Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sokan vannak úgy, hogy amikor...

Sokan vannak úgy, hogy amikor az apád fáradt akkor előjön belőle a nárcisztikus mentális beteg, de egyébként meg egy stabil életcélokkal rendelkező, szerető ember?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy alapvetően meg tudok bízni benne, és tudom, hogy jó ember, és hogy sosem adja fel, van tartása stb..


De amikor fáradt, akkor annyira lemerít mindenkit maga körül, elfeledkezik magáról, annyira nehéz elviselni..


Főleg,hogy minél többet tanulok magamról, a pszichológiáról, tudom ,hogy mekkora út ál előttem, hogy ezen gyerekkori traumákból meggyógyuljak


29f


2023. máj. 11. 20:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Sokan vannak úgy hogy ész nélkül diagnosztizálnak másokat, holott fogalmuk sincs róla mit jelent a jelző amivel dobálóznak, csak mindenki azt szajkózza a gyakorin?
2023. máj. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%

"De amikor fáradt, akkor annyira lemerít mindenkit maga körül, elfeledkezik magáról, annyira nehéz elviselni.."


Ezek nem nárcisztikus tulajdonságok.

2023. máj. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Enyhén nárcisztikus = ideges, nagyon fárasztó, magával elfoglalt, egyáltalán nem empatikus állapotban lévő ember


Nem a doktori meghatározásból indultam ki, hanem abból ahogyan az ember józan paraszti ésszel érti

2023. máj. 11. 20:49
 4/26 anonim ***** válasza:
98%
Marhára nem ezt jelenti, csak mert a sok tudatlan gyökér ráfogja. Baromi idegesítő mikor mindenre ráfogják.
2023. máj. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
98%
És nem, az ember nem használ józan paraszti ésszel totál más jelentésű szavakat.
2023. máj. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
98%

3. Hülyeségeket írsz! Ezek nem nárcisztikus tulajdonságok!


Illetve szerinted akkor mindenki nárcisztikus, mert vannak olyan pillanatok amikor nem empatikus, mert pl. rossz napja van vagy fáradt?? Ilyen minden emberrel előfordul!

Ez nagyon nem a nárcizmus jele!

2023. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem senki nem erti ennyire felre ezt a fogalmat, mint te.


Apad faradt. Az ember ilyenkor turelmetlen, na milyen meglepo.

Talan amugy csak az a baja, hogy. 29 evesen is a nyakan eloskodsz es hulyesegeket magyarazol neki :)

2023. máj. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Okés, akkor ne ezt a szót használjuk, a kérdés lényege egyébként pont nem az volt, hogy a felszínen maradva, a szavak melletti apró jelentés különbségekben elakadjunk és azokat tudományosan magyarázzuk


Inkább a negatív élmény amit okoz, annak a megvitatása volt a célja a kérdésnek


Mintha telepatikusan átadnám azt amire gondolok, de mivel ezt nem tudom csinálni, ezért leírtam azt ami a legközelebb áll hozzá amit érzek róla, de lehet nem sikerült, ennek ellenére a lényeg, szerintem érthető

2023. máj. 11. 20:55
 9/26 anonim ***** válasza:
91%
Megértem apádat! Téged nehéz lehet elviselni...
2023. máj. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
98%
Apró jelentéskülönbség? Neked az apró jelentéskülönbség (így majd harminc évesen) hogy valaki fáradt és ingerlékeny a nyakán élő meglett férfi fiával, vagy mentális beteg?
2023. máj. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!