlt negyven, nem dolgozik (kb. nem is akar) és anyám nyugdíjából él. Anyukám hozzájárult ehhez, de nyilván annyiban, hogy biztosítja lakhatását, és az élelmezését. De anyukám idősödik, ráadásul egyszer elesett az utcán, eltörte magát, azóta nem igen megy ki, vásárolni egyáltalán nem jár, ilyenekben testvérem segíti, mivel ő megy el a boltba. Sajnos fény derült arra, hogy a nyugdíj érkezése után két hétig elvannak, a harmadik héten már szűkölködnek, a negyediken szinte enni sincs mit. De a hűtőben rendszerint alig van valami. A testvérem dohányzik, napi egy doboz, bár tagadja, napi felet mond. Sok mindenben kiderült hogy hazudik. Körbejártuk a helyeket ahol megfordul, és így derült ki sok minden. Megtudtuk, hogy tartozásokat is felhalmoz, és anyámra hivatkozik, hogy nem tud neki gyógyszert, vagy kaját venni. A helyzet úgy tűnik hogy az, hogy két hét alatt szinte eltapsolja anyám nyugdíját, amiből amúgy még ketten is szépen megélnének akár. Elmegy cigarettára, kocsmára, meccsekre, saját magának nassolni valókra szép számmal. Anyukám idős, memóriája, gondolkodása hanyatlik, még talán nem demens, de elhagyja magát, nem tud hatékonyan fellépni a vele együttlakó gyereke ellen, akit ha megkérdezünk hogy hol van a pénz, tagad, vagy azt állítja nem tudja, elment "mit tudom én mire már", és minden nagyon drága.. ez az utóbbi időben halmozottan igaz, de ez a duma évek óta, ez van lenyomva anyám torkán, hogy a rezsi kifizetése után megmaradt eddig kb. 200 E nettó nyugdíj elmegy két hét alatt mert olyan drága minden és viszont egyre kevesebb élelem van otthon. Már azt is gondoljuk, hogy eljár kajálni valahova a pénzből, mindenesetre gyűlik a tanúk száma, akik tudják tanúsítani, hogy nulla bevételből milyen vígan költ, és nem azt amire anyám a pénzt adta neki. Sajnos anyukám már képtelen nyomon követni a pénzmozgást, csak azt tapasztalja, hogy hopp kifogytak megint. És mikor duplán jött a nyugdíj, ugyanez volt a helyzet. Mit lehet tenni? Nyilvánvalóan ellopja.. jelentsük fel? Beszéltünk vele, és kértük, hogy minden vásárlás után tegye be egy adott helyre a blokkot, a rezsi számlákat, és mivel anyám egyáltalán nem megy ki vásárolni, ezért amiről nincs blokk, annak nincs nyoma, tehát adott hónapban az hiányzik, az eltűnt, és senki más nem tüntethette el, csak ő. De amennyire nem szégyelli magát, szerintem simán lesz bőr a képén, hogy azt hazudja, hogy ő odatette, csak anyám eltüntette, vagy valami szöveg. Kijelöltünk egy helyet, ahová gyűjtsék a blokkokat, és anyám is -legalább is úgy tűnt, hogy- értette mi a feladat. Most vásároltunk be nekik, anyám le volt döbbenve, ennyi ételt nem látott egyszerre már egy jó ideje, mert rendszerint egy kis felvágott, kenyér, kevéske hús, tej, és viszlát, amit látott. Jártatok hasonló helyzetben? Segítsetek, légyszíves mit lehet tenni. A testvérem apám után valamennyi hányadban tulajdonban részesül a lakásban, amiben laknak. Két kisgyereket nevelek, külön városban élek tőlük, eddig kicsit szőnyeg alá söpörtem talán a dolgot, de ez már tűrhetetlen. Novemberben kapott anyukám emelt nyugdíjat, és rá a decemberi hót, a kettő együtt 650 E forint volt, és most tudtuk meg hogy két hete max vajas kenyeret, meg krumpliból készült főtt ételt evett. Nagyon el vagyunk keseredve, ha tehetném, fognám és kihajítanám a lakásból.

2023. jan. 15. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, őszinte leszek: az égvilágon semmit nem tudsz tenni, ha anyádnak ez megfelel. Nyilván akkor is megfelelt neki, amikor még jobban eszénél volt, most meg látod, nem is érdekli már, a kisfiát úgysem fogja kirakni és nyilván nem is tudja, mert akkor nem lenne, aki ellássa, elmenjen a boltba neki meg hasonlók, hiszen te nem ott élsz.


Ez a dolog sosem fog változni, még azt is kinézem anyádból amúgy, hogy ha teljesen elmegy majd az esze, tesódra íratja az egész tulajdonjogát, általában ez a vége.


