Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ellehetetlenítettek? Kihez...

Ellehetetlenítettek? Kihez lehet segítségért fordulni?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, hogy nem tudom összeszedni, és hogy hosszú lesz. Folyamatos megalázás elszenvedője vagyok évek óta, nek tudom, kihez forduljak. Nem látom tisztán a helyzetet.


Az apám mindennap szóban bánt, elhord minden hülyének, és annyira hozzá vagyok szokva, hogy egy nap után el is felejtem. Az anyám monitoroz, úgy érzem, hallgatózik, érzem, hogy átgázol rajtam, semmibe se vesz, egy ken baba vagyok a számára, amit úgy teker, ahogy akar.


Manipuláció megy, őrjöngés, viszály, és úgy érzem, vadállatokkal vagyok körülvéve, akik bármikor rámrontanak, miattuk irtózok az emberektől, és miattuk lettek antiszociális jellemvonásaim, velük egy fedél alatt nem válhatott jó ember belőlem. Félek tőlük, bántani fognak, ha bármit csináltam, ordítottak, tönkre akartak tenni. Kodependens vagyok, magam ellátni nem tudom, így vissza tudnak csalogatni magukhoz. Elizoláltak, és olyan környezetekbe tettek bele engem, ami hozzájuk hasonlóan embertelen.


A legrosszabb az egészben, hogy én vagyok a hibás, hogy nem tűntem el, de még most se tudok elvégezni alapvető feladatokat, és csak most jutottam el odáig sajnos, hogy pszichológushoz forduljak, hogy aztán a háziorvost is felkeressem, mert problémáim vannak, amelyek mindenben gátolnak.


Elkezdtem egy nehéz szakot, otthagytam, most egy büfészakra járok, de az egyetlen tudásomat (nyelvtudásom jó valamennyire) itt elpazarolom, és nem menekültem el messzire dolgozni annak idején. Ha ezt a szakot is otthagyom, 2-3 év lemaradásom lesz az egész gyerek- és fiatalkoromon kívül.


Nem tudom, mit kérdezzek, de az az életcélom 21 éves srácként, hogy felszívódjak, és úgy érzem, segítséget kell kérnem, és nem tudom, hogy hol tegyem.



2023. ápr. 29. 13:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom, mit tehetek. Jó lenne külső szemekkel látni.
2023. ápr. 29. 13:45
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló volt velem is, értem, amit mondasz. Nekem sem tanítottak semmit, főzés, házimunka, nem adtak elég pénzt, nem nézték jó szemmel, ha suli mellett dolgoztam, mert akkor van pénzem, apám megtiltotta a rokonoknak, hogy pénzt adjanak karácsonyra, apám előadta, hogy ő aztán nagyon tud mindent a világról és ha nem xy szakok közül végzek el egyet akkor engem max mekibe vesznek fel, tehát sosem lesz jó fizum és amúgy is itthon kapok meg mindent úgyhogy ne költözzek el, amúgy se tudok semmit megcsinálni egyedül. Annyira elhittem, hogy végül 26 éves koromig otthon maradtam, amit nagyon bánok.


Én végül érettségivel helyezkedtem el egy irodában, annyira elég volt a pénz, hogy Pesten egy szobát ki tudjak bérelni, plusz volt valamennyi félretett pénzem. Ha egyetemre jársz, menj át levelezőre és mellette dolgozz BÁRMIT. De tényleg bármit, ha kell, akkor olyan melót, amit nem szeretsz, de fizet annyit, hogy lelépj. Ideiglenesen bevállalhatsz bármilyen szívás vendéglátás, éjszakás melót is, ha kell. A tudtuk nélkül vegyél ki egy szobát és egyszer ha nincsenek otthon vidd a cuccaidat és költözz el. Én ugyan mondtam nekik, hogy költözöm de anyámtól hallgathattam hetekig a szent beszédet, hogy nekem ez mennyire nem fog menni, se anyagilag, se máshogy, mert nem tudok semmilyen házimunkát megcsinálni (ami amúgy betanított munka és a netről egy videó megnézése után már meg is tanulható), nem tudok alkalmazkodni a lakótársamhoz (de nagyon is tudtam, soha nem volt semmi probléma köztünk amíg vele laktam).


Pszichológushoz én is járok, sokat segít :) Tedd te is ezt!

2023. ápr. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szakember tényleg az első akihez tudnál fordulni.
2023. ápr. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szakember. Sajnálom, hogy így élnek sokan.
2023. ápr. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!