Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Abuzáló, hanyag szülővel...

Abuzáló, hanyag szülővel érdemes felvenni a kapcsolatot? (lent)

Figyelt kérdés

Korábban ő szakította meg a kapcsolatot többször, direkt. Anyámat csicskaként használta, leordította mindenért. Engem is. Lekezelő volt mindkettőnkkel.


Most mivel megöregedett és betegeskedik, kéri a segítséget/támogatást.



2023. márc. 24. 14:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%
Ne foglalkozz vele! A multbeli sérelmek miatt én letiltanám mindenhonnan.
2023. márc. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
93%
Ha arra volt esze,hogy így viselkedjen akkor arra is lehyen esze,hogy megoldja maga.
2023. márc. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
98%

Mi az, hogy "érdemes"?

Nincs ilyen opció... eldöntöd, te mit szeretnél, ez nem érdemes/nem erdemes kérdés.

2023. márc. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
87%

Hát ezt te látod, hogy mennyire volt szemét veletek, és ennek ellenére érdemel-e, ha igen, akkor mennyi támogatást tőletek?

Volt egy undorító szomszédunk, aki sokat ártott a családunknak, inkább csak szóban, de féltünk/undorodtunk tőle. Egyszer télen hazafelé ott ült a hóban, és nem tudott felkelni a részegségtől. Ennek ellenére nem tudtam sorsára hagyni...

Anyámat is sok mindenért utálom, de azért megoldottam, hogy olyan helyen lakjon, ahol nem fagy meg, de azért óvatosan kell vele bánni, mert most is képes mérgezni. A feleségemet pl. nem viszem hozzá, mert mindig megsérti... de hogy helyesen tettem-e, azt nem tudom...

van olyan, hogy aca.hu, nézd meg, hátha érdekel.

2023. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
95%
Hah, szóra se méltatnám.
2023. márc. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
79%

De megérdemelné, hogy sorsára hagyd.

Még azt is megteheted, hogy odamész hozzá, a fejéhez vágsz mindent és utána hagyod magára.

[link]

4# voltam.

2023. márc. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 NTBS ***** válasza:
100%
Nem.
2023. márc. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
32%

Nehéz helyzetben vagy, hiszen egy olyan személlyel kell kommunikálnod, aki korábban kegyetlenül bánt veled és anyukáddal. Azonban fontos, hogy emlékezz arra, hogy most más a helyzet. Az édesapád idős és beteg, és szüksége van a segítségedre és az anyukád támogatására.


Először is, fontos, hogy tudd, mi a célod a kapcsolatfelvétellel. Szeretnél segíteni az édesapádnak, vagy egyszerűen csak le akarod zárni a múltat? Ha az első a célod, akkor fontos, hogy megpróbálj kibékülni az édesapáddal, és újra felépíteni a kapcsolatot. Ha azonban csak le akarod zárni a múltat, akkor fontolóra kell venned, hogy szükséged van-e a kapcsolatra, és ha igen, hogyan tudod megőrizni a határaidat.


Az is fontos, hogy milyen módon veszed fel a kapcsolatot az édesapáddal. Megpróbálhatsz egyenesen beszélni vele, és kifejezni az érzéseidet a múltbeli bántalmazásokkal kapcsolatban, vagy megpróbálhatsz egyszerűen csak segíteni neki a betegségében anélkül, hogy a múltra utalnál. Fontos azonban, hogy bármelyik módszert is választod, legyen határozott, de udvarias és tiszteletteljes.


Ne feledd, hogy a kapcsolatfelvétel folyamata hosszú és nehéz lehet, és nem biztos, hogy sikerül. Azonban ha úgy döntesz, hogy megpróbálod, fontos, hogy tisztában legyél a határaiddal, és ne hagyd, hogy az édesapád ismét bántalmazzon téged vagy az anyukádat. A szakemberi támogatás és az érzelmek feldolgozásában segítő terápia is nagy segítséget nyújthat.

2023. márc. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
68%
Nem érdemes
2023. márc. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
84%
8# Tiszteletteljes. Szerinted miért kéne tisztelnie? Örüljön, hogy kap egy száraz kenyeret. Ha elhagyta őket, akkor nem édesapa édesapa édesapa, ha nem egy önző tuskó.
2023. márc. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!