Nem tudsz mit csinálni, a legjobb, ha kimaradsz az egészből.

2023. jan. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Dehogy felel meg neki. :( Az én segítségemet kéri, mivel nem tud érdemben mást tenni, mint hogy szidja, de ezzel nem oldódik meg semmi. De egyéb lépést nem tesz. A kölcsöneikről csak nemrég szereztem tudomást. A legelkeserítőbb még ehhez, hogy nőről van szó.. lánytestvérem... de nem írtam.. ki is gondolna nőre? :(
2023. jan. 15. 15:29
 3/9 A kérdező kommentje:
Felajánlottuk nekik hogy hetente tudunk bevállalni egy nagy bevásárlást, ha mi kezeljük a nyugdíját, plusz folyó kiadásokra, napi kenyérre, maradna valami náluk de nem az egész nyugdíj.. de nekem is olyan rossz érzést okoz, hogy arra gondolok, hogy azért lenne nálam anyám nyugdíja, mert rám bízza, hogy a tesóm ne lopja el.. :( Nyilván akkor nem lenne pénze cigire, kocsmára.. és attól tartunk, hogy még nagyobb hitelekbe verné magát.
2023. jan. 15. 15:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem felelne meg neki, akkor változtatna.


Ha azt mondja, odaadja neked a nyugdíját és kezeld te, akkor rendben, ezt tudjátok csinálni. Megjegyzem, ezek után a testvéred teljesen ki fogja csinálni lelkileg-idegileg, mert átadta nektek a pénzkezelést, és akkor meg az lesz a következő megoldandó dolog.

2023. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyádnak nincs bankszámlája? Mehetne oda a nyugdíj, a kártya meg lenne nálad. A számláról leemelhetik a szolgáltatók a havi díjakat, te leveszel anyukádnak valamennyi kp-t, a kártyával meg hetente bevásárolsz. Blokk nálad marad, anyád kapna róluk egy fénymásolatot. (Bár a számlakivonaton is látszik, hogy mennyit költöttél)

Hogy tesóddal mi lesz, ha nem telik neki cigire, arra nincs ötletem. Ezt a here életmódot úgyis csak addig folytathatja, ameddig az édesanyátok még él.

2023. jan. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a lelkileg már kicsinálta.. hisz tudja, hogy bezárult a kör, ha ő elmegy, senki nem fogja eltartani, kiléphet végre a nagybetűsbe... és mivel a lánya, sajnálja. És igen, tehet róla, hogy ez a helyzet kialakult, de arról nem hogy szegény maga is ennyire együgyű, hogy nem tud fellépni a maga érdekében. Mindenbe beletörődik, de tudja, hogy ez nem jó. Nekem energiám, kapacitásom nem volt eddig rájuk, most sem sokkal több, de már én is magamat hibáztatom, hogy nem léptem fel hamarabb. :(
2023. jan. 15. 15:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy már késő. Anyád nyilván nem fogja kitenni a testvéredet, innentől kezdve meg mindegy, esetleg a nyugdíjt kezeld te és ne adj egy forintot sem a testvérednek, akkor talán rákényszerül a munkára.


De legyünk őszinték, nyilván neked is kényelmes, hogy van, aki bevásárol és ellátja anyukádat, mert te nyilván nem fogod magadhoz venni, ápolót meg nem tudnàtok finanszírozni, eddig nem akartál foglalkozni a kérdéssel, most meg már mindegy.


Az egyetlen, amit még itt alakítani lehet, ha te kezeled a nyugdíját, de akkor ne csak mondjàtok, hanem fogd meg a kezét, vidd be a bankba meg a nyugdíj pénztárhoz és irányítsàtok àt a te bankszámládra a pénzét.

2023. jan. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak az az egyetlen megoldás, hogy te kezeled a nyugdíját, a saját bankszámládon!

A rezsit fizeted számláról, az ételét lehet készen vagy alapanyagonként házhoz szállíttatni, ahogy a tisztító,-tisztálkodó szereket is, a gyógyszerét havonta 1x kiváltod és amikor mész odaadod neki.

Heti 5000-et adsz/utalsz neki kenyérre, ha bármi igénye van, akkor szóljon neked, beszerzed! Aztán havonta elszámoltok.

Bankkártyája ne legyen, mert azt is lenyúlhatja a tesód.

(Ha gondnokság alá kerülne, ezeket akkor is kellene csinálnod)

2023. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet pont az kéne neki, hogy jöjjön rá, hogy nem tehet iylet ha pénz kell neki meg kell érte dolgoznia.
2023. jan. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!