Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim miért nem értik meg...

Szüleim miért nem értik meg nem szeretném tartani velük a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Elég nehéz volt az életem és részben ez a szüleimnek köszönhető. Sosem éreztem ,hogy otthon szeretnek anyám nagyon beteg volt (rákos) apám pedig kapott egy agyvérzést engem pedig kiemeltek a családból mondván nem tudják teljesíteni a szülői kötelezettségüket.

Bekerültem egy lakásotthonba 13 éves voltam de ekkor nem hibáztattam még a szüleim mert tudtam tényleg betegek.

Ott a "nevelők" nem valami szépen bántak velünk és az egyik nevelő fia rendszeresen bántalmazott minden féle téren.

Sokszor az iskolából engedték ő vigyen "haza" kocsival és minden alkalmat kihasználva nem az anyjához hanem hozzám járt be az otthonba.

Mikor elmondtam, hogy bántalmaz nem hittek nekem sem a nevelők, sem a szüleim. Elhitette a családommal az otthon, hogy én "szerelmes" vagyok a nevelőm fiába és ezért hazudok.

Volt egy pont amikor nem bírtam már tovább és öngyilkos akartam lenni ekkor átkerültem egy másik otthonba de akkora már többször megerőszakolt a nevelőm felnőtt fia.

Amikor másik otthonba kerültem sokkal jobb volt, ott már hittek nekem és mindenben segítettek volt egy nevelőm akit anyámnak tekintettem amikor kikerültem az otthonból is vele éltem ő tényleg jó ember volt. Nem tartom a szüleimmel a kapcsolatot nemis bántom őket de nem akarom mostmár, hogy az életem része legyenek. Viszont ők folyamatosan zaklatnak, hogy bélküljünk ki. Nem szeretnék velük mert úgy érzem most jó az életem és feleslegesen nem szeretném, hogy sebeket tépjenek fel.



2023. máj. 14. 14:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
53%

"...anyám nagyon beteg volt (rákos) apám pedig kapott egy agyvérzést engem pedig kiemeltek a családból mondván nem tudják teljesíteni a szülői kötelezettségüket."


Fel kellene fognod, hogy nagyon-nagyon beteg emberek voltak a szüleid és ezt még az állam is elismerte, ezért emeltek ki onnan.

Rettenetesen sajnálom, ahogy veled a lakásotthonban bántak, de erről nem a sírszélén álló szüleid tehettek, hanem mindig is gyalázatos volt a gyermekvédelmi rendszer!

Bocsáss meg a szüleidnek, de ne csak szavakkal, hanem szívből - neked is könnyebb lesz - ne hagyd hogy úgy menjenek el, hogy harag van a szívedben, mert ez is csak téged fog nyomasztani!

Utána nem kell összeragadva lenned velük, évi 1-2 látogatás, havi 1-2 telefon, ...ebbe még senki nem halt bele.

2023. máj. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

1

Nem az bánt, hogy otthonba kerültem hanem az, hogy nem hittek nekem és továbbra is hagyták, hogy az a mocsok azt tegyen velem amit akar. Soha nem fogok megbocsátani de bántani sem őket, csak szeretnék távol maradni tőlük ahogy eddig. Az anyám már nem rákos az apám is vissza ment dolgozni amikor kikerültem az otthonból nem kerestek pedig akkor már jobbra fordult az életük. Amikor én egyenesbe jövök furcsa akkor keresnek,hát inkább nem kérek belölük köszönöm.

2023. máj. 14. 14:44
 3/28 anonim ***** válasza:
96%

Elmondod, vagy leírod nekik azt amit a 2-es válaszodban írtál és utána letiltod őket mindenhonnan.

Ezek valóban megbocsájthatatlan bűnök.

2023. máj. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

3

100x el lett nekik mondva rég nem is élek már ott ahol ők, de tudják hol élek amit nem is én mondtam el nekik, leveleket küldenek és el is jöttek 2x de kértem hagyjanak békén én csak élni akarok de nélkülük.

2023. máj. 14. 14:56
 5/28 anonim ***** válasza:
27%
Akkor most miféle választ vársz?
2023. máj. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

5

Nem tudom, valahogy megoldást keresek arra, hogy békén hagyjanak. Nem szeretném, hogy továbbra is ide járjanak.

Végre van egy otthonom, nyugalmam és szó szerint zaklatnak.

2023. máj. 14. 15:14
 7/28 anonim ***** válasza:
89%

Ha zaklatnak, akkor elmész a rendőrségre és kérsz távoltartásit!

Írtunk már mindent, hogy békülj, ne békülj, tiltsd le őket, egyik sem jó.

Csak te tudsz érvényt szerezni ennek.

2023. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
91%
Akkor járj úgy el mintha idegen zaklatna.
2023. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%
Feljelented őket zaklatasert
2023. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, rosszat tényleg nem akarok nekik de ha mégegyszer idejönnek azt hiszem feljelentem őket, hátha akkor belátják, hogy nem kéne keresniük tovább mert nincs értelme.
2023. máj. 14. 15:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!