Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van esély, hogy megváltozzon...

Van esély, hogy megváltozzon ez a viselkedése, vagy ez a biztos lassú öngyilkosság marad?

Figyelt kérdés

Édesapámról van szó, 62 éves.


- Láncdohányzás lakásban, töltött vagy csempész cigi.

- Olcsó sör, amit folyamatosan iszik szabadidejében, hétvégén már reggel is.

- Borzalmas munkahely, borzalmasan sok munkaóra.

- Gerincsérv. Persze nem gyógytornázik.

- Érszűkület. Persze semmilyen orvosi tanácsot nem tart be, csak a gyógyszert veszi be - sörrel.

- Édesapjánál relatív fiatalon infarktus.

- Csak a munkahelyére és boltba mozdul ki otthonról.


Emellett a mindent okosba' megoldó, mindennel elégedetlen, rasszista szemlélet. Csak magáról beszél vagy semleges témáról.


Sajnos minden dolgomról elmondja a véleményét, lényegében meg akar változtatni.


Kétségbe ejt a helyzet.

Persze én nem tudok rá hatni, azt tudom, de reménykedhetek bármiben is?


2023. márc. 21. 21:42
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
84%

29 rá is jöttek, én is rájöttem

!

18 éve egy szál cigit sem szívtam el, neked mi nem sikerült, hogy ennyire csalódottan írsz erről?

2023. márc. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%

"18 éve egy szál cigit sem szívtam el, neked mi nem sikerült, hogy ennyire csalódottan írsz erről?"


Én is abbahagytam, én, sajátmagamtól, mert én akartam.

Én azt írtam csak, hogy - amit egyik válaszadó javasolt - elég furának tartanám különféle szakmát gyakorló emberek "felvérlését", vagy a szenvedélybetegség tárgyát lealacsonyítani, mert ha az illető önszántából nem akarja abbahagyni, ezek nem fognak segíteni.


Ismerek sokakat (van akik már nem élnek), akik számos infarktus (szív és agyinfarktus) után sem hagyták abba a láncdohányzást.

Éppen pár hete halt meg három ismerősöm, negyvenegynéhány évesen láncdohányzás következtében (tüdőrák).

2023. márc. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
86%

Hát te furcsának tartanád lehet, de ha más nem vezet eredményre akkor azt is meg lehet lépni ha nem adja fel a kérdező...


Csak egy lehetőség ez is, ami még mindíg jobb mint egyszerűen hátat fordítani...

Talán az apja sem hátat fordított neki amikor négyhónaposan felsírt éjszaka...

2023. márc. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
11%

"Ismerek sokakat (van akik már nem élnek), akik számos infarktus (szív és agyinfarktus) után sem hagyták abba a láncdohányzást.

Éppen pár hete halt meg három ismerősöm, negyvenegynéhány évesen láncdohányzás következtében (tüdőrák)."



Na és hány olyat ismersz aki még mindíg él, mert letette?

Azokól nem hallottál?

2023. márc. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
11%

"szenvedélybetegség tárgyát lealacsonyítani, mert ha az illető önszántából nem akarja abbahagyni, ezek nem fognak segíteni."



Miért ne segítenének?


A reklám működik?

A Vallás működik?

A Választási propaganda működik?

A Dallam tapadás mechanizmusa működik?

A Pavlov reflex működik?


Ez miért ne működne?

2023. márc. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
84%

Alapból kódolt viselkedési normákra épül az összes, amit már az anyaméhben tanult meg az ember...


Türelem, bizalom, mosoly, következetesség, kitartás stb.


Ettől működnek!


Ha egy "rendszer" meghibásodik, az alapjaitól mindíg ki lehet javítani, ha tudod hogyan, és ráfordítod az időt!

2023. márc. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:
Mondjuk tüdőrák lehet szennyezett levegőtől vagy szerencsétlen genetika miatt is.
2023. márc. 22. 11:33
 38/50 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősök közül akik tüdőrákot kaptak, láncdohányosok voltak, mondjuk igen, olyan is van aki sose dohányzott és tüdőrákos lett, de ez sokkal ritkább és nem érv amellett hogy "nah akkor lehet dohányozni".


Én arra utaltam, hogyha Kérdező édesapjának az egészségügyi problémák nem intő jelek, akkor nehéz lehet segíteni és példának hoztam a stroke és számos infarktus után is dohányzó ismerősöket.


Úgy tűnik, hogy többen vannak, akik vallják, hogy segíthet az élvezeti szerek lealacsonyítása. Amíg az illető örömét leli benne, elég nehezen tudom elképzelni.

Mindenesetre aki ennyire hisz benne, tanulhat addiktológusnak, aztán kifejleszthet egy ilyen módszert, lehet hogy hatalmas sikere lesz.


A reklámok ezzel kapcsolatos hatásába nem gondoltam bele, pedig olvastam Allen Carr könyvét, ahol (ezt is) elég szépen bemutatja.

2023. márc. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az, de az elveket is gondoljuk már át!

Vissza az alapokhoz!


A cigi, a pia csak egy eszköz, a cselekvő a függő maga a sérült ember, ha a sérült embert kezdjük el kötni és befolyásolni és elérjük nála, hogy reagáljön és kötődjön akkor egy idő után megerősödi ahhoz, hogy a szenvedélybetegsége eszközeit mérlegre tegye az egyéb kötődéseivel szemben, és akkor már nem azok lesznek fontosabbak!


Az apád életét kérdező jelenleg ezek töltik ki, mert bebetonozta magát ebbe a komfortzónába.


Ehhez nem szabad bólogatni, ki kell csalni belőle...

2023. márc. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
89%

Alkoss pszichológiai profilt az apádról, és az érdeklődéseinek megfelelően kezd el motiválni és kötni, legyél mindíg kedves, és türelmes vele, kérd a segítségét bármihez, és sose legyél elutasító még akkor se ha nem értesz vele egyet, mert részben emiatt lett önpusztító...

Azaz a rengeteg csalódástól, és elutasítástól az életében...

2023. márc. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!