Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha apám folyamatosa...

Mit tegyek ha apám folyamatosan bánt az alakom miatt?

Figyelt kérdés
Nincs olyan reggel, hogy amikor a konyhában vagyok ne jönne oda és belecsípne az “úszógumimba” és szólna valamit hogy már megint híztam vagy fogynom kéne, meg erre fogja hogy 34 évesen még otthon élek, hogy ilyen nagy alkattal nem találok párt és unokája sem lesz neki emiatt, és van hogy eldugja az ételt amit veszek , ha édesség. Már többször szóltam miatta hogy nem bírom de nem áll le. Anya meg csak letudja annyival hogy jaj hagyjad már. Nem opció hogy elköltözzek, mert a nagymamám közösen gondozom anyával, és home officeban dolgozom, van saját lakásom ami ki van adva. Annak ellenére hogy a nagymamám gondozom azt is megkapom hogy mekkora ingyenélő vagyok a házukban, pedig az egész rezsit én fizetem a kiadott lakásból…Nem bírom már az egész napos sértő megjegyzéseket, reggel már szinte félek kimenni, hogy na ma milyen sértést kapok?

2023. jún. 10. 15:57
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
80%

Én tuti költöznék.


Ha meg igaza van, és kövét vagy, akkor egy kis mozgás/diéta.

2023. jún. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
99%
Amikor az én apám csináltam ezt, fogtam és elkezdtem ugyanezt csinálni. Amikor evett, megkérdeztem, hogy ezt komolyan meg akarod enni? Néztél már tükörbe? Fogdostam a hasát, hogy de nagy. Aztán abbahagyta. A vicc az volt benne, hogy bodyfitness kategóriában versenyeztem akkoriban, tehát az izmokon kívül nem igazán volt mit megfogni, de ő mindig tudott valamit mondani.
2023. jún. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
92%

Ne foglalkozz vele.

Jól érzed magad a bőrödben?Ha igen a válasz akkor csipkelôdjön nyugodtan az öreg.

2023. jún. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
89%

A Te neveden van a lakás? Akkor kirakod az albérlőket türelmi idővel nem tudom, egy hónap, vagy kettő, vagy mennyi, aztán odaköltözöl, és kész.

A mama meg nem a te problémád kell, hogy legyen. Adják otthonba, vagy gondozzák az ő gyerekei, de ne az unokája.

2023. jún. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
8%
És a rezsit nem Neked kell fizetni, hanem annak aki kivette! Csak szólok, hogy ingyencseléd és palimadár is vagy!
2023. jún. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
"Nem opció hogy elköltözzek, mert a nagymamám közösen gondozom anyával" - de, opció. Innentől kezdve ápolhatja a nagymamát a faszoskodó apád is. Költözz csak el! Vagy szembesítsd apádat azzal, hogy választhat: vagy ápolja a beteg nagymamát, vagy abbahagyja a faszoskodást veled.
2023. jún. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
96%

Nem opció hogy elköltözzek, mert a nagymamám közösen gondozom anyával


Dehogynem. Öltözz fel csinin, és menj el az albérlőkhöz a továbbiakat megbeszélni. Aztán költözés. Anyád meg, ha panaszkodik, hogy egyedül maradt a nagyival, mondd nyugodtan: jaj hagyjad már!!!!

2023. jún. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
99%
Erélyesen fel kellene lépned az apáddal szemben, és megkérni, hogy akkor fizesse ő a rezsit, és a nagymamáról is gondolkodjon ő. Lehet keményebb hangnemben is beszélni vele ám!
2023. jún. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is az az êrzésem, hogy a szülőkkel kapcsolatban megmaradtál kisgyereknek alárendelt szerepben. Felnőtt nő vagy. Miért nem mered megmondani a véleményedet? Miben vagy ennyire rájuk utalva, vagy mi gátol meg?

Ha valóban kövér vagy és ez téged is zavar, és ezêrt olyan fájóak apád beszólásai, akkor meg dolgozz tajta, hogy ne legyél kövér, apádnak meg mondd meg, hogy ne piszkáljon, attól nem leszel előrébb. Inkább segítsen, motiváljon.

2023. jún. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
93%
De, opció. Pillanatragasztóval vagy odaragasztva, vagy nem értem?
2023. jún. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!