Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, akinek mindkét...

Van itt olyan, akinek mindkét szülője pedagógus? Hogy tudtak segíteni az életkezdésben?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 1. 20:14
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
5%
Ha nem lusták és hajlandóak magánórákat adni, vagy pl. nyáron táboroztatni, akkor többet keresnek, mint más átlagember, ráadásul kevesebb idő alatt.
2023. ápr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Mindkét szülőm gimnáziumi tanár. Gyűjtöttek nekem a születésemtől a 25. születésnapomig pénzt, az segítség volt, de önmagában semmire se volt elég (kb. 3,5 millió Ft).
2023. ápr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
69%

A szüleim gyári munkások, nettó 180-at keresnek fejenként, annyit adtak, amennyit tudtak és ez nyilván nem volt elég, így dolgoznom kellett egyetem mellett. De sose mertem még csak feltenni se ilyen kérdést, hogy hogy "tudtak segíteni az életkezdésben". Nyilván azt feszegeted, hogy két csóró tanár hogy tudna normális életszínvonalat adni a gyerekének?

Az én szüleim szerettek, megtették amit tudtak, ahogy az összes melós, tanár, OKJ-s ápoló, közszolga szülő is.

Hálás vagyok, hogy élek, a legjobbat pedig csak én hozhatom ki az életből. Sikerült is, jó szakot végeztem, önállóan fenntartom magam és csak saját önerőből tettem össze minden vagyonomat (ház, kocsi), nem pedig azért, mert gazdag szülők gyermeke lennék, aki alá mindent alá pakoltak.

Semmivel sem lett kevesebb az életem ettől.

2023. ápr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
86%
Egy nagyon kedves barátom mindkét szülője az. Ők készpénzt nem tudtak adni, de mikor örököltek, azt átadták a gyerekeiknek (2 fiú), így végül mindenkinek lett lakása. Enélkül nem sikerült volna.
2023. ápr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim válasza:
93%
Engem nem segítettek semmivel, sajnos nem tudtak a keresetük ezt nem engedte meg és rajtam kívűl még van két testvérem akiknek szintén nem tudtak. Mind a hárman saját önerőböl kezdtük el az "életet".
2023. ápr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
92%

Egy barátom szülei azok. Úgy segítettek neki hogy eltartják.. Elvégzett egyetemen egy 4 éves képzést, nem tudott vele elhelyezkedni, 2 év kihagyással egy 5 éves képzésre ment. Nappalira.

A szüleivel él. Még csak nem is diákmunkázik.

2023. ápr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
15%
papíron most nyilván azt kéen ugye erre mondani hogy hát nem elhet emrt hogy nem kapnak szinte semmi fizetést?
2023. ápr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és várok bármilyen történetet.


Anyagilag nem nagyon tudtak engem se támogatni ráadásul 5-en vagyunk testvérek. Ennek ellenére mindig támogattak abban, hogy tanuljunk. Diákhitellel én is elkezdtem a főiskolát, de aztán kiderült, hogy van egy betegségem. Volt egy tb-s műtétem, ami után nem javult az állatom, kiderült, hogy kell még egy műtét, amire már plusz hitelt vettem fel, mert a doki átment magánba.


Most jelenleg tele vagyok hitellel, az egészségem se jó és bizony most érzem azt, hogyha a szüleim tudnának segíteni anyagilag akkor át tudnék lendülni ezen a nehéz élethelyzeten.


Igen, én örülnék, ha pénzesebb szüleim lennének, mert most teljesen fennakadtam. Sulit nem tudtam befejezni, az egészségem rendbetételéhez meg több pénz kellene.


Ettől függetlenül szeretem a szüleimet.

2023. ápr. 1. 22:10
 9/38 anonim válasza:
92%

8

Ötös vagyok nekem abba kellett hagynom a sulit szintén betegség miatt, vagyis szüneteltettem amikor jobban lettem akkor folytattam sajnos hosszú folyamat volt.

Anyagilag akkor sem tudtak támogatni a szüleim de érzelmileg igen nekem az is nagy segítség volt.

Most pótolom a tanulmányaimat igaz szerettem volna befejezni hamarabb de így alakult.

2023. ápr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
13%
Nézd, egy magánóra 3000 Ft. Nem sok, de azért annyira nem kevés, meg ott a nyár is.
2023. ápr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!