Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen a kapcsolata annak az...

Milyen a kapcsolata annak az édesapjával aki nélküle nőtt fel, ritkán találkozott vele?

Figyelt kérdés

Kint vagyok külföldön, ide nősültem es van egy másfél éves gyerekünk. Viszont a szülés után megromlott a viszonyunk es honvágyam is van, sokszor gondolok rá hogy hazaköltözzek Magyarországra. Viszont a gyerekemet igy nagyon ritkan latnam mert nem tudnek kijárkálni hozzá, max evente 1 alkalommal, ot meg nem engedné el az anyja minimum tinedzser koraig.

Lehet igy is hogy apakent tekintsem rá, hogy ha nem lennek napi szinten az eleteben?


Ha szetmegyunk de kint maradok akkor legalabb hetvegen latnam, bar lehet akkor sem midnen egyes hetvegen.


2023. jún. 22. 01:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha elköltözöl úgy fogja érezni, hogy elhagytad, ezt tapasztalatból mondom. Nem normális szülő-gyerek kapcsolatotok lenne, mert nem leszel számára korlátlanul elérhető, nem tőled fog pénzt kérni fagyira, nem te írod vele a házit, viszed edzésre, jársz vele orvoshoz, stb stb...


Azt meg egyáltalán ne gondold, hogy csak hétvégén/kevesebb, mint minden hétévgén láthatnád. Egyre elterjedtebb a világban az 50-50 felügyeleti jog, azaz egy hét itt, egy hét ott. Ha szeretnél szerves része lenni a gyerekednek és nem csak valaki, akit évi 3x lát és nem ismer, akkor ne gyere haza.

2023. jún. 22. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Évi egy alkalommal igazából csak egy ritkán látott idegen leszel neki a gyakorlatban.
2023. jún. 22. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Én gyűlölöm apámat, először 6 évesen találkoztam vele, most 16 vagyok, kb 14x láttam, amikor felhívás telefonon akkor f@szságokat kérdez, olyan mintha nem érdekelné, amikor elmondtam hogy kajakozom, közölte hogy hagyjam abba mert veszélyes (amúgy semmi beleszólása nem lehetne), 14 éves koromban megkérdezte hogy nem ijesztőek-e a gyűrűk ura filmek, holott én már 3-ban azt olvastam, ugye 14 éves korig kötelező beszélni azzal a szülővel aki nem nevel, tehát én azalatt a két év alatt hogy nem hívhatja anyára a gyámügyet, egyszer beszéltem vele, nem is hiányzik, egyszerűen egy gonddal kevesebb
2023. jún. 22. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Melyik országban élsz?

Milyen nrmzetiségű a feleséged?

Biztos, hogy helyrehozhatatlan a házasságotok?

2023. jún. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szülőség lényege hogy elérhető vagy a gyereked számára bármikor fizikailag és érzelmileg is. Úgyhogy ha szeretnél az apja maradni, semmiképp ne hagyd másik országban, megbánnád utólag.

Megpróbálkoznék a helyedben a párterápiával is, aztán még dönthettek utána is a válás mellett, de hátha sikerül rendbe tenni a dolgokat.

Ha váltok akkor is közel maradnék. Értem, hogy neked ott nem jó, de a gyerekvállalás sok lemondással jár, bizonyára észrevetted eddigi másfél év alatt. Ez is egy olyan döntés, hogy kicsit összeszorítod a fogad, és megpróbálsz ott egy boldog életet kialakítani a saját igényeidnek megfelelően. Szenvedni nem kell azért, próbálkozz esetleg más munkahely, új barátok, hobbi segítene-e a honvágy ellen.

A gyereknek az a jó ha a szülei is boldogok, és ha vannak neki.

2023. jún. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Baratokat nagyon nehez kint talalni. A kinti magyarok sem nagyon baratkoznak, a helyiek meg foleg nem. Nincs is egy baratom sem kint, pedig mar evek ota kint elek.

A hazassagomat nem hiszem hogy helyre tudom hozni, nem kivanom mar szexualisan egyaltalan, nem erzek iranta semmit.

A munkam ugyan az mint Magyarorszagon volt, viszont vallalkozo szeretnek lenni ami itt nagyon nehez mert sok a kovetelmeny es nagy a konkurencia is.

2023. jún. 22. 11:59
 7/16 anonim ***** válasza:
16%
Csak a gyerek miatt nem érdemes kint maradnod, simán lehet hogy a nő megbolondul és majd tilt a gyerektől, ne áldozd be magad. Ha meg normális marad a viszony így is tudjátok tartani a kapcsolatot telefonon, videóban, közben személyesen. Nagyrészt az a tapasztalat, hogy a gyerek viszonya az apjával nem a kapcsolattartás gyakoriságán meg a távolságon múlik, hanem az anya hogyan neveli, hogy áll a dolgokhoz
2023. jún. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nemhogy jó apa nem leszel így, semmilyen sem. Egy évente egyszer látott ember idegen, nem pedig szülő.

Én apa nélkül nőttem fel, és elképzelhetetlen számomra, hogy működne, ahogy te gondolod.

2023. jún. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
19%

Nem tudom a 7es miért lett lepontozva, mert teljesen igaza van abban, hogy az anyán múlik az, hogy hogy fog állni a gyerek az apához. Az én szüleim is elváltak, mert apám megcsalta anyát. Viszont én anyukámtól sosem hallottam azt, hogy ne menj apádhoz meg stb. Mindig tisztelttel beszélt róla, és azt mondta akkor megyek amikor akarok. Az más kérdés, hogy apám barátnője nem akarta hogy mi tartsuk a kapcsolatot...

A lényeg hogy az exed olyan, akkor simán tudod tartani a kapcsolatot a picivel az interneten, és fogja tudni, hogy te vagy az apja. Nyilván olyan erős kötelék nem lesz köztetek, legalábbis míg pici, de ha úgy nő fel, hogy mindig jelen vagy az életében, akár csak neten is, és személyesen ritkán, de abból később igenis lehet jó kapcsolat.

2023. jún. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%
Én sem értem miért pontoztak le, nem egy példát láttam már mindkettőre. A barátnőm apja pl vállalkozó, szinte mindig külföldön van, nagyon ritkán találkoztak, de az anyja végig úgy nevelte, hogy szeresse az apját (annak ellenére, hogy a férj csalta meg) és nagyon jó a viszonyuk így felnőtt korára is. De láttam olyat is ahol egy városban lakik a gyerek meg az apja és évek óta nem találkoztak, mert a nő teljesen ellehetetlenítette a láthatásokat, a gyereket meg az apja ellen hangolta. Most már ha találkoznak az utcán inkább elfordítja a fejét
2023. jún. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!