Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám ezeket a dolgoka...

Hogyan tudnám ezeket a dolgokat leküzdeni?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy a nevelésemet amennyire csak tudták a szüleim elrontották. És ennek következtében annyira sok problémával, gátlással kell megküzdenem, hogy már elfáradtam. Vagyis pontosabban belefáradtam abba, hogy egyszerűen nem tudok szocializálódni és kapcsolatokat kiépíteni. És egyszerűen sehol sem találok megnyugvást, mindenhonnan csak a stresszt kapom a nyakamba és még a saját családom is erre segít rá. Úgy érzem hogy a maximalizmusom teljesen felemészt és hogy nem tudok hinni magamban. Az utóbbi egy hónapban teljesen kifordultam önmagamból. Fogalmam sincs mit kéne tennem.

2023. jan. 31. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ne add fel! Kettő, nem tudom, hogy hány éves vagy, de dicsérd meg magad, az önismeret, a mi miért alakult így ebben elég jól állsz már.

Valami tiszta lapot kellene magad elé tenned, és tervezni, előre nézni. Milyen életet szeretnél, hogy szeretnél élni. A leírásodból nem sok minden derül ki az élethelyzetedről, de hidd el, hogy lehet jobb, annál amilyen most. Lehet, hogy szakember segítségét is igénybeveheted, lehet egy új hobby ami közösséghez kapcsolódik ahol pozitív élményeket szerzel, vagy önsegítő könyvek, videók segítségével.. megtalálhatod a neked legjobb utat egy jobb élet felé.

2023. jan. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Mintha magamat olvasnám.
2023. jan. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél egy 180 fokos fordulatot, az első lépés a nehéz, de ha ez megvan akkor amgad is észreveszed hgy segített és boldogabb elszel.
2023. jan. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szintén ugyanez. Nekem pszichológus segített évek óta járok. Dolgozok a dolgon, de ehhez akarnod kell és tenni kell a sikerért. El kell szakadni otthonról és megpróbálni saját lábra állni, saját életed kell élned úgy, hogy TE hozod meg a döntést és nem a szülők folyásolnak be. Sok minden volt ebben az utóbbi egy hónapban, ez a hónap teljes katasztrófa volt nekem is. Megyek is a héten pszichológushoz. Nekem csak segítséggel megy. Vannak emberek akikre számíthatok, mellette hobbijaim is vannak, most legújabb a számfestő. Egyetértek teljesen az egyes és a hármas válaszolóval is. Sok sikert! Hidd el, talpra tudsz állni. Ha ezt elhiszed, akkor nincs akadály előtted.
2023. jan. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"a maximalizmusom teljesen felemészt és hogy nem tudok hinni magamban."


Lehet, hogy te ártasz a legtöbbet magadnak. A stressz azt jelenti, hogy túl sok neked valamiből, fölösleges teher. Redukáld a dolgaidat, amennyire csak lehet. És engedd meg magadnak, hogy kevesebbet csinálj, és jól érezd magad.

2023. jan. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kati53: igen, az ember magának árt a legtöbbet, viszont ennek komoly okai vannak, amiket a szülők neveltek belénk. Azokon a traumákon pedig bizony dolgozni kell, mert a maximalizmus egyfajta tünet csak, arra hogy végre egyszer jó legyen és megfeleljen, mert eddig csak a szart kapta.

Egyébként persze igazad van, csak ez nem olyan könnyű, hogy jó akkor lejjebb adok...rosszul szocializálódott sajnos, rossz mintát kapott stb. Ezeket nem lehet simán egyszerűen kiradírozni. Ez évek munkája, mire ő maga is elfogadja a kevesebbet is és büszke lesz magára végre azért, amit elért és nem lesz benne negatív érzés...tapasztalatból írom :D

2023. jan. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezen nagyon könnyű változtatni.


Én is hasonló cipőben jártam, de aztán megtaláltam a saját kapcsolatépítési, és önkifejezési formámat (Nekem ez az ölelkezés volt, amit a Sons Of Anarchy- Kemény motorosok című sorozatból tanultam:) ). Kívánom, hogy ezt találd meg te is a saját formádban:)

2023. febr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

“mindenhonnan csak a stresszt kapom a nyakamba”


Ez az élet velejárója.

Attól függ, hogy mit kezd vele az ember.

Hogy önsajnálatba kunkorodtál, visszafele mutogatsz, azzal nem jutsz előbbre.


Nőj fel, és felelősen intézd a dolgaidat.

2023. febr. 11. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Átérzem, amit írsz. Én is hasonló cipőben jártam és járok, annyival van talán több szerencsém, hogy nem minden egyszerre szakadt rám, de az elmúlt másfél év arról szólt számomra, hogy teljesen más ember lettem, mert besokalltam minden irányból, valami eltört. Azóta mindenhonnan fokozatosan vonom ki magam, és próbálom egy személyben összerakni magam újra, aztán remélem, hogy nem veszítem el a barátaim nagy részét a ritka találkozás miatt, mire rendben leszek.
2023. febr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!