Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők miért nem engeditek...

Szülők miért nem engeditek még gyereket egész nap telefonját használhatja? Miért szokás korlátozni pár órát használhatja?

Figyelt kérdés
2023. júl. 13. 16:14
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Legtöbb szülő miért nem engedi meg ezt?
2023. júl. 13. 16:14
 2/27 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom nálad sem korlátozták, ezért nem sikerül helyesen írni...


Pl az enyémek még inni sem innának...

2023. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%

Mert nem agyhalott zombit akarnak nevelni.

Mégis milyen kérdés ez?

2023. júl. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%
Mert nem vagyok egy kretén.
2023. júl. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Mert vannak olyan gyerekek, akik ezen kívül semmi másra nem csinálnának
2023. júl. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Kimutattak, h a telefonok, tabletek nagyon karos hatassal vannak az agy fejlodesere, epp abban a korban, amikor kesz kepek helyett a kepzeletuk fejlesztesere kellene hangsulyt fektetni.

Az esetleges chates feluleteken rajuk leselkedo veszelyekrol pedig meg nem is beszeltunk.

2023. júl. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt vagyok, nincs gyerekem, de a saját telefon használatomat is igyekszem korlátozni. Károsítja a szemet, károsítja a szervezetet, ha egész nap csak görnyedten ülsz, elvonja az időt és az energiát a normális hétköznapi tevékenységektől, a sportolástól, a valós emberi kapcsolatoktól. Hosszan lehetne sorolni a negatív hatásait. Egy fejlődő szervezetre még károsabb.
2023. júl. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Mert a gyerekek nem tudják, hogy ez egy káros szokás, és nem jó egész nap ezt bámulni. Nyilván általában a felnőttek azért ezt érzik, és pont ezért korlátozzák a gyereknek, mert egy gyerek még nem feltétlen tekint rá így a dolgokra. Én is próbálom korlátozni azt, hogy mennyit töltök a gép, telefon előtt. Meg nem is csak az, hogy konkrétan károsak ezek, hanem az is emellett szól, hogy a telefon, gép folytonos használata miatt a gyerek úgy rászokik, hogy már alig lehet más tevékenységre buzdítani őt, mert egyszerűen függővé válik. Nyilván van olyan felnőtt is aki gép, telefonfüggő, de szerintem fontos, hogy a gyereket próbáljuk ne belenevelni ebbe.
2023. júl. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
98%

Mi a tököm olyan érdekes azokon a rohadt telefonokon, ami miatt egész nap azt kell bámulni?

Inkább mennétek a természetbe, olvasnátok, valami hasznossal töltenétek az időt, kevesebb hülyeségre maradna idő és energia.

2023. júl. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
96%
El nem tudom képzelni, mit lehet ennyit bámulni rajta, ehhez agyhalottnak kell lenni.
2023. júl. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!