Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha én ezért haragszok...

Normális ha én ezért haragszok anyámra?

Figyelt kérdés
Dühít, ahogy viselkedik és, amit továb adott nekünk, erről én már nem tudok és nem is akarok szépen kommunikálni vele. Most is sántít, mert már hetek óta fáj a talpa, van hogy alig tud ráállni, de nem akar elmenni orvoshoz. Inkább itt mártirkodik, hogy ő még így is dolgozik és jajgat. Ès nem ez az első eset, szemüveg is kellene neki, már évek óta nem lát jól, de oda sem hajlandó elmenni.A telefonja darabokra van repedve, a sarkán még hiányzik is egy darab, de ő azt sem akarja lecserélni, mintha még büszke is lenne rá, hogy ő még így is elboldogul vele. A körömgombája is van, már évek óta, azt sem kezeli. Most ,,csak" a vérnyomásával van probléma, de ha ennyire nem figyel oda magára szerintem csak idő kérdése és lesznek gondok. Bezzeg az önsajnálat az megy, sokszor megemlíti, hogy másnak jobb meg könnyebb lehet azért mert tesznek is érte? Nem veti őket fel a pénz, de annyi lenne, hogy rendbe tegye az egészségét. Nincs tudatában annak, hogy az egészségéért ő maga a felelős, nem akar tenni magáért és ez nagyon dühít ezt mutatta nekünk állandóan, hogy lapuljunk meg, majd más elintézi, majd más megoldja, nem kell mi beleszóljunk.

2023. júl. 29. 09:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Oké hogy nem veti fel őket a pénz, de az egészségügyi ellátás ilyen problémák esetén TB alapon működik és már attól sem kell félni, hogy hálapénz nélkül majd leszarják, mivel illegális pénzt elfogadnia az orvosnak. (Tudom-tudom, mai napig megoldják, de ezzel nagyon sokat kockáztatnak.)


Nem lehet hogy ezeket a problémákat kicsit túljátssza, mert szereti sajnáltatni magát? Értem én ezalatt pl. a talpfájást. Csak azért merem ezt kérdezni, mert Anyukám egy barátnőjének 3!!! éve begyulladt a lába és hiába gyógyult meg 1 hónap alatt, mai napig ezt fújja és kihasználja a helyzetet. Értsd: furikázzák mindenhova, ismerősei vásárolnak be helyette...ennek ellenére a szerinte halálosan beteg lábával órákat kapál a kertben tűző napon.

2023. júl. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem, ő pont a másik véglet, csendben tűr és szenved, amikor már nagyon fáj, akkor mondja, de nem tesz érte semmit, ha már elviselhetetlen a fájdalom, és 2-3 napig is így van akkor talán rászánja magát és elmegy.
2023. júl. 29. 09:55
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ebben az esetben nem tudom mi a teendő. Én is dühös lennék, mert aggódnék az egészsége miatt és bosszantana, hogy nem tesz érte semmit csak tűr és annyi idő bőven elég is ahhoz, hogy akár rosszabbodjon a helyzet.

A szép szóra ahogy látom nem hallgat, kényszeríteni pedig nem lehet.

Nekem Dédim volt ilyen, azonban ott Anyukám kijátszotta a "tudta nélkül kihívom a háziorvost" kártyát...de ez már nem ma volt. Most már nem így működnek a dolgok.

2023. júl. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Anya én elfogadom azt, hogy nem akarsz az egészségeddel foglalkozni, hiszen ez a te döntésed. De tudd, hogy a makacs emberek gyerekei a szokásosnál hamarabb örökölnek.
2023. júl. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok mindent tehetsz ha ennyire makacs.
2023. júl. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Minden érzelem normális. De a haragot ne tápláld, mert neked sem tesz jót meg a kapcsolatotoknak sem.
2023. júl. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha valakinek annyira fáj már valamilye, hogy pl lábra nem tud már állni akkor elmegy az orvoshoz. Ha pedig láthatóan fáj neki akkor ezzel nem fog büszkélkedni mert én személy szerint nem adom a napjaimat a fájdalomnak mert ezzel kelni és feküdni lelkileg is megviselhet. Szóval vagy túljátsza magát vagy nem tudom, nem ismerem személyesen, csak arról mondok véleményt amit olvastam. Nekem is ott a nagyanyám akinek mindene is fáj, de már 78 éves, ő is szokott jajgatni de az egészségügy már nem úgy foglalkozik ezzel a korosztállyal mint velünk vagy a szüleinkel, mert rá lesz mondva az életkor, pl legutóbb is az volt az orvos kérdése hogy " hány éve is tetszik használni a lábát? " 78... " akkor mit akar? " Ennyi volt.. szoval ha tudod akkor vidd el orvoshoz és mondd édesanyádnak is hogy menjen el, mert addig kell menni ameddig még foglalkoznak az emberrel, utána már aztán tényleg lehet jajgatni hogy akkor nem mentem el, most pedig már nem is foglalkoznak vele ahogy kéne.
2023. júl. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"" hány éve is tetszik használni a lábát? " 78... " akkor mit akar? " Ennyi volt.."

De remélem, ezzel nem azt akarod mondani, hogy normális, ha csak ennyi történik!

2023. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, pont azt hangsúlyozom, hogy eléggé feldühített a dolog, hogy ha már valaki idős akkor neki már mindegy és hogy legyen elfogadott az hogy igen az ő korában ez már normális. Persze, normális hiszen idős korral jár DE ameddig lehet rajtuk segíteni addig segítsenek nem pedig mindenféle adott dolog hogy ez ezzel jár meg azzal. Nem azért visszük el orvoshoz, mert azt akarjuk hallani hogy már nem fiatal hanem azért hogy valami gyógyírt tudnak-e rá adni. Nem fejtem ki bővebben de megvan a véleményem bizonyos orvosokról.
2023. júl. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%
Ha egész életében ilyen volt akkor nem fogsz tudni változtatni rajta. Nálunk is a családban volt ilyen ember de nem hagytuk mártírkodni, rákényszerült az önellátásra, és ha valaki rákényszerül akkor nem hagyja magát lerobbanni egészségügyileg, legyen bármilyen idős.
2023. júl. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!