Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként, hány éves korú...

Szülőként, hány éves korú gyerek esetében mennél bele?

Figyelt kérdés

Csak elméleti kérdés, nem kell hazudozni, sem csontig nyalni, csak őszintén! Köszi a válaszokat!


Te és a párod külföldi munkát kaptok, kimentek.

Nem vagytok rászorulva az itteni lakás eladásra/kiadására, így megmaradna.


Ekkor a gyereketek aki ... éves, kéri, hogy maradhasson a lakásban, mert a suli miatt jobb lenne neki, és ebben igaza van.


Szóval, a kérdések:


A.: Hány évesnek kéne lennie a gyereknek minimum, hogy EGYEDÜL lakhasson, míg ti külföldön vagytok?


B.: Ha a fiatalabb testvére is maradni akarna, hány évesnek kéne lenniük, minimum?


C.: Hány évesnek kéne lenniük minimum, ha nem egyedül laknának, hanem egy megbízható, 18+ -os egyetemista (Aki rokonotok vagy családi barátotok vagy ex-szeretője valamelyikőtöknek vagy egy megbízható ismerős által kezeskedett személy.) is velük lakna?



2023. márc. 6. 22:40
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Olyat láttam, ahol a válás után a szülők elköltöztek a városból, de a lakást nem adták el, mert a középiskolás fiuk ott akart maradni, befejezni az iskolát a régi helyén. 17 évesen ismertem meg a fiút, akkor ő már gyakorlottan egyedül élt. Én biztos nem hagytam volna magára így a gyereke.
2023. márc. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

A) 18

B) A fiatalabbnak is minimum 18

C) Mivel középiskolásként alapból nem engedném, ezért ez a rész tárgytalan, hiszen ő maga lenne a 18+ egyetemista.


Ha egy amúgy megbízható, minimum 13-14 évesről lenne szó, akkor maradhatna koleszban ha akar. De nem hagyok felügyelet nélkül egy fiatalkorút. Ebben nem vagyok biztos, de szerintem a gyámügy is kb elvinné ha kiderülne.

2023. márc. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
94%
Élt így osztálytársam, talán 16 lehetett, iszonyatosan lezüllött és hatalmas számlákat csinált. Szóval csak akkor, ha már dolgozik maradhatna.
2023. márc. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
1. De itt vedd számításba az új nyelvet is! Érettségizni, egy idegen nyelven? Főleg ha mondjuk 10 éve tanul németet, most meg egy angol, olasz, vagy francia suliba kéne mennie.
2023. márc. 6. 22:56
 5/37 anonim ***** válasza:
89%
Erre találták ki a kollégiumot.
2023. márc. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
És a C? Pl.: rokon csaj, 22. Gyerek 1 17, gyerek 2 15?
2023. márc. 6. 22:58
 7/37 anonim ***** válasza:
95%

18 alatt semmiképp. Nem is lenne legális, függetlenül attól, hogy szerintem mennyire megbízható.

Ha már leérettségizett, minden további nélkül.

Inkább a kettő közti időszak kérdés, amikor már nagykorú, de még középiskolás. Azt nem tudom, akkor hogy döntenék, az enyémek még fiatalabbak.

2023. márc. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
60%

Min.18!!!!


Amúgy meg addig ameddig én tartom el! Mondjuk annyira nem nevelnék hülye gyereket hogy itt akarjon maradni ahol semmi jövő nincsen, meg ha haragudna is az elején, tudom hogy 1000x jobb lehetőségeket kapna ha kint tanulna, plussz nyelvet tanulna, az itteni oktatási rendszer nagyon gyenge és kaotikus. Az egyetemista rokon pedig nem alkalmas arra hogy 2 kiskorú gyerekre figyeljen.

2023. márc. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
96%

"A szülő felelőssége a gyermek nagykorúságáig, tehát 18 éves koráig fennáll. A jogszabály úgy fogalmaz, hogy a gyermek felügyelet nélkül hagyása akár súlyos veszélyeztetésnek is minősülhet, sőt, ideiglenes hatályú elhelyezést is foganatosíthat a gyámhivatal.


Boros Ilona, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) gyermekvédelemmel foglalkozó jogásza szerint az adott kérdésnél azt vizsgálják, hogy a szülő az adott helyzetben felelősen jár el, vagy a gyermeket veszélyeztetve, tehát felelőtlenül.


Általában életszerűtlen az, hogy egy gyermeket azért emelnek ki a családból, mert egy rövid időre magára hagyja a szülő, ez inkább arra vonatkozik, hogyha tényszerűen felügyelet nélkül marad a gyermek, például ha a szülők eltűnnek, elhunynak, vagy súlyos egészségügyi állapotuk miatt hosszabb távra kórházba kerülnek – taglalta a jogász"


Gondolom te vagy a gyerek aki maradni akar. De ez konkrétan törvénytelen.

2023. márc. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim válasza:
90%

A: hogy teljesen egyedül maradhasson 17-18 de inkább a 18


B:Attól függ mennyivel fiatalabb a testvére, nyilván ha 11-2 éves akkor is csak úgy merném ott hagyni ha a nagyobb minimum van már 18, és képes rendesen gondoskodni róla és segíteni neki bármiben amiben kell.(türelmesen segít házi feladatokba stb stb)


C:Ha 18+os rokon, családtag lenne velük pl.: mama akkor 13-14 fölött ott merném hagyni őket hosszabb időkre is vele, mivel akár az én szülőm lenne vagy a páromé ígyis-úgyis nevelt már gyereket, tudja mit hogyan.

Családbarátra nem bíznám, nincs olyan akiben annyira megbíznék, hogy ott hagyjam őket.


Egyetemistát sem biztos ,hogy megkérnék legyen velük. Neki is van elég dolga, nem várhatom el tőle, hogy vizsgaidőszakokban is teljes figyelmet nyújtson a gyerekeknek ha éppen akkor lenne valami bajuk.


Mindegyik lehetőségben amint adódna lehetőség még ha pár napokra is, de mindenképpen haza járnék hozzájuk, nagyon hiányoznának.


Viszont ha az is elég lenne hogy csak a párom menjen külföldre, mi pedig a gyerekekkel havonta meglátogatjuk vagy éppen ő jönne haza, inkább azt választanám.

2023. márc. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!