Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy oldjam meg ezt a helyzetet?

Hogy oldjam meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Tizenegy éve neveljük együtt a Férjem előző kapcsolatából született Fiát. 2 és fél éves korában hagyta ott az anyja! Azóta persze tartják a kapcsolatot, de ez pár havonta egy-egy nap, másfél nap...nyáron egy-egy hét, pár nap.

Hétvégén lesz egy rendezvény, ahol táncolni fog a gyermek és a tánc végén szokás felkérni a fiúknak az anyjukat, a lányoknak az apjukat.

A gyermek az édesanyját fogja felkérni, mert nem akar vele konfrontálódni. (Bár azt mondta, hogy engem kérne szíve szerint).


Kérdésem az lenne, hogy milyen módon kezeljem ezt a helyzetet? Hagyjam el a termet a közös tánc alatt, vagy maradjak bent? Hogy tudok a legjobban kijönni a helyzetből, hogy senki ne sajnáljon le, de a büszkeségem is megmaradjon?

Mi a teendő ebben a helyzetben? A gyermeket sem akarom kellemetlen szituációba keverni.



2023. ápr. 13. 19:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Effektíve szerintem senki nem azzal lesz elfoglalva senki, hogy a gyerek édesanyjának személyét találgassák, mindenki a saját családjával foglalkozik, nem a tietekkel, így ez az egész csak neked ügy. Szerintem ne foglalkozz vele, a jelenlévők nagy része nem ismer, aki meg igen, az tudja, mi van.
2023. ápr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha kimész, akkor a gyereknek lesz rossz, ha maradsz, akkor neked.


Melyikőtök tudná jobban viselni szerinted?

2023. ápr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

#1. Kisváros, mindenki ismer mindenkit. Olyan sok rosszat kaptunk már az évek alatt attól a nőtől, hogy nem tudok csak úgy nem foglalkozni ezzel a dologgal. (Azokon a rövid alkalmakon is, amikor nála van a gyerek, ellenünk, ellenem hangolja!)


#2.

Köszönöm szépen, valóban igazad van. Ezért is mondtam a gyereknek, hogy természetes, hogy az anyját kéri fel, mert én felnőttként jobban kell tudnom kezelni a helyzetet.

2023. ápr. 13. 19:35
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Maradj. Emelt fővel, méltósággal.

Nehogy neked kelljen röstellni magadat.

2023. ápr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#4.

Valószínűleg ez lesz a megoldás. Berendezem az arcom, hogy ne látszódjon semmilyen érzelem.

2023. ápr. 13. 20:07
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod kellemetlen helyzetbe hozni, eszedbe ne jusson kimenni.
2023. ápr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#6.

Nem akarom! Pontosan ezért vagyok gondban, hogy rendezzem ezt!

Köszönöm a választ!

2023. ápr. 13. 20:15
 8/23 anonim ***** válasza:
89%
Nem lennék meglepve ha a gyerek hozzád menne oda, és téged kérne fel. Holott nmost még ezt mondja amit.
2023. ápr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Legyél mind2 esetre felkészülve: arra is, ha az édesanyját, és arra is, ha téged. Mind2 esetben viselkedj természetesen.
2023. ápr. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp maradj. Ez az ő nagy pillanata, és ha ott vagy, tudja, hogy számíthat rád. Ha kimész, olyan, mintha haragudnál emiatt. Örülj együtt a nevelt fiaddal, és biztosítsd róla, hogy nem lesz ez tüske köztetek.
2023. ápr. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!