Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyával soha...

Mit tegyek, ha anyával soha nem tudunk normálisan beszélgetni?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz időszakot élek éppen, saját magán problémáim, pl hiányzik apukám mióta elváltak a szüleim és még sorolhatnám, Idén érettségizem és küszködök a matekkal, iskolában sincs minden rendben és itthon is folyton egyedül érzem magam mert nincs senki akivel beszélgessek. Ha oda megyek hozzá beszélgetni nyomja a telefonját, ha sikerül is beszélgetni forgatja a szemét, szenved, a problémáimat meg nem érzi át..Különösen nem foglalkoztatja mikor szeretném neki elmondani, hogy magas fokú érdektelenséget látok rajta. Ha ezután feladom az egészet és ott hagyom, bemegyek dühösen a szobába még én vagyok a hülye gyerek.

Az ő munkahelyi gondjait persze én mindig végig hallgatom.

Barátom azt mondta ilyen esetben nem kell kezdeményezni a beszélgetést, majd ő keres ha akar.

De ez nem ilyen egyszerű..Minden esetre rám ez nagyon nincs jó hatással..Mindig rossz kedvem van, ha valamit hibázok egy szerencsétlenségnek érzem magam és azt gondolom jobb lett volna, ha meg sem születtem volna mert csak egy gond vagyok.

19/L



2023. jan. 22. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Beszélgess mással.
2023. jan. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
78%

Először is, kérd meg, hogy szeretnél vele úgy beszélgetni, hogy egyikőtöknél sincs ott a mobil. E

Mondd el neki őszintén, amit ide is leírtál, hogy szenvedsz a közönyétől, vagy közönyösségétől, hogy neked nagyon is számít mit gondol a napi - iskolai, magánéleti - gondjaidról, szeretnéd, ha segítő szándékkal hallgatna meg, ha éreznéd a támogatásád, a bizalmát.

Nem írod, milyen volt Anyukád a válás előtt? Milyen volt régebben a kapcsolatotok? Azóta változott meg?

Édesapáddal tartod a kapcsolatot? Vele jobban szót értettél? Megannyi kérdés, aminek a megválaszolása igen fontos és ezt együtt kell kezelni.

2023. jan. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Nyilván anyukád nem volt mindig szülő. Attól, hogy valakik gyereket csinálnak igaz szülői státuszba kerülne, de a hozzáértés már nem jár ezzel együtt. Magyarán mondva anyukád valószínűleg egy igazi h*ly* p*cs* és az is lesz mindig, ezen nem változtat a szülői mivolta. Rengeteg ilyen ember van és rengeteg ilyen lány, fiú van most hasonló helyzetben a világon. Azért ez vigasztaljon kicsit!


Továbbá minél hamarabb van esélyed dobbants otthon. De azért ezt ne úgy oldd meg, hogy függőségbe kerülsz egy másik ember által ugyanúgy, aki mondjuk a fiúd lesz. Természetesen, ha egy jó embert fogsz ki más a helyzet. Ne a rosszfiúkra menj (sajnos sok lány elköveti ezt a hibát újra és újra) inkább a visszafogottabb srácokra, vagy a jófiúkra. Persze csak, ha ezt ki tudod vitelezni. Anyukádék se véletlenül váltak el! De a lényeg, hogy nem kell aggódni annyira, fog vissza a kommunikációt maradjon egy átlagos szint. Fiatal vagy előtted a jövő, próbálj megtenni mindent amit te tudsz. Sok szerencsét!

2023. jan. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
Beszlgess másokkal.
2023. jan. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne diagnosztizáld. Ne mondd, hogy szenvedsz, mert ő közönyös, ő érdektelen, ő ilyen, ő olyan. Nem így kommunikálunk helyesen. Kizárólag a saját érzéseidről beszél anélkül, hogy róla szólna.

Anya, nagyon szomorú vagyok, mert egyedül érzem magam.

Anya, magányos vagyok, úgy érzem nincs kivel beszélgessek a Petin (a barátod neve) kívül, pedig szükségem lenne néha arra, hogy más emberekhez is kapcsolódjak.

És erre mond valamit.

De ez szív emberekkel működik. A reakcióból látni fogod. Rengeteg, de rengeteg szülő nem szereti a gyerekét. Fel lehet dolgozni terápiában egy jó pszichológusnál. Sosem a másikat szereljük vagy szereltetjük meg, csak a saját dolgainkra vagyunk hatással.

Ez, amit leírsz sajnos mindennapos, gyakorló, hamarosan coach-ként szinte csak ilyen történeteket hallok és ez nem javítható pár ide leírt válasszal.

2023. jan. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%

Anyukád mindig ilyen volt egyébként, vagy pl a válás óta ilyen?

Egyébként én a helyedben innentől a munkahelyi gondjait se hallgatnám végig, ugyanolyan közömbös lennék, hátha észreveszi magát (habár szerintem nem fogja, csak felháborodik hogy milyen hálátlan vagy).

2023. jan. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
69%

detto.

HIÁBA MINDEN!

Inkább add fel. zárkózódj el teljesen. ha akar beszélgetni veled akkor is zárkózódj be. úgyis csak a saját gondjait mondja el mindig és a te gondjaidat sohase.

tanulj, rajzolj, fess stb. zárkózódj be a szobádba így egy teljes évig. ha csak hetekre, hónapokra az hiába való. egy vagy 2 évre.

hidd el kelleni fog neki a beszélgetés. vagy ugyanaz lesz vagy végre téged is meghallgat.

2023. márc. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!