Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hol kaphatok valódi válaszokat...

Hol kaphatok valódi válaszokat magammal és a szülőanyámmal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sajnos nem az az édesanyám, akiről 27évig azt gondoltam. Szeretném megtalálni a szülőanyámat. Érdekelne hogy a gyámügyön kívül kinél tudok még információt szerezni ezzel kapcsolatbab. Az anyakönyvi kivonatom, a születésem után 3 hónappal készült el. Ezt is nagyon érdekesnek találom.

2023. jan. 17. 22:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A Tegyesznél tudnak segíteni. Első körben megmondják, hogy tényleg örökbefogadtak-e. Ha igen, és szeretnéd megtalálni a vér szerinti szüleidet vagy a testvéreidet, akkor a Tegyesz fog velük kapcsolatba lépni, és megkérdezni őket, hogy szeretnének-e megismerni téged. Ha igen, akkor megkapjátok egymás adatait, és lehet kezdeni barátkozni.

Arra viszont készülj fel, hogy nem lesz egy sétagalopp.

2023. jan. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Ha jó anyaként viselkedett, szív szerinti gyerekeként nevelt, szerintem ne akard a biológiai anyádat megkeresni. Bizonyára nem elrabolt. Ha meg is találod, nem várhattok semmit a másiktól.
2023. jan. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Nyilván nem véletlen alakult így, ha akart volna ennyi idő alatt keresett volna biztosan.
2023. jan. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
De az az édesanyád aki felnevelt. A másik, aki lepasszolt a biológiai anyád.
2023. jan. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

"Az anyakönyvi kivonatom, a születésem után 3 hónappal készült el. Ezt is nagyon érdekesnek találom."


Ha most elmész az anyakönyvi hivatalba és kérsz egyet, akkor meg a születésed után 27 évvel készül el. Amúgy vágod, hogy miért születési anyakönyvi kivonat a neve? Mert az csak egy kivonat. Van egy b@szott nagy könyv, amibe szépen beleírják a születéseket, ez a születési anyakönyv, úgy képzeld el, mint egy Excel táblázatot, vannak rubrikák, hogy pl. név, anyja, apja, dátum. Persze ma már digitálisan is megvan ugyanez.


Aztán ha szükséged van egy anyakönyvi kivonatra, akkor kérsz egyet. Nyilván nem adják neked oda az egész könyvet, csak kimásolják belőle a te adataidat.

2023. jan. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Egy ismerősöm hasonlóan dühös volt az örökbefogadó szüleire, mint most te, bár ő tinikora óta tudta, hogy örökbe fogadták.

Megkereste és meg is találta az vérszerinti anyját - apját nem tudni, ki -, meg a testvéreit is, akiket mind, egytől-egyig lepasszolt a nő intézetbe. Azt hiszem öten vagy hatan lehettek testvérek.

Semmire nem kapott választ, a tesói közül csak az egyikkel találkozott, a többi, az anyához hasonlóan, nem volt kíváncsi rá, nem alakult ki semmilyen kötelék.

Nem lesz sétagalopp, ahogy az egyes is írja. Ne legyél ennyire dühös a örökbe fogadó anyádra. Nem könnyű ezt tálalni.

2023. jan. 18. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

7:


1. Fogalmunk sincs milyen családi környezetben, milyen körülmények között nőtt fel nem kell spekulálni mennyire szerette/nem szerette. Nem kell szarozni, magasztalni sem.

2. Hogy ápolta, taníttatta stb. nem szívesség hanem kötelessége volt. Ezért nem kell senkinek életed végéig pitizned, hálálkodnod ha egyébként mással esetleg érdemtelenné vált rá. Öröklés, vagy akár a tartási kötelezettség nem csak egyik irányba áll fent, ez sehogy nem jön ide.

3. Nem tudjuk a biológiai anya miért "passzolta le". Elég sok méltányolható ok is létezik, kifejezetten érett döntés is lehet annak reményében hogy egy jobb környezetben nő fel a gyerek. Nem kell automatikusan szarnak bélyegezni valakit mert örökbe adta a gyerekét.

4. Attól nem lesz "hálátlan kölyök", hogy fel szeretné keresni a vér szerinti szüleit. Minden örökbe fogadott gyereknek joga van megismerni a származását és a másik oldalról pedig ez egy kötelességet jelent, hogy lehetőséget is kapjon erre. A szülőknek nem szabadott volna titkolni, akár nehéz akár nem. Teljesen életszerűtlen is. Engem örökbe fogadtak, volt pl. gyámhatósági betétem, gyámhatósági számlám. Most jobb ha egy átlagos ügyintézés során derül ki véletlenül, hogy örökbefogadás történt?


