Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember lennék amiért nem...

Rossz ember lennék amiért nem vagyok mellette?

Figyelt kérdés

Röviden: apám hosszú évek óta rákos, kemoterápiával tartották szinten jelentős életminőségbeli romlás mellett. Amiben tudtunk, segítettünk mindig, de a szüleim egyébként mindig is olyan emberek voltak akik nem vagy nehezen fogadnak el külső segítséget, még ha az történetesen a gyerekük.

2 hónapja a szokotthoz képest is romlott az állapota, az elmúlt 1 hónapban pedig padlógáz: egyik napról a másikra pelenka, nem eszik, nem iszik csak amit anyám beletöm, szellemileg is leépült, nem tudja, hogy nappal vagy éjszaka de már minket sem ismer meg mindig. És dől belőle a véres váladék.

Lehet, hogy emiatt rossz ember vagyok, de szerintem már a kórházban lenne a helye, de anyám makacsul ragaszkodik hozzá, hogy nem fog egy koszos elfekvőben elhunyni. Egyedül gondozza, teljesen ki van idegileg, igazából már átlépte a teljesítőképessége határát.

Én nem lakok ott és azt sem tehetem meg, hogy hiányozzak a munkából. 1-2 nap esetleg igen (ilyen korábban többször is volt egyébként), de hetekre nem és őszintén nem tudnék vele semmit tenni. Anyám is megjegyezte, hogy ő egyedül már kevés, de kórházról hallani sem akar. Szeretem apámat de nem érzem úgy, hogy ebben a helyzetben én lennék a megoldás.

Emiatt folyton rosszul érzem magam, szörnyű ez a helyzet.



2023. márc. 21. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy ettől még rossz ember.
2023. márc. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló van a családban, de nem közvetlen. A családtagok nem akarják kórházba adni, se otthonba.


Nálunk ápolónő lett a megoldás. Nyilván erre nem mindenki képes anyagilag. De ha heti 1-2alkalom, az esetleg nem opció ? Így végülis mindenkinek jó lenne, anyukad is kapna kis szabad időt.


Egyébként mindenkinek meg van a saját gondja, gyakorlatilag egy beteg családtag/szülő a legnehezebb, amit meg kell oldani. Ha most pl az egyik szülőm le betegedne, vagy anyagi csődbe jutnek vagy tényleg nem tudnám már a maradék időmet sem managelni, szóval esélytelen… nagyon remelem, hogy nem következik be. Úgyhogy nem vagy rossz ember, ez barkinek nehéz . Amennyit tudsz, segits. De itt a legjobb lenne egy fogadott ápoló, ha heti egy napra is.

2023. márc. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2 voltam . Egyébként igaza van, nálunk nagyszüleim is elutasítják a kórházat stb, szóval ez tiszteletben van tartva és a szüleim inkább járnak napi szinten hozzajuk. A korábbi családtag amit említettem, ő pedig teljesen vegetatív, mégis otthon van és amúgy ezért tisztelek ott mindenkit, de végül ok sem bírtak egyedül, ezért az ápolónő . Ezt senki sem tudja egyedül…
2023. márc. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2 hónapja amikor láttuk, hogy rosszabbra fordul az állapota akkor lett volna lehetőség ápolóra de tiltakoztak ellene, hogy nem olyan rossz a helyzet. Ez csúnyán fog hangzani, de szerintem napok vannak hátra, max 1-2 hét. Nem tudom, hogy étel, ital nélkül meddig lehet túlélni úgy, hogy folyamatosan vérzik..

Egyébként heti 2-3x kimegyek, nem egész napra. Bevásárlást, ügyeket intézek, de ezt sem szívesen fogadja anyám.

2023. márc. 21. 19:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha elzárkóznak, nincs mit tenni. De lassan hívhat mentőt és már nem biztos, hogy hazaengedik. Valószínű, ezt akarják kihúzni, ezt az időt.
2023. márc. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Helyesen látod, hogy már nincsen sok hátra édesapádnak. Anyukád pont ezért tart ki: sejti, hogy már nem sokáig kell ezt a terhet hordoznia. Viszont ha már eddig kitartott, nem akarja, hogy szeretett férje kórházban, idegenek között haljon meg. Én ezt teljesen megértem.

Te menj, amikor tudsz, segíts, amiben tudsz. Neked sem sokáig lesz ez a teher.

2023. márc. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz ember, nem elvárható hogy mindenki dobjon fel mindent, de legyél annyit ott amennyit tudsz menedzselni.


Nálunk nagypapám hunyt így el. Hirtelen leesett a lábáról, és rohamosan romlott az állapota. Egy hónapig nem evett, másfél hétig csak annyit ivott, amit mi fecskendővel beletöltöttünk, elsősorban gyógyszerként. Az utolsó négy nap kegyetlen volt, már nem volt eszméleténél, és borzasztó volt nézni, hogyan hagyja el az élet. Háziorvos megnézte, mondta hogy nincs mit tenni, ne erőltessük az ivást és evést, hagyjuk menni... Szóba sem jött a kórház, a kórház beteg embereknek van, nem haldoklóknak, bármennyire is furán hangzik. Fájdalomcsillapítás és ápolás megoldható otthon. A lelki része nehéz, valóban...


Mi felváltva voltunk nála, gyerekek, unokák, mindig valaki. Beszéltünk hozzá, simogattuk és reménykedtünk hogy nem fáj neki semmi.

2023. márc. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Amiben tudsz segíts nekik még ha nem fogadják el nagy örömmel.Bem vagy rossz ember hiszen tényleg nehéz egy embert 0-24ben gondozni főleg,ha ilyen állapotban van.Anyukád lehet érzi már,hogy nincsen sok hátra és az utolsó pillanatokat is vele szeretné tölteni ezért se opció nála az otthon,kórház.Esetleg egy ápoló segíthetne neki,de nem muszáj mindennap.
2023. márc. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért nem kerestek egy ápolót, aki besegít?
2023. márc. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy jelenleg olyan egészségügyi àllapotban van, amihez szakszerű segítség kell, ha nem kapja meg, előbb lehet még nagyobb gond, fertőzés vagy hasonló miatt. Vagy kórhàzba kell vinni, vagy szakápolót fogadni hozzà. Ettől még senki sem lesz rossz ember. Sajnos ez akkor is kiszolgàltatott helyzet màr, akàr előttetek, akàr szakemberek előtt történik. Màsrészt édesanyàd is rendkívül ki lehet merülve, ő sem tud úgy segíteni, ha nem pihen.


Nagyon sajnàlom, őszintén. Nekem is beteg mindkét szülőm, tudom, milyen érzés. Az ember még az utolsó utàni pillanatig is segítene, ha nem megy, bűntudata van. Sajnos a hozzàtartozó se egy gép, hanem ember. Lelkileg is nagyon megterhelő, nem csak fizikailag. Azt is megértem, ha édesanyàd úgy érzi, csak így nyugodt a lelkiismerete. Amikor lehet, segíts nekik. Nem tudom, mennyi idő van hàtra, nagyon rossz erről beszélni, de talàn tényleg csak azt szeretné, ha végig mellette lehetnétek. Kitartàst és sok erőt kívànok ismeretlenül is!

2023. márc. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!