Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy addig látogasd a szüleidet még élnek kontra teljes kapcsolatmegszakítás bántalmazó család esetén?

Figyelt kérdés

Szembe jött velem tik tokon egy videó. A majdnem 60 éves hölgy azt taglalta, hogy ő sosem volt képes hátat fordítani a szüleinek. Nagyon rossz volt a kapcsolatuk (bántalmazó), de ő folyamatosan ment és kereste az édesanyját. Még akkor is, ha neki kellett folyamatosan megalázkodni. Szerinte nincs az az ok, ami miatt meglehetne szakítani a kapcsolatot a szülőkkel. Neki tiszta így a lelkiismerete, még akkor is, ha az édesanyja nem volt rá kíváncsi még a halálos ágyán sem. Szerinte a fiataloknak az egója vezetett ahhoz, hogy sok felnőtt gyerek megszakítja a kapcsolatot a szülővel (legyen az bántalmazó, vagy szegény /ahol nincs örökség/)


Írtam neki kommentben, hogy velem is bántalmazó volt édesanyám, többször kidobott, kihasznált, az unokájára se kíváncsi, és még a telefont se veszi fel. Most is azt várja, hogy menjek és folyamatosan alázkodjak meg neki és adjam a pénzt. Erre azt válaszolta, hogy ez sem lehet indok, addig menjek még él. Mondom magamba hova? Ha kijelentette, mikor megmondtam, hogy unokája lesz és többet kell törődnöm a saját családommal, hogy többet nem kíváncsi rám?... Nagyon roncs személyiségem lett az állandó bántás miatt, és még mindig menjek lefele a lejtőn? Újra és újra alázkodjak meg, mert az anyám? (Arról nem is beszélve, hogy mit mutatok a saját gyerekemnek? Őt is csak egy eszközként használná ellenem. Apámat se engedi hozzánk...) Most már értem, hogy a másik (fél)testvéreim is miért nem tartják a kapcsolatot vele. (Pedig ők már 40+ ok.)


Minden pszichológus, coach azt mondja, hogy a bántalmazóval meg kell szakítani a kapcsolatot. Akkor most ez generációs problémát csinál? Vagy az idősebb korosztály gondolkodik másképp?


És ami végképp dühített, hogy még azok után is én menjek, mikor kijelenti, hogy nem kellek, sosem akart engem..takarodjak. Menni kell és kész. És szerinte ez nem elég indok erre, hogy az ember hátat fordítson a szüleinek. Úgy éreztem, hogy a saját generációjából keres visszaigazolást, hogy igen, jól tette és a fiatal generáció az elcseszett.


Én úgy gondolom, hogy minden dolognak van terhe és következménye. Régen, ezeket a dolgokat el lehetett sikálni, mert családon belül maradt. (Anyám is idősebb generációból jön, gondolom a nagyszüleim is így viselkedhettek és ez már természetes... tűrni kell) Úgy gondolom, hogy még anyám azt mondja mindenkinek, hogy ő nem tehet arról, hogy 3 gyereke nem nyitja rá az ajtót, addig sokan belegondolnak abba, hogy ennek oka van. A hölgy még annyit mondott, hogy gondoljunk bele, ha mi velünk nem beszélne a saját gyerekünk. Úgy gondolom, hogy ahol jó a viszony, kapcsolat, ott nem fog megszakadni.


Többet nem hagyom magam megalázni. Mielőtt eldöntöttem, hogy én befejeztem, idegösszeroppanásom volt. 5 évig nem sikerült teherbe esnem. Amint megnyugodtam, azonnal összejött. Ez nem vicc. (Unokát is csak apám miatt mondtam meg, de ő is olyan, mint anyám. Anyámmal nem akar vitát, így velem se foglalkozik. Sose állította le anyámat... Már egymáson kívül más nem maradt nekik...)