Kérdező a hivatalos út egyébként a gyámhivatalon át vezet. Nem kell félni tőle, mindenképpen próbáld meg legalább egyszer. Értesítik a vér szerinti szülőket, ha vannak akkor a testvéreidet is bár amennyiben kiskorúak ott még a törvényes képviselő is képben van. Amennyiben hozzájárulnak akkor megismerheted a személyes adataikat, ha esetleg elhunytak tudtommal akkor is. Ha nem járultak hozzá akkor arról is tájékoztat a hivatal, ha nem sikerült velük felvenni a kapcsolatot akkor azt mondják és később megpróbálhatod újra. Ha pl. fiktív apa szerepel az anyakönyvben azt is elmondják, ami szintén hasznos mert tudod olyan egyszerű dolgod nem lesz a kinyomozásával, előfordulhat az anya sem tudja ki az.

Az örökbefogadókat tudod még megkérdezni, hogy van-e valami papír náluk ami segítség lehet a számodra. Nálunk pl. volt kórházi záró a születésemről amin még szerepelt a vér szerinti anya neve/akkori címe pedig titkos örökbefogadás volt. Volt egy hatósági bizonyítvány is amin a születésemkor anyakönyvezett nevem szerepelt. Ezek segíthetnek ha a gyámhivatal útján nem jutnál előrébb. Mondok egy példát én kikértem a zárón szereplő lakás tulajdoni lapját és ott az anyám anyjának a neve egy régebbi bejegyzésben. Vagy ha a szüleidnek ritka neve van az leszűkítheti a kört.

A szerencsések akár a modern DNS tesztek által is ha nem feltétlenül pont a szülőket de olyan közeli rokonokat találhatnak ami már segíthet elindulni valamerre. Hogy mire számíts az lutri. Ismerek nagy egymásra találásokra, és az ellenkezőjére is példát. Érdekesnek mindenképpen érdekes, és érdemes megpróbálni. De hogy ne érjen negatív csalódás, úgy tényleg mindenre felkészülten (szexuális erőszakból születtél, anyád prostituált volt, vagy most egy kábítószerfüggő) és elvárások nélkül, nyitottan vágjál bele.

2023. jan. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

"Az anyakönyvi kivonatom, a születésem után 3 hónappal készült el. Ezt is nagyon érdekesnek találom."


Erre azért ne alapozz....Amikor külföldre költöztem q regisztrációhoz kellett a születési anyakönyvi kivonat, vagy angol nyelven, vagy hiteles fordítassal. A hiteles fordítás valami irreálisan drága lett volna, így kikértem egy másolatot, ami már ugye 3 nyelven volt. 38 éves voltam.

2023. jan. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 NTBS ***** válasza:
73%
Jól gondold át. Nem biztos, hogy olyan dolgok jönnek szembe, amikre fel vagy készülve.
2023. jan. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy én olvasatom szerint nem az anyakönyvi kivonatra alapozod, hogy örökbefogadás történt, de ha még kérdéses lenne hogy örökbe fogadtak vagy sem akkor azt is az illetékes gyámhivatalnál tudhatod meg. Ennek a tényét bárki hozzájárulása nélkül is közlik, mert mint írtam a 9-ben jogod van tudni, ezt a jogot nem én találtam ki hanem konkrétan a Ptk.-ban, Gyet.-ben is nevesítik, és az örökbefogadót is tájékoztatják róla.

Azért nem kell félni tőle meg annyira túlgondolni, nyilván az hogy bármi lehet nem jelenti azt hogy nagy valószínűséggel valami gáz lesz. A legtöbb eset egyáltalán nem extrém. Csak annyit akartam mondani ne illúziókkal állj hozzá, hanem úgy hogy bármi benne lehet a pakliban. De egy örökbefogadott identitása szempontjából ez olyan alapvető dolog, hogyha téged érdekel akkor mindenképpen próbáld megismerni.

Itt amúgy írta valaki, hogy már biztos keresett volna ha érdekled. Jó ha tudod, hogy hivatalos úton egyáltalán nem kereshet. Mivel titkos örökbefogadás volt ahogy látom, ezért pedig semmit nem tud arról hogy téged ki és mikor fogadott örökbe, mi a neved stb. Nem jelent semmit hogy nem keresett.

2023. jan. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!