Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a kamasz gyereked nem...

Ha a kamasz gyereked nem szeretné, hogy feleségül vedd a párodat 2 évvel az édesanyja halála után, akkor a gyerekre való tekintettel lefújnád az esküvődet?

Figyelt kérdés

Együtt élünk már, abba beletörődött a gyerek, de azt nem szeretné, ha össze is házasodnánk.

Nem értem miért.



2023. febr. 28. 15:41
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
97%

16

A gyerek már kamasz korában ki van akadva, ha beleszólnak a magánéletébe a szülök, akkor nehogy már a gyerek döntse el, hogy házasodik-e az apja.


EZ a kérdés már többször szerepelt, a leendő feleséggel konkrétan semmi baja a gyereknek, csak féltékeny az apja figyelmére, és aggódik az öröksége miatt (!!!).

Mellesleg már együttélnek, szóval nem is értem, miért zavarja a gyereket.

2023. febr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
95%

😅

Az anyagiak miatt nem szeretné

Ez komoly.

A jussa érdekli, de annyi erőt nem vesz magán hogy utána nézzen hogy hogy működik a dolog.

Házasság előtt szerzett vagyon stb.

Házasági szerződés esetleg

2023. febr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
97%

"A gyermekem az előbb azt mondta, hogy az anyagiak miatt nem szeretné, hogy hivatalossá tegyem a kapcsolatomat."


Mi a pitsa :D :D

Na nehogy már a gyerek mondja meg, mit tegyél :D

2023. febr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
95%
Még jó hogy a kamasz dönt az anyagiakról... 😑 Nagyon a zsebében érzi apu pénzét.
2023. febr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%

"Szó sincs itt arról, hogy idővel elfogadná azt, hogy összeházasodunk, azt kéri, hogy soha ne legyen esküvőnk."


Na ez az a pont, amikor igen határozottan helyre kell tenni a gyereket.

2023. febr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
96%

Ez egy nagyon szomorú helyzet. Nézd, én valószínűleg átgondolnám, hogy kinek mi a fontos és miért.


A párod helyzetét értem, ő szeret téged és szeretett volna férjhez menni és veled képzeli el az életét – Legalább is így látatlanba.

A gyereked helyzetét is érteném, hiszen két éve vesztette el az édesanyját és azért persze az idő mindent meggyógyít, ám az ilyen sem soha nem múlik el teljesen, főleg ha 14 évesen történik ilyesmi. Ha csak ez lenne én lehet, hogy másokkal ellentétben én halasztanám a gyerek miatt.

Csak hogy itt nagyon másról van szó és van egy óriási vörös vonal szerintem. Azt mondja a gyerkőc, hogy az anyagiak miatt nem szeretné, ám egyrészt nem hiszem, hogy ő tartana el téged,titeket másrészt, az esküvőt lemondani óriási anyagi áldozattal járna. Akkor még is milyen anyagiak miatt nem szeretné, ja hogy egy idő után a feleségedé is lesz ami a tiéd is ? Ez volna a baj ? Mert ha igen az számomra egy olyan vörös vonal, ami miatt nem is gondolkodnék el rajta, hogy elhalasszam-e az esküvőt. Mert itt nem érzésekről van szó, mint az esetedben és a párod esetében, hanem anyagiakról.

2023. febr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
93%
A házassági szerződést én biztosan nem helyezném kilátásba a gyerekem kedvéért. Mivel a gyerekem, örökölni fog utánam, de azért álljon már meg a menet. Írásos engedélyt nem kéne kérni egy taknyostól. Ha meghalt az anyja, ha nem, kérdező, el ne halaszd az esküvőt, mert ilyen önző, haszonleső gyerekkel nem találsz hülyét, aki hozzád menne feleségül. Remélem, csinálsz a nőnek vagy három gyereket, mielőtt a gyereked kiszámolja az örökségét fillérre.
2023. febr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
13%

Teljesen átèrzem a gyerek helyzetét, érzéseit.

Ha kicsit empatikusak vagyunk,és belekèpzeljük magunkat az ő helyzetébe,akkor megértjük.

Nem olyan rég veszítette el az édes anyját,nehezen eltudnám fogadni ha apának lenne másik nő,de azt nem ha össze is házasodnának...

(Bár én még gyerekként veszítettem el a szüleim.. )

Biztosan fáj neki hogy ahol az anyja feküdt,most egy másik nő fekszik.. Nekem ez fáj 😃 de tényleg..

26 L

2023. febr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
93%
" Nem olyan rég veszítette el az édes anyját" Két éve. Meddig kéne körülugrálni? És ha az anyjáról szólna a szitu, nem a pénzt féltené a kölök.
2023. febr. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
90%

"A gyermekem az előbb azt mondta, hogy az anyagiak miatt nem szeretné, hogy hivatalossá tegyem a kapcsolatomat."


Innentől nem erdekelne a gyerekem véleménye.

2023. febr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!