Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek számít ki az...

Szerintetek számít ki az engedékenyebb szülő ha gyerek nevelésről van szó?

Figyelt kérdés
Úgy értem anya szigorúbb és apa lazább jobban megenged dolgokat amiket a másik tilt vagy mindegy a szerep?
2023. febr. 19. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Az biztos, hogy a lazább szülő lesz a kedvenc. A jó zsaru-rossz zsaru felállást szerintem cserélgetni kell, többször is kértem erre a férjemet, utóbbi időkben ez vált be a leginkább.

Egy "szigorúbb" anyuka véleménye egy laza, kényeztetős apukával.

2023. febr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lényeges kérdésekben legyenek egy véleményen. Ne legyen jó zsaru rossz zsaru.
2023. febr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Általában az anya szokott a szigorúbb, féltőbb lenni, viszont az apa tud szigorúbban büntetni, ha valami nagyon rosszat csinál a gyerek.
2023. febr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Nekem anyukám engedékeny, de következetes volt, az apám meg egy fasisztoid őrmester. Mit számított ez? A mai napig zsigerből ellenszenvesek az apám korú férfiak.
2023. febr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Régen az a nevelési séma volt az alap, hogy az apa ütötte - verte a gyereket, mert "Így lesz belőle életerős, talpraesett férfi!"

A nők meg házi rabszolgák voltak, akiknek a fő feladatuk a gyerekek szülése volt és ellátása, nevelése.

Ezek az agresszív apák ma már rozzant idősek, akik nem értik, miért tojnak nagy ívben a fejükre a gyerekeik, akiket annak idején ütöttek - vertek gyakran szíjjal is...

2023. febr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
Persze aki engedékenyebb annak nagyobb eséllyel hisztizik vlamiért a gyerek.
2023. febr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs olyan általános szabály, hogy egyikünk engedékenyebb, a másikunk szigorúbb. Én (apa) sok hétköznapi, piszlicsáré dologban engedékenyebb vagyok, viszont ha valamit mondok, hogy csináljanak meg a gyerekek, akkor azt elvárom, hogy pofavágás nélkül azonnal csinálják meg. Tőlem ki lehet könyörögni a hosszabb mesét akkor is, ha fáradt vagyok, viszont nem öltöztetem-vetkőztetem-fürdetem meg őket csak azért, mert ők lassan és kelletlenül csinálnák. Rájuk szólok keményen, hogy tessék csinálni, és kész! Ugyanakkor, ha hosszú mese kell, ha bújni akarnak, akkor nem számít, hogy én is fáradt vagyok, mennék a dolgomra, majd aludni. Akkor az ő igényük az első. Ha építettek valami szépet, ha ki lehet kerülni, maradhat másnapig is, nem kell szétbontani. Ha meg akarja mutatni a kislányom, mit rajzolt, bármit félbehagyok, hogy akkor és ott megnézzem, amit mutatni akar.

Szóval bizonyos értelemben engedékenyebb vagyok, bizonyos értelemben meg szigorúbb. Szerintem inkább én férfiasabban nevelek, a feleségem meg nőiesebben. Persze nem úgy, ahogyan 5-ös írta, ilyen baromságot életemben nem hallottam, és a dédszüleimnél se fordult elő, meg sehol a rokonságban. Régen is volt olyan (sőt, sokkal inkább, mint ma!), hogy férj és feleség szerette egymást és több évtizednyi házasság után is tisztelettel és szeretettel beszéltek egymáshoz és egymásról.

2023. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!