Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell szegény nővéremet...

Miért kell szegény nővéremet csesztetni ezzel? 17.f

Figyelt kérdés

Nővérem 19 éves és ki szőkítette a haját a saját pénzéből de a szüleink nem hagyják nyugton.

Mindennap megkapja, hogy egy hülye, hogy roncsolja a haját ezzel meg, hogy miért nem jó neki az a haj amit adott neki a jó isten meg stb stb.

Szegény nővérem már sírva aludt el, hogy miért nem tud nyugodtan az lenni aki.

Ráadásul arról nem beszélve, hogy gyönyörűen áll neki egyébként a szőke haj.

Nyilván mindenki tudja, hogy a szőkítés a legroncsolóbb de olyan jól áll neki, hogy ég és föld a különbség ezt minden túlzás nélkül írom ha összehasonlítom az eredeti hajszínét a mostanival.

Eredetileg barna a haja és akkor is szép volt de így meg főleg.

Én azt gondolom, hogy vannak ilyen dolgok.

Az ő arcához szeméhez és az egész kinézetéhez egyszerűen a szőke áll legjobban még ha ez nem is teljesen egészséges.

Én is ezt csináltam volna a helyében.

Szüleink erre annyit mondtak, hogy igen? És ha valakihez az passzol nagyon, hogy cigi van a szájában akkor feltétlenül dohányozzon?

Azért ez szerintem egy nevetséges ellenérv.


2023. aug. 9. 01:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%
Nyilván túlzó amit reagálnak, de az biztos, hogy ez a művelet nem tesz jót a hajnak egyáltalán. Saját tapasztalat.
2023. aug. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
41%
Csak fgyelmeztetik! Én is szőkítettem annyi idősen, mert a barátomnak ez tetszett, de totálisan tönkretette a hajamat. Az egészet le kellett vágni tüsire, de még most, több mint 10 évvel később is, vannak foltok, ahol alig nő vissza, mert annyira kiégett.
2023. aug. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Az egy dolog, hogy elmondják a véleményüket egy kozmetikai beavatkozásról, de az undorító, hogy bántóan teszik ezt. Mégsem a fél karod (vagy az arcod) tetováltattad ki, és ha elszarod a hajad, akkor az majd (remélhetőleg) újra kinő. De még tök-kopaszon is el kéne hogy fogadjanak!


Szerintem sokat tehetnek afelől is, hogy nem voltál elég boldog az eredeti hajszíneddel. Itt az idő, hogy nagyon mélyen átgondold a jövőbeