Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaz, hogy ha egy gyerekes...

Igaz, hogy ha egy gyerekes családban az apuka otthagyja az anyukát, a legtöbb esetben a gyerekére, gyerekeire sem tart igényt?

Figyelt kérdés

2023. jún. 9. 14:30
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
80 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
Ez merő hazugság. Engem a feleségem hagyott itt, mert semmivel se lehetett neki jót csinálni. Attól függetlenül a gyerekemet szeretem, megyek hozzá és el is hozom. Erről nem ő tehet.
2023. jún. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Így hogy a "legtöbb esetben" szerintem nem igaz. Igen van ilyen, nem kevés sajnos, de van rengeteg nagyon jó apa is, aki tényleg törődik a gyerekével válás után is.
2023. jún. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Amikor apám otthagyott minket, kb fél éves voltam, aztán először hatévesen beszéltem vele, mert akkor igényelte először a láthatást. Azóta eltelt 10 év, és találkoztam vele vagy 15x, szóval ifaz
2023. jún. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
*igaz
2023. jún. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Első, nem megy az értő olvasás?


Azt írták a kérdésben, "legtöbb esetben", nem azt, hogy mindenki. Nyilván nem mindenkire igaz a dolog.


De a legtöbb esetben - ami a kérdés volt -, én is azt látom, hogy az apukák letojják a gyerekeiket válás ut@n.

2023. jún. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%

Ez akkor van így, ha kifejezetten a gyerek az oka annak hogy a férfi lelépett. Ez azért ritka, más konfliktusok vannak, sőt sokan harcolnak a gyerektartásért, vagy azért, hogy minél többet lehessen az apa felügyelete alatt.

Van olyan is aki úgy lép le, hogy soha többé nem jelentkezik. Én sem ismertem az apámat.

2023. jún. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Az enyém próbálkozott, csak aztán látta, hogy nekem anyám miatt többet árt, mint használ. Felnőtt fejjel rendeztük a kapcsolatunkat.

Anyám sokáig dúlt-fúlt, de beletörődött, hogy nem tud irányítani. Sőt, már volt rá példa, hogy amit ő nem ért el, bepróbálkozott apámon keresztül, hátha egyesült erővel hatni tudnak rám.

2023. jún. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 NTBS ***** válasza:
80%
Gyakran előfordul, sajnos.
2023. jún. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Elvált családban nőttem fel. Anyám megcsalta apámat ezért elváltak és én kicsiként anyámmal maradtam.

Apám minden második hétvégén elvitt. Imádtam ezeket a napokat. Sokat voltunk együtt. Amikor megszülettek a féltesóim akkor is foglalkozott velem az apám. Persze ehhez az is kellett hogy apám második felesége nagyon kedves volt velem. Kamaszként sokkal jobban hallgattam rá mint anyámra. Most felnőttként azt gondolom hogy apám a helyzetből kihozta a maximumot. Jó apám volt/van úgy gondolom. Sokan nem ilyen szerencsések.

2023. jún. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
84%
Szüleim 1 éves koromban váltak el. Amire emlékszem, anyám mindig apám ellen uszított, hogy utáljam meg, meg hogy kérjek tőle mindig pénzt. A végén már nem is mentem kéthetente se. Utólag már bánom, nem volt ő olyan rossz ember.
2023. jún. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!