Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudjam az idős anyámmal...

Hogy tudjam az idős anyámmal megértetni, hogy netes csalás áldozata lett?

Figyelt kérdés

Egyedül él, 76 éves. Pár éve kapott tőlem egy gépet és megtanítottam neki az internet használatát. Hát nem kellett volna.

Húsvétkor voltam nála, és kijelentette, hogy megrendelt valami Tonerin nevű gyógyszert, és azóta nem eszi a többi gyógyszerét (vérnyomáscsökkentő, stb) mert "nem akar a gyógyszer maffia áldozatává válni", és ez a "csodaszer" mindenre jó, nem hiába van "betiltva". Kifizetett több mint 25 ezret 10 szemért!

elmondása szerint azóta életerős, vidám.


90 ezer a nyugdíja.


Ebből ordibálásig fajuló vita lett. "De hát ezt professzorok ajánlják, hisz megírta az internet több helyen!". A vége az lett, hogy haza zavart, és azóta nem veszi fel nekem a telefont. Beszéltem az orvosával és mondta, hogy megbolondult az öreglány teljesen, és őt is megvádolta azzal, hogy a gyógyszer maffia fizet neki, hogy mikor mit írjon fel...


Mit tegyek?

Aggódok érte, szívbeteg és nem eszi a gyógyszereit! Csak ezt a hülye tonerint, amire rá fog menni az egész nyugdíja!



2023. ápr. 14. 10:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem az a gond, hogy az internetet megtanítottad használni, hanem hogy azt NEM tanítottad meg, hogy nem szabad elhinni mindent, amit olvas, rengeteg a csalás.
2023. ápr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%
Sehogy. Sajnos ő már a saját kárán se fog tanulni.
2023. ápr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Hát... bocsi, kemény leszek, de akinek ilyen bajok vannak a toronyban, annak nem fogod te ezt megmagyarázni. Esetleg elküldheted neki ezt az írást: [link] ha ezután sem eszmél, akkor tényleg nincs mit tenni. Az ilyen emberek megszállottak, konteókban, és egyéb marhaságokban hisznek. Sajnos 76 évesen már nem fogja senki megtanítani a gondolkodásra, és a természettudományos alapismeretekre.

De nyugtasson meg, nem a te hibád. És nem is az interneté. Ismerek olyat, aki 90+, és aktívan internetezik, mégsem verték át soha. Miért? Mert gondolkozik. Az ilyen gyógyszermaffiás, meg ilyen-olyan maffiás dolgokat azok veszik be, akiknek minimális ismereteik sincsenek a biológiáról. És emellett logikusan sem gondolják végig a dolgokat. Mert ugye szerintük az, hogy kiadnak 200 forintot vérnyomáscsökkentőre, az már fúúúj gyógyszermaffia. De az, hogy kiadnak 10 ezret egy ilyen "csodaszerre", ott nincs semmiféle "maffia". És gondolom, fel sem merül, hogy összehasonlítsa a vérnyomását az addigi értékekkel. Egyből kiderülne, hogy a Tonerin nem hozza a kívánt hatást.

2023. ápr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

#1 "hanem hogy azt NEM tanítottad meg, hogy nem szabad elhinni mindent, amit olvas"

Mert talán nem neki, és nem most kellett volna megtanítani. Az elmúlt 30 évben hogyan állapította meg, hogy mi az igaz, és mi a hamis? Gyanítom, sehogy. Azt tekintette igaznak, amit többet, és hangosabban mondtak, és/vagy ami jobban hangzott neki. Az ilyenek kajálják be gondolkodás nélkül a Soros-tervet, meg a Hatoscsatorna minden hülyeségét.

2023. ápr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Hát ez így nagyon nehéz. Az ordibálás semmiképpen sem megoldás. Le kell vele ülni és elmagyarázni neki a dolgokat újra. Kereshetsz videókat vagy cikkeket amiben összefoglalják az ilyen internetes csalások ismertető jeleit. Ha minden kötél szakad akkor ki kell könyörögni hogy legalább e mellé a xar mellé szedje a normális gyógyszereit is.

Most találtam ezt a videót, m1 ezt csak elhiszi.

https://www.youtube.com/watch?v=uUUvU4-OFrc

2023. ápr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Nyomtasd ki neki ezt a cikket és vidd el hozzá.


[link]

2023. ápr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Ilyenekkel van tele a világ. Én már lassan félek kimenni az utcára is.

Semmit nem tudsz tenni. Anyámnak detto ennyi esze van.

2023. ápr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
El kell magyarázni, hogy a gyógyszermaffia valójában azokból áll, akik méregdrágán akarnak az emberekre rásózni mindenféle "csodaszert".
2023. ápr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%

Ha jól érzi magát...néha a placebo is használ. Persze nyilván, lehet benne káros is, de sanszosabb, hogy semmi nincs benne, se olyan, ami használna, se olyan, ami ártana. Remélhetőleg.

Mellesleg a férjem magas vérnyomásra szed évek óta gyógyszert, most húsvét előtt elfogyott és lusta volt elmenni kiváltani pár napig. Csak úgy mellékesen jegyezte meg, hogy egyébként míg nem szedte, sokkal jobban érezte magát. Ez is érdekes.

2023. ápr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

#9: Ezzel csak két probléma van.

1. Azért az esetek többségében nem véletlenül írják fel a gyógyszert. Nem tudom, hogy férjednek a gyógyszermentes időszakban mennyi volt a vérnyomása, de a döntő többségnek a gyógyszer nélkül túl magas. Kivéve persze, ha a gyógyszer felírása óta mondjuk életmódváltozásnak köszönhetően természetes módon is lement volna. Én például 15 éven át szedtem, elkezdtem sportolni, azóta már el is hagyhattam, mert stabilan az egészséges határértéken belül van. De ha valakinek magas, azt a placebó-hatás nem nagyon fogja lejjebb vinni. Ez nem olyan dolog, amit a placebók hatékonyan képesek befolyásolni. A magas vérnyomáynak pedig komoly következményei lehetnek.

2. Azért nem mindegy, hogy mennyit költ rá egy hónapban. A 20 darabos Tonerin 10 ezer forint. Gyakorlatilag tablettánként egy ötszázas. Az ajánlott napi adag pedig 2 tabletta. Azaz egy hónapban 3 dobozzal kell rendelni, ami 30 ezer forint. Lehet, hogy nem árt, de nem is használ, és a nyugdíj harmada már el is ment erre.

2023. ápr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!