Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az rendben van, ha csak két...

Az rendben van, ha csak két -három havonta egyszer megyek haza a családomhoz és nem is nagyon beszélek velük?

Figyelt kérdés
Egy városban lakunk és a szűkebb család minden héten egyszer összejön.
2023. ápr. 27. 06:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt mondom, hogy nincs rendben, akkor többet fogsz hazajarni meg beszélni veluk?

A te dolgod, a te döntésed, valami miatt úgy érzed, ennyit akarsz velük lenni.

2023. ápr. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Most màr én is így csinàlom jóideje. Sajnos nem érzem magam "otthon" jól, de felnőtt vagyok, az én döntésem. Ha Te nem érzed úgy, hogy minden héten menned kell, akkor nem kell menned. Természetes dolog. Mindennek megvan az oka.
2023. ápr. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Rendben van.
2023. ápr. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Én sem mennék sűrűbben, ugyanis van életem, ami nem abból áll, hogy minden hétvégéből egy napot családi összejöveteleken töltsek.
2023. ápr. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Nyilván nincs közeli, szeretetteljes kapcsolat köztetek, nem véletlen, hogy nincs rájuk több igényed.


Én se jártam többet a saját szüleimhez, mikor még beszéltünk egyáltalán, mert annyira nem érdekeltek, teher volt menni, nem volt olyan a kapcsolat köztünk, hogy megbeszéljük rendszeresen, kivel mi történt, hiányzott az igazi szülő-gyermek kapcsolat, aminek nyilván oka volt, hát olyan szülők voltak, hogy ezt érték el.


A férjem szüleivel tök más a helyzet, velük mi is találkozunk hetente, szeretjük egymást és jóban vahyunk, telefonálunk is kétnaponta, én anyósommal tök jól kidumálom magam, a barátnőim ah anyjukkal vannak így (nyilván aki jóban van a szüleivel).


Nem gondolom, hogy ezt lehetne kategorizálni, hogy rendben van-e vagy sem, szerintem egy normális szerető szülő-gyerek kapcsolat esetén nem ilyen keveset beszélnek egymással a felek, de ez van.


Úgyis jönnek majd, akik azt írják, ha leváltál a szüleidről, akkor elég évente 3-szor találkozni, vannak, akik elhitetik magukkal, hogy ez a normális, mert nem tudom, fáj beismerni, hogy a szüleiknek sincs rá igényük, de szerintem te is tisztában vagy vele, hogy azért nem mész gyakrabban, azért nem beszélsz gyakrabban velük, mert annyira nem érdekelnek.


Nincs ezzel sem gond, csak tudni kell elfogadni és helyén kezelni a dolgot.

2023. ápr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%

Tipikus példa a 4-es amúgy, aki szerint ez a leválás, ha sosem találkozol a szüleiddel kb. hiszen a heti találkozás meg az évi 3-4 találkozó között nincs átmenet.


Bár én olyan kíváncsi lennék, hogy aki ilyet ír, hogy ez normális, annak a saját gyerekére sincs több igénye, mint évi 3-szor látni személyesen?

2023. ápr. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6-osnál a szövegértéssel azért akadnak problémák, de semmi baj :D


Hogy nem minden hétvégén ott lóg az ember, nem egyenlő azzal, hogy évi 2-nél többször rájuk sem néz - hacsak nem 2000 km-re él.

Gyereke meg nem mindenkinek van, mert vagyunk páran, akinek nem lehet.

2023. ápr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
6-os meg tipikus példája az azonnali személyeskedésnek úgy, hogy az értő olvasást sem sikerült elsajátítani, különben tudná, miről dumál a másik 🤣
2023. ápr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy nem minden hétvégén ott lóg az ember, nem egyenlő azzal, hogy évi 2-nél többször rájuk sem"


Hát azért bocs, tény, hogy mindig kettes voltam matekból, de ha valaki 3 havonta látogatja a szüleit, mint itt a kérdező példának felhozta, és nem is nagyon beszél velük, az azt jelenti, hogy kb. évi 4 alkalommal kommunikálnak, legyen mondjuk 6-7 a sűrűsítés kedvéért.


A kérdező ezt vetette fel, és ez szerintem már bőven túl van a leváláson, ez szimpla érdektelenség a másik iránt, ami nem egy normális szülő-gyermek kapcsolat része. Nyilván nem kell hetente egymásnál lógni, ez amúgy is csak azoknak fér bele, akik közel élnek egymáshoz, de 3 havonta találkozni és ezen kívül kb. nem beszélni, hát na, erre nem mondjuk már, hogy ilyen az ideális szülő-gyerek kapcsolat. :D

2023. ápr. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha számotokra megfelelő így akkor rendben van igen.
2023. ápr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!