Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem teher ez nekem,...

Úgy érzem teher ez nekem, rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Fiatal felnőtt vagyok és csak nemrégen kezdett el sínen lenni az életem.

Nem volt túl jó családi hátterünk, anyukám nem dolgozott, csak apám külföldön, majd mikor 12 voltam meghalt. Aztán anyám és nagyiék neveltek, majd anyumnak lett egy élettársa, aki termelő és együtt dolgoztak a vállalkozásában. Tőle kapott pénzt, de sose volt elég, mindig azt hallottam, hogy sosincs elég pénze, persze biztosítás nélkül…

Én közben próbáltam felnőni, valahogy kitörni ebből. Most úgy érzem valamennyire sikerült, lett egy jó szakmám ès a vőlegényemmel együtt dolgozunk, nagyon sokat vagyunk külföldön. Végre keresünk annyit, hogy tudjunk gyűjteni saját házra, de manapság még így is lassan megy. Két havonta jövünk haza, a szülőházamba és ilyenkor úgy érzem anyám teljesen lehúz és ugyanabban a nyomorban vagyok amiben eddig is. Elvárja, hogy több mindent én fizessek, mert ugye mostmár ‘nekem van pénzem’ és kitalálta, hogy jelentsük be, mint általam eltartott személy és mivel én alkalmazott vagyok, majd ő is biztositva lesz általam. Igazából nem tudom, hogy működik ez pontosan, de gondolom a munkáltatóm többet kell így fizessen?!

Örlődöm és bűntudatom van, mert ha felnevelt engem valamiképp viszonoznom kell és sajnálom, mert lábfájós meg rosszul alakult az élete… de másfelől dühös vagyok, mert eddig is abból állt az életem, hogy kitörjek ebből, jobb életszinvonalam legyen és sok próbálkozás után most érzem azt, hogy haladok efelé, de ha még őt is elkell tartanom és ekkora nyomás nehezedik rám , sosem fogok tudni teljes èletet élni.

Most 47 éves, dolgozik az élettàrsának úgymond, de ez azt jelenti nincs fix havi sajàt pénze… házasodni nem akar megint, szóval szerintem nagyon szerencsétlen helyzet, de csinálhatta volna másképp is.


2023. febr. 12. 13:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom miről beszél anyád, hogy jelentsd, mint eltartott stemély, de semmi ilyenbe ne menj bele. A saját életét úgy teszi/tette tönkre ahogy akarja. Ezért nem tartozol semmivel.
2023. febr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Tudom, amire tellett, megkaptam tőlük, felneveltek, de lelkileg sosem éreztem magam közel hozzá. Sok traumám van, amit terápián kezeltem és neki köszönhetek, sosem lehetett szabad akaratom és döntéseim . Rengeteget kiabált rám, ha valamit nem úgy tettem ahogy akart, mai napig sírógörcs kerülget, ha valaki rám kiabál. Érzelmileg is sokat zsarolt, alig vártam, hogy külön életem legyen és ne vele éljek. Közben szerettem volna egy szoros anya-lánya viszonyt, de mindig elmart magától. Mikor távol vagyok akkor meg szépen bánik velem, de itthon újra jönnek a problémák és elvárások.

Őszintén nem tudom, hogy mint gyereke, mire van kötelességem, vagy mit kellene tennem ebben a helyzetben.

2023. febr. 12. 13:19
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Felnevelt. Két ember szexelt, abból lettél te, aminek követelménye, hogy felneveljen.
2023. febr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
Egyáltalán nem kell viszonoznod azt, hogy felnevelt, azt nem te kérted, magának vállalt gyereket. Életerős munkaképes embert nem kell támogatnod, lelkiismeret-furdalás nélkül szüntesd meg ezt a kizsigerelésre törekvő mérgező kapcsolatot. Nem vagy felelős érte, magadért viszont nagyonis. Ne menj haza kéthavonta, akár még évente se. Örülj, hogy felszabadultál!
2023. febr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Romániában élek és itt úgy tudom van olyan, hogy eltartott személyként szerepel vagy a párod vagy a szülőd, akinek nincs jövedelme, és mivel én biztosítva vagyok, így ő is jogosult lenne az egészségügyi biztosításra.

De nem tudom, ez a szolgáltatómnak mibe kerülne és nem szivesen terhelném ilyesmivel, csak 3 hónapja dolgozom itt.

Élném a saját èletem, de őt se hagynám cserben, főleg hogy többször hozzám vàgja, hogy ő az anyàm… úgy érzem megfulladok.

2023. febr. 12. 13:22
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Pl mikor távol vagyok és eltelik 1-2 nap amikor nem kérdeztem meg hogy van, mindig megkapom, hogy “nem is érdekel mi van anyáddal”.

Mert most épp van valami a lábával…olyan érzést kelt bennem, hogy most én kell segítenem neki ha beteg, mert ő is gondoskodott rólam. De közben arra is gondolok, hogy ott a párja, oldjàk meg, ahogyan én is megoldom az én gondjaimat. És e két érzés között örlődöm:((

2023. febr. 12. 13:28
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

Ne tőlünk várd el a román jogszabályok ismeretét, de nem is érdekes. Semmi ilyesmit ne vállalj be, mert nem tudsz belőle kikeveredni. Semmi nem indokolja, hogy anyád ne tudná magát eltartani. Olyan kegyetlenül bánt veled, hogy terápiás segítségre szorultál (nem volt elég, bőven benne vagy az önbántalmazásban!), akkor mi az istent akarsz neki meghálálni? Azt, hogy kínoz, azt, hogy veszekszik veled, követelőzik? De a másik oldalról: ha bármit juttatnál neki, azt a párodtól vonnád el. Őérte nem érzel felelősséget? Neki mért kéne ebben partnernek lenni?

Saját magadat fullasztod meg! Menj vissza terápiába, ne ehhez, mert ez szart se ért, és szakadj le. Ő nem volt és nem lesz az édesanyád, csak biológiailag belőle jöttél ki.

2023. febr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 4rtificial 1ntelligence ***** válasza:
62%

Ő is egy érzelmi zsarnok-mártír mint az én anyám. Ismerős szitu.

Fizess ki annyi számláját amennyi neked még nem jelentős teher.

Így neked is megnyugszik a "lelkiismereted" és max ennyit segíthetsz rajta, de ez sem kötelező. Sőt, neki kellene örülnie, hogy a magad lábán álsz, és nem szorulsz az ő segítségére.

Ahogy te is írtad, "ott a párja, oldjàk meg, ahogyan én is megoldom az én gondjaimat."

Magadért vagy felelős. Mint mindenki.

2023. febr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy fizess, eszedbe ne jusson! Eszedbe ne jusson! Eszedbe ne jusson!!!!!
2023. febr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%
Anyád miért nem a párját nyaggatja azzal, hogy legyen az ő eltartottja? Vagy legalább, hogy rendes munkaviszonya legyen a cégénél? Beszéljen anyád a párjával, hogy kapjon rendes fizetést, legyen hivatalosan bejelentve, akkor rendeződik a problémája.
2023. febr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!