Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeli aki teljesen...

Hogy kezeli aki teljesen megszakította a szuleivel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

En megszakítottam veluk es a terapeutam is egyetertett. Evek ota alig beszelek veluk. Szinte semennyit. De most meg azt mondta, hogy igy h mar 70 koruliek a szulok es ha meghalnak, nem lesz kit megkerdezni a csaladi dolgokrol, szoval azt mondta, hogy neha azert beszeljek veluk. Ezzel elegge osszezavart. Es engem ez teljesen mellbevagott mert ha apam ir 2 sort, mar olyan gyomorideget kapok, hogy hasmenesem lesz.

Barmilyen sajat tapasztalat erdekelne, foleg olyanoktol, akinel a szulok mar idosek, mondjuk 60-65 felettiek, ahol mar sajnos ugye felmerul a halandosag fogalma, vagy hogy fogalmazzam ezt meg. Igazabol csomo kerdesem lenne a nagyszuleimrol, stb, de nem ilyen brutal gyomorideg aron.



2023. jún. 22. 19:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Én 19 évesen szakítottam meg a kapcsolatot a szüleimmel. Nem volt terapeutám, nélküle is tudtam, hogy jó döntés volt. 23 éves koromban véletlenül találkoztam apámmal, akihez odamentem, hogy köszönjek. Nézett rá, majd közölte, hogy "bocsánat, de ismerem magát?" Itt döntöttem, hogy soha többé esélyt sem adok magunknak. 43 éves voltam amikor egy rokonnal találkoztam. Tőle tudtam meg, hogy anyám vagy 5 éve halott volt, és apám sincs jó állapotban. Jelenleg 51 éves vagyok. Gyanítom, hogy apám sem él már, de nem is igazán érdekel.
2023. jún. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt így lehet, mint ahogy 1-es tette.

Kérdező, szerintem ezt nem lehet félig így, félig úgy, fura, amit a terapeutád mondott. Tehát szerintem ha nem csak mérsékelem, nem csak minimalizálom, hanem megszakítom, akkor ott nincs közben mégiscsak beszélgetés, mégiscsak kérdezgetés, mert akkor nem ért semmit.

2023. jún. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Akkor itt az ideje a terapeutával is megszakítani a kapcsolatot és másikat keresni.
2023. jún. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
1-es, szabad tudni, hogy mi vezetett idáig?
2023. jún. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

1.

Koszi a valaszt! Pont ilyen sajat torteneteket szerettem volna hallani es hogy hosszutavon hogy alakult a dolog.


2. es 3.

Felmerult bennem is h masik terapeuta kellene. Amugy en is ezt erzem, hogy ha egyszer mergezo szulok es siman lehet, hogy legalabb az egyik szemelyisegzavaros (bar nyilvan ezt nem lehet biztosan tudni)… raadasul a pszichiatrian amikor bent fekudtem 4 hetig sulyos depresszioval, az orvos azt mondta, hogy nem enged ki tobbet kimenore hetvegen, ha megint a szulokhoz megyek. Mert hetfon a viziten rogton latta rajtam, hogy amennyit javultam a korhazban, dupla annyit romlottam vissza hetvegen. Haza is ugy engedtek a vegen, hogy nem mehetek a szulokhoz. Es abbol a korhazbol ismerem ezt a terapeutat, azert is nem ertem az egeszet. Azt mondta, hogy ha a szulo jon a lelkiterrorral, akkor “kondicionalni” kell oket azzal, hogy olyankor azonnal elkoszonok es megszakítom a videohívast (nagyon messze lakunk egymastol). Hat de nekem ilyesmire se idegzetem, se lelkierom, se szellemileg nincs erom, se semmi. Az a baj, hogy egy ikyen szuloi hatter akkora zavarodottsagot tud okozni, hogy baromi nehez tisztan latni a dolgokat. Pedig mar lassan 40 leszek, azt hittem ennyi idos koromra reg megoldodik ez az egesz dolog.

2023. jún. 22. 20:17
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
Ne hagyd magad megzavarni, mérgező emberekhez nem megyünk vissza. Mért kéne bárkit megkérdezni a családi dolgokról?
2023. jún. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
Durva, azt hittem csak én vagyok ilyen szerencsétlen helyzetben. 20 éve költöztem el otthonról, illetve adta a kezembe anyu a matracomat és zsákban a ruháimat, hogy elmúltam 18 neki lejárt a feladata. Apu csak nevelő, azt is akkor tudtam meg. Valamiért mégis meglátogattam őket időnként, bevásároltam vittem mindig valamit. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor hívott fel, szerencsére kevés temetés volt. Aztán a párom mondta, hogy be kéne látom nincs sok értelme, csak szenvedek. Max fél órát bírtam ki sírás nélkül és indultam is. Eleinte kb 2 havonta látogattam őket, ez egyre csökkent… Nemrég apu kórházba került és persze én mentem. Kint vártam a látogatási időt, amikor anyu is megérkezett(nem tudta h megyek). És akkor történt életem legrosszabb pillanata, megkérdezte miben segíthet. Én meg álltam, mint egy hülye és nem akartam elhinni, hogy ilyen van. Nem ismert meg, azt mondta barna a hajam és ő már megszokta a szőkét ez zavarta össze. Óvodás koromban voltam kb szőke… besötétedett. Sosem támogattak anyagilag és egyszer sem voltak kíváncsiak pl. hol lakom. Én most érzem azt, nekem se anyám se apám… el kell fogadnom.
2023. jún. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Volt 2 év gyászmunka pszichológussal, miután megszakítottam anyámmal a kapcsolatot.Már nem érzek iránta semmit.
2023. jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A szüleimmel csak mérsékeltem, az anyai nagyanyámmal szakítottam meg a kapcsolatot, amiért anyámból pszichiátriai beteget csinált. Nem vagyok rá kíváncsi, nem fogom keresni, ha meghal, a temetésére sem akarok menni, majd kimentem magam valahogy. Anyukámmal nagyon nehéz, egyre ritkábban tiszta a tudata, a gyógyszereit nem szedi, nem enged közel magához senkit, egy fantáziavilágban él, ahol mindenki az ellensége, és szerinte az életére törnek. Nagyanyámnak nagy a bűne anyukám állapota miatt.
2023. jún. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én eleinte nehezen viseltem

hogy meg szakadt a kapcsolat anyukámmal. Négy éve el költöztem otthonról. És azóta is ha fel hívott csak veszekedett velem

Meg a sérelmeit hánytorgatta fel. Mert úgy érzi elárultam őt

és nem szimpatikus neki a párom

akivel el jöttem.

Most már ott tartok hogy

meg szoktam. De néha hiányzik

az hogy nekem is legyen anyám.

Mert most olyan mintha nem is lenne. Nem kommunikál velem egyáltalán.

Meg van még egy húgom is

vele is rossz volt a kapcsolatom

de szerencsére az most javulóban van végre tudunk egymással normálisan beszélgetni de azt is

ritkán.

2023. jún. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!