Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más családban is van ehhez...

Más családban is van ehhez hasonló?

Figyelt kérdés

3 testveremmel elek es apammal, de megsem erzem magam ugy mintha csaladot alkotnank. En szerencsere az eletem 80%at mar nem itthon elem, es lehet ezert erzem ezt. Arrol lenne szo hogy ugy erzem engem nem ismer senki. Keves dolgot tudnak rolam, bar alapbol zarkozottabb vagyok. Ha itthon vagyok szunetekben, vagy a het vegen par napot akkor is csak a szobamban vagyok. Hosszas kocsiut kozben sincs semmijen tema, csak a sablon erdeklodes. Beszelgeteseinknek sokszor semmi etelme, mert vagy nem erdekli a masik felet, vagy vita kerekedik belole. Oszinten nem szeretek huzamosabb idoket "itthon" tolteni, elkap egy ilyen fura erzes. Sokkal jobban szeretek a baratnoimmel lenni, de szerintem ez termeszetes.

A csaladban nem igazan tudok megnyilni, mert felek hogy a velemenyeimet elhordjak minden szarnak. Neha azt is erzem hogy alabecsulnek, nem tudjak mire vagyok kepes. Mostanaban jutottam el arra a pontra hogy teljesen fuggetlen szeretnek lenni. Sokszor dobaloznak banto szavakkal de szerintem nem is erzik a sulyat.



2023. júl. 12. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen. Sok ilyen érzelmileg elérhetetlen család van, akit bedarált a mókuskerék. Sajnálom.
2023. júl. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bubszimanó válasza:
100%

Szerintem javítanod kellene az önbecsüléseden, mert úgy érzem, nem valami erős.


Egyébként pedig sajnos sokkal több családban van jelen a nihil, a semmi, a felületesség és érdektelenség, mint azt sokan gondolnák. Hogy milyen okai lehetnek ennek, az nyilván családonként változó lehet, de sok esetben valóban a "mókuskerék" lehet az egyik ok.


És talán ennél is fontosabb, hogy ne feledd el: nem lehet mindenkinek megfelelni, és nem is szabad ezzel próbálkozni.


Ha nem kíváncsiak rád a családtagok, akkor olyan társaságot keress, ahol jól érzed magad és önmagad lehetsz, és nem kell magad kontrollálni. Mit mondhatok vagy mit nem, mit fognak szólni a véleményemhez stb.


Ne betegedj bele mások dolgaiba! Hidd el, lesz, aki nagyon is kíváncsi lesz rád.

2023. júl. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom hogy mennyi idősek vagytok, de elsőre azt mondanám hogy pont egy ilyen korban vagy (nekem is volt ilyen) . Ha tippelem kellene, akkor vagy azt mondanám hogy középsulis vagy egyetem elején vagy. Még fiatal vagy, és olyan dolgok érdekelnek amik a többieket annyira nem. +Apukádnak valószínűleg sok problémája van (abból gondolom, hogy egyedül nevel titeket) amikkel el van foglalva és azért nem tud nagy érdeklődést mutatni a dolgaid iránt. Szerintem ez egy átmeneti időszak, és remélem hogy túllendültök ezen.


Ez mind csak gondolat, és az is lehet hogy minden feltételezésem rossz, mert ennél sokkal több infó kellene egy pszichologusnak is.

2023. júl. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokban akad
2023. júl. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az durva, mert ez a helyzet szinte elviselhetetlen. Ha lenne barátom be sem merném mutatni. Bár ez lenne a kegkisebb problémám
2023. júl. 12. 23:04
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy egeszseges tavolsagot kell tartani egy ilyen csaladtol. Ha meg akarod tartani a mentalis es lelki egeszsegedet. De egyebkent eleg gyakori az ilyen, sajnos.
2023. júl. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt, és míg elköltöztem, maradt is.


Bár nálam okkal nem tudtak semmiről, mert mindent ellenem fordítottak amúgy is.

2023. júl. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az en csaladom is ilyen. Ezert koltoztunk el a szuleinktol mindanyian es sajat eletet elunk
2023. okt. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!