Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan aki eltiltotta...

Van itt olyan aki eltiltotta rögtön a születése után az unokától a nagymamát?

Figyelt kérdés
Saját anyjára gondolok. Tehát még sosem látta. Miért lett eltiltva?

#nagymama #eltiltva
2023. jan. 27. 12:11
1 2
 1/11 L.. István ***** válasza:
91%
De ő találkozik vele?
2023. jan. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
99%

Tulajdonképpen nem eltiltottuk őket, hanem nem is tudják, hogy van. Anyósomról és apósomról van szó, a férjem nem tartja velük a kapcsolatot már lassan 14 éve.

Miért?

Elkövettük azt a hibát, hogy a fiunk születéséről szóltunk nekik (akkor már 3 éve nem beszéltünk velük amúgy).

Kijelentették, hogy nem akarják látni, 4,5 évig nem is beszéltünk újra. Majd elmentek a gyámhatósághoz nagyszülői láthatásáért. Hazudoztak, mindennek elhordtak minket, nem részletezem, de csúnya ügy volt, nehéz fél évet okoztak nekünk. Ennek már 6 éve, azóta megint nem keresték az unokájukat. Így aztán úgy döntöttünk 2,5 éve, mikor a lányunk megszületett, hogy jobb, ha nem is tudnak róla, nincs erre mégegyszer szükségünk.

2023. jan. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1-es nem, egyáltalán nincs kapcsolat.
2023. jan. 27. 13:12
 4/11 anonim ***** válasza:
9%

Soha nem tiltanám el semelyik nagymamát a gyerektől, csupán azért mert nekem konfliktusom van vele. Kivétel, ha a nagymama alkoholista, vagy a gyerek testi épségét, vagy életét veszélyeztető mentális betegségben szenvedne.

Mondom ezt úgy, hogy a gyerekünket az anyósom 6 hónapos korában látta először, akkor is úgy, hogy mi vittük a helyébe, majd legközelebb 10 éves korában, amikor véletlenül találkoztunk vele egy étteremben, ahol ő volt a konyhalány.

A 6 hónapos gyerekre is annyi volt az észrevétele, hogy azért alszik olyan mélyen és nyugodtan, mert "Biztos megverték szemmel!"

Hát valahogy így!

2023. jan. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem tiltottuk el soha. A ferjem nem mutatott be az anyjának, csak az esküvő előtt akarta végül, hogy találkozzunk es legyen ott az esküvőn. Az ok a beteges féltékenysége, és hogy az előző szerelmeivel bunkó volt es szidta őket folyton. Anyósom besértődött és azért sem volt hajlandó velem találkozni és az esküvőre se jött el. Egyszer volt a lakasunkban, mikor terhes coltam még, amikor tudta, hogy elutaztam, és előzetes megbeszélés nelkül beállitott, a ferjem meg beengedte, mert megsajnálta. Azóta se találkoztunk és habár a férjem többször felajánlotta, az unokát se nézte meg, pedig jaj de nagyon erdekli amúgy a kis drága. 2 és fél éves a gyerek.
2023. jan. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem láttak az anyai nagyszüleim. Pénzt ajánlottak apámnak, hogy hagyja el anyámat. Pedig már megvolt a nővérem.
2023. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ilyen értelemben én igen.


Nekem amolyan tényleg rossz anyám volt, kontrollmániás, rosszindulatú, mindenben b*szogató, igazából folyamatosan halt el a kapcsolat, a gyerek előtt már nem beszéltünk, nem voltunk ismerősök sehol, az új telefonszámom sem volt meg neki.


Szóval ismerősöktől biztos tud róla, de nem érdekli annyira, hogy keressen miatta.

2023. jan. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11%
Nagyszülő vagyok. Szerintem egészségesebb egy idegen ember fiát-lányát egy életen át jobban szeretni, mint a saját gyerekeinket (unokáinkat). Jó volna minden emberben meglátni az élet értelmét. Az unokáim, gyerekeim szerencsére nem az én másolataim. Ismerős idegenek.
2023. jan. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinü a szülés elött se voltak épp jóban.
2023. jan. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NTBS ***** válasza:
49%
Nálam nem volt ilyen.
2023. jan. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!