Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha valaki elveszti az utolsó...

Ha valaki elveszti az utolsó élő családtagját az milyen?

Figyelt kérdés

Nagyim és anyum neveltek fel. Apám él, de elhagyott minket és utálatos volt. Ő nem opció.

Nagyim meghalt. Anyum is elég beteg.


Ha édesanyám meghal akkor nem lesz élő (közeli) családtagom.


Nem Magyarországon élek így az ottani volt osztálytársak stb nem opció. A párkapcsolat sem jött eddig össze. Meleg vagyok és nagyon introvertált is. Emiatt a párkapcsolat stb nagyon körülményes és nem szokott összejönni.


Van olyan aki szintén úgymond 'egyedül' van a világon? Milyen így élni?



2023. márc. 26. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Ennél sokkal rosszabb mikor népes családod körében vagy halálosan magányos. Introvertáltként amúgy is kevés társasági életre vágysz, nem? Iratkozz be valami szakkörre ami érdekel, heti egyszer-kétszer elmész, emberek közt vagy, aztán mész haza a nyugiba.
2023. márc. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
A kapcsolattartás, közös programok, bensőséges elmélyült kötelék sok esetben élő családtagokkal sem valósul meg. Viszont néhány ember akikre számítani lehet jóban rosszban, ők bőségesen kárpótolhatnak ezen a téren.
2023. márc. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Hát nem tudom, de előbb utóbb mindenki rájön hogy nem a mamuci meg tesók jelentik nekik a fő társaságot.

Szóval oké hogy az ember egyedül érzi magát mert a szülei tesói meghalnak, de ki lehet alakítani kapcsolatokat másokkal. Ők sem lesznek rosszabbak a rokonoknál.

Nem vagy egyedül. Sokan vannak lesznek így.

2023. márc. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Nekem már nincs senkim, 55 éves vgyok, elég depresziós vagyok. :(
2023. márc. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Olyan is vna akinek pl sosincs csaldja, intézetis stb.
2023. márc. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Szörnyű érzés lehet. Én nem fogom megtapasztalni, mert ha meghal a még két élő rokonom, akkor másnap kidobok mindent, kitakarítom a lakást, az akkor már 70 és 200 éves kor közötti tárgyaim a múzeumra hagyom vagy odaadom a másod-unokatestvéremnek (közös felmenőink papírjai, fényképek) akinek lesznek leszármazottai, utána kiíratom a dokival a szokásos altatókat és jöhet a sír nyugalma (esetleg egy aranylövés, állítólag az nem fájdalmas), a házat valószínűleg a helyi romák szétkapják, autóm nem lesz. De ez még remélem 25-30 év múlva lesz csak, az meg még bőven odébb van.
2023. márc. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%
Egyedul kulfoldon igen en is igy vagyok es rossz erzes
2023. márc. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadni hogy ténylegesen egyedűl maradtál....nagyon rossz.sokszor van hogy uhh de felhívnám anyukámat ....és elújságolnám neki....Nah ezt szar átélni.Ugyanakkor rá kellett jönnöm hogy az élet tényleg nem áll meg.ugyanúgy vannak boldogságot okozó percek,tettek,élmények mint azelőtt.s ha azelőtt boldog voltam tőlük akkor most miért ne.Nyissál az emberek felé.Barátkozzál.nem tudom mennyire számít,de szerintem semennyire hogy meleg vagy.én is az vagyok.....és sikerült a gödörből kijönni
2023. márc. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Semmilyen, engem nem érdekel, mert a családomtól aztán nem sok jót kaptam.


Ha az utolsó élő közeli rokonom is meghal, oké. Mit érzek majd? Legalább senki nem b...tat, hogy miért nem járok haza 1400 km-ről minden második hónapban.

2023. márc. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nagyon rossz érzés, és aki nincs ilyen életszituban, az bármennyire is empatikus, fogalma sincs arról, hogy ez milyen nehéz.

Nekem a szüleim haltak meg gyerekkoromban, és lassan a többi hozzátartozóm... Össz 1 maradt, akit nagyon szeretek.

Próbálok pozitív lenni, de egyfajta örök szorongás bennem maradt. A hideg ráz a magánytól, elmúlástól. Szerintem egy örök hátrány, ha nincs családod túl a belső érzelmi sérülésen, az élet sem egy család nélkül élő embert úgymond támogat", elfogad". És a fájdalom, ami az elvesztésükkel jár sosem múlik az idővel, csak erősödik. Pengeélen tánc van, sajnos. Én legalábbis sokszor érzem ezt. Meg az is sajnos játszik, ha megfeszülsz is, a sors egyszercsak mindent felülír, nem tehet az ember ellene semmit.

2023. márc. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!