Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 éves gyereket kötelesek a...

17 éves gyereket kötelesek a szülei eltartani? A gyerek dolgozik.

Figyelt kérdés
Le kell adjon a fizetéséből rezsire és ételre?
2023. máj. 4. 08:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%
18 évig kötelesek. Ha a gyerek egy fillért sem ad nekik, akkor is. A fiú a gyámhivatalnál tehet bejelentést ellenük. Ha ellopják vagy erővel veszik el a pénzét, akkor a rendőrségre is mehet.
2023. máj. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
12%
Nappali tagozatos tanuló? Ha igen és mellette dolgozik akkor kötelesek eltartani. Ha nem, akkor nem kötelesek.
2023. máj. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%
Kötelesek eltartani természetesen. Jogilag. A valóság meg egy egészen más dolog. Nincs joguk elvenni a pénzed, de ha elveszik, akkor nem sokat tehetsz sajnos ellene. 17 vagy szorítsd össze a fogad, spórolj amennyit csak tudsz, aztán amint lehet húzz el onnan.
2023. máj. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
38%
En anno adtam le,hogy egyszerubb legyen az eletunk. Bar nem kertek tolem,de igy ereztem helyesnek. Ha koveteloztek volna akkor dacbol azert sem. Furcsa a gyereknek is,mert eddig nem kellett akkor most mi valtozott? Azert menjek el dolgozni,hogy leadjak mondjuk havi 20at belole? Meg kell ezt ertetni vele,hogy miert. Uljetek le,mindenki mondja el az allaspontjat. Biztosan talaltok megoldast.
2023. máj. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
69%
Ezt a rezsibe adás dolgot én nem értem... Eddig is pénzbe került a gyerek, ráadásul sokkal többe, mert MINDENT a szülőnek kellett fizetnie. Ruhát, szórakozást, fodrászt stb. Aztán van keresete a gyereknek, így a saját dolgait tudja állni, így már csak a kaját meg a számlákat kell utána fizetni. Eddig ment nekik gond nélkül, most meg hirtelen nem megy vagy mi?
2023. máj. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
35%
Itt általában alkoholista, munkakerülő szülők vannak a háttérben. Ennek súlyosabb esete, amikor prostitúcióra kényszerítik a tizenéves lányukat, és ebből élnek.
2023. máj. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
42%
18 éves koráig.
2023. máj. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
72%
5, ezt én sem értettem soha. Anyám már (szakközép után) az első nyári (félhavi) fizumnál tartotta a markát.
2023. máj. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
22%

Miért hagytad abba az iskolát? Ha ennyire nem szeretnél leadni a szüleidnek, akkor menj el albérletbe, ott legalább még több pénz elszivárog a zsebedből!

Egyébként ha elköltözöl, és talan marad valami a zsebedben, akkor esti iskolán befejezheted a tanulmányaidat, és folytathatod is estin egy szakmával pl. Levelezős egyetemi szakot is megpróbálhatsz érettségi után, de ezek már gatya felkötős dolgok, nem lesz egyszerű!

2023. máj. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
27%
Azért nem mindegy milyenének a körülmények, hogy tanul a gyerek, vagy hagyta a picsába az iskolát. Ha tanul, eltartanám. Ha főfállásban melózik, nem, akkor igenis fizesse a saját dolgait. Ilyen egyszerű.
2023. máj. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!