2023. máj. 12. 12:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem meg a TikTokos nő az önsorsrontó, de ezt te is tudod.
2023. máj. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%

Én se értem, mire fel ez a kérdés, szerintem is tudod, hogy te döntöttél jól. Én se tartom a kapcsolatot a szülőmmel, mert nagyon rossz kapcsolatunk volt, de nem is kételkedem a döntésem helyességében.


Most ha megtudnám, hogy meghalt, nem érintene meg.

2023. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

Ki neked az a 60 éves TikTok-os p*tsa, hogy ennyire számít a véleménye?

Még levelezned sem kéne vele.

2023. máj. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
100%
Nem tartom a szüleimmel a kapcsolatot, engem szexuálisan bántalmazott egy "barátjuk" és nem hitték el, neki hittek inkább és úgymond hagyták azt tegyen velem amit akar hosszú ideig aztán kiemeltek a családból és azóta megnyugodott a lelkém soha az életben nem szeretnék tőlük semmit. Felnőttként már nem hibáztatva magam úgy érzem az én döntésem kit akarok, hogy az életem része legyen és igenis van olyan indok amiért nem tartjuk a kapcsolatot a szüleinkel.
2023. máj. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Először is, mindenkinek van véleménye. Neki ez a véleménye, a normálisabb embereknek meg éppen ellenkezőleg.


Másrészt, a te esetedben a szülő szakította meg a kapcsolatot veled, nem fordítva. Nyilván ahol nem vagy kívánatos, oda nem mész. Nálunk úgy alakult, hogy nagyapám milliókkal károsította meg a két gyerekét, aztán azt merészelte mondani, hogy a gyerekei hálátlanok, és többet nem akarja egyiket sem látni. Ezek után természetes, hogy nem kapálóznak, hogy találkozzanak...


Harmadrészt család és család között is van különbség. Van, ahol javítható a kapcsolat, de a többségénél nem ez a helyzet.

2023. máj. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem is önsorsrontás, ha folyton visszatérsz oda ahol bántalmaztak. Ezt nem lehet úgy kezelni hogy eltelt egy kis idő és megbékéltél és visszatérhetsz, mert a bántalmazás nem tud feloldódni ha csak az egyik fél lépett túl. Ha a bántalmazó ugyanúgy dagonyázik a mocsárban, akkor bármikor újra lehúzza. A béke két félen alapszik, és rengeteg munka, beszélgetés árán. Ha ennek nincs meg a kezdeményezése se, akkor egyedül kell feldolgozni, de akkor ott teljesen el kell vágni a fonalat.


Rengeteg ideig én is áltattam magam, mikor messze éltem és újra látogatni kezdtem a szülőket, mert én is éreztem valami kötelezettséget és az is bennem volt, hogy lehet normalizálni. De ez csak a távolság miatti illúzió volt, közben ugyanott tartottunk minden alkalommal és ugyanoda is lyukadtunk ki. Ilyenkor nem érdemes már magadat áldozni. Nekem is volt idegösszeroppanásom elég.

2023. máj. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán beszélek velük. "Csak" lelki agresszióban volt részen - az is pont elég volt, hogy több, mint 10 éve minimalizáljam a kapcsolatot. Amint végre elköltözhettem majdnem teljesen megszűntek létezni a számomra.


Eszem ágában nem lenne visszamenni, beszélgetni, jópofizni ilyen emberekkel, és nem érdekel, aki szerint "illene".

2023. máj. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Te döntöttél jól.
2023. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg pont az az egovédés, amit ő csinál.


Gondolj bele, ha rá is jött időközben, hogy nem kéne olyanoknak nyalni a fenekét, akik csak bántják, nem tudja visszacsinálni. Beüt a kognitív disszonancia - meggyőzök másokat, hogy amit én csinálok, az helyes, hogy oldjam magamban a belső ellentétet.

2023. máj. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
14%
Figyelj másra, kis terápia még lehet így is el kéne neked.
2023. máj. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!