Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen megoldást látnátok...

Milyen megoldást látnátok arra, ha testvéremet édesapám nem engedi el velünk, édesanyámmal, mostohaapámmal nyaralni?

Figyelt kérdés

Igazából az indoka az lehet csak, hogy nem szeretné, ha anyám ilyen dolgokra költene, venne inkább mást öcsémnek, meg úgy általában a vallási és egyéb nézetei miatt nem engedi anyám közelébe öcsémet olyan sokat.

Öcsém már nagykorú egyébként, csak nem akar ellent mondani apámnak. Szóval apámnak nem tudom, mit mondhatnék, hogy elengedje.



2023. jún. 29. 20:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Melyik vallás tiltja a nyaralást?
2023. jún. 30. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
91%

Ha öcséd nem áll ki magáért, az ő baja.


Ha viszont anyátok valláskárosult, tök megértem apádat, hogy miért nem látná szívesen egy olyan ember társaságában a gyerekét.

2023. jún. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagykorú mármint hány éves?
2023. jún. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki az öccsét szidja. De ez az állítólagos terror nem ma kezdődhetett. Miért nem vette magához az anya a gyereket? Miért nem szerzett valaki egy pszichológiai vizsgálatot az apának, hogy torzult személyiség és nem kaphat állandó felügyeletet? Miért lehetséges az, hogy az öccs felnőttkorára ilyen mértékben ne tudjon magáért kiállni, senki nem segített neki, amikor erre szüksége lett volna? Ha belföldön mentek nyaralni, akkor az apa nem tilthatja meg a nyaralást az anya láthatási ideje alatt.


És igen, akármilyen hihetetlen kedves kommentelők, egy bántalmazó mellett nem tudsz rendesen kiállni magadért és teljesen azt hiszed, hogy normális, ami veled történik. Nekem szerencsém volt, mert hagyta, hogy suli miatt elköltözzek és akkor jöttem rá, hogy nem, nem normális, ami otthon folyik. Azóta nem költöztem haza, pszichológushoz járok és évek óta próbálok felépülni ebből az elnyomott szarból. Sosem tudtam kiállni magamért, manapság ez már jobban megy. Ez nem puhapöcs kérdése egy komoly bántalmazó szülő mellett. Gondolkozzatok már.

2023. jún. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

14-es: én is bántalmazó közegben nőttem fel, annyi mégis van bennem, hogy ha pl. tudom, hogy nem örülnek, ha pl. karácsonykor nem megyek haza, nem verem nagy dobra...

Persze, nem tagadom, hogy qrva sokat sérültem, nem is véletlen járok terápiára. De aki 40 év alatt arra nem képes, hogy pszcihológiával kapcsolatos tartalmakat csak egy kicsit is fogyasszon, tök ingyen, meg később, ha már összeszedte, hogy mit mondana el egy szakembernek, elmenni egyhez, az kb. halva született. Mert 40, de inkább 45 felett azt mondom, oké, mire a net is elterjedt, felnőtt volt, nem találja fel úgy magát. De egy 40 év alatti embernél ez nem kifogás, hogy legalább ne jusson el az agyáig, hogy ez nem normális és, hogy kiálljon magáért. Max. ha apuka 100 kiló, öcsi meg 50. Még akkor megértem, de ha súlyban nincs nagy eltérés apuka javára, akkor nincs mentség.

2023. jún. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Várj, lemaradtam. 40 éves a srác? A leírásból azt hittem, hogy max 20 lehet...
2023. jún. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Bocsi, arra céloztam, hogy 40-45 éves kortól lehet arra fogni, hogy mibe született bele az ember, mert mire lett is internet a legtöbb háztartásba, akkor már nagykorú volt, nem tanulta meg használni. De fiatalon nem, amikor gyerekkorban is már volt sok helyen.
2023. júl. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Jaaa, bocsi, félreértettem.
2023. júl. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!