Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 éves vagyok (fiú), de nem...

16 éves vagyok (fiú), de nem merek semmit megkérdezni anyától, hogy ide-oda mehetek-e..?

Figyelt kérdés

Személyesen nem, mert írásban bármit megkérdek, mert tudom hogy nem veszekedne.

Minden héten mennék ide oda, dee azt mondja hogy nem mehetek, mert túl sokat járok, és már túl nagyfiúnak érzem magam. Most mit tegyek, hogy győzhetném meg, hogy elengedjen, és ne kelljen veszekednie?


2023. jan. 26. 22:03
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
10kor alvás van, este 7 után kb már otthon kell lennem... úgy kezel, mint egy 8 évest. Elhiszem hogy félt, de ennyire azért nee
2023. jan. 26. 22:04
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
Két évet vársz utána amagad ura elhetsz ha elö tudod rá teremteni a rávalót.
2023. jan. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Iskolaidőben teljesen igaza van hogy tízkor aludj. Amúgy tanulni szoktál a csavargás mellett? Ha jók a jegyeid, több esélyed van hogy elengednek akármilyen programra.
2023. jan. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Úgy kezel mint egy 8 évest, téged, aki csak irasban mer kommunikálni, szemtől szemben annyira kis fosos, hogy a saját anyjaval se mer beszélni? Minek akarsz te bárhova menni? 🤣
2023. jan. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
75%

Probáld meggyőzni hogy a barátaiddal mennél el nem messze

Mondd meg neki hova mennétek és próbáld meg megbeszélni mondjuk hogy 9 ig maradhass

Ha a jegyeid jók akkor azokra is tudsz hagyatkozni

Tényleg úgy kezelnek téged mint egy 8 évest és szerintem próbáldd meg meggyőzni

2023. jan. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
Talán mert úgy gondolkodik, mint egy nyolc éves...
2023. jan. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Te sem tűnsz egyszerű esetnek.
2023. jan. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
43%

Kb 1 évtized kellett mire rászoktam, hogy felhivjak bárkit azért, hogy mi van velem, hol vagyok, hova mentem, mikor tervezek jönni.

14 éves koromtól rendszeres volt a hajnali 4-5re hazaérés.


Nagyon nagyon kemény ez...

Konkrétan csak élnél, de szabályozva vagy, mint a 3 éves gyerekem, aki még nem tudja, hogy ha fröcsög az olaj, akkor megéget ha közelbe mész.


Te ugye már elég nagyfiúcska vagy, hogy tudd, mikor kéne aludni menni?

Na akkor ezt anyáddal is érzékeltesd. Nem kérdezni kell, hanem menni...

2023. jan. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos a 8-nak igaza van, hiába pontoztátok le.

Egész gimiben osztályelső voltam és kitűnő, versenyeken is jól szerepeltem, mégis alig engedtek el a szüleim valahova, mert szimplán féltettek.

Ha visszamehetnék az időbe, biztos többet lázadoznék és csak mennék, aztán közölném, hogy hol vagyok. Biztos, hogy lenne pár csatánk, de úgysem dobnának ki otthonról, mert szeretnek és nem ártanának nekem. Régen sajnos nem láttam, hogy a fenyegetéseik mögött nincs semmi csak az elkeseredettség, hogy ne legyen bajom. Tudom, hogy itt majd minden szülő egy utolsó féreg, aki szemrebbenés nélkül dobja az utcára a gyerekét 18 éves korában, de a valóságban szerencsére a többség inkább feláldozná magát a értük.

2023. jan. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%
Talán nem kellene megkérdezned, elég, ha bejelented, hogy ide vagy oda mégy és este 8-ra otthon vagy.
2023. jan. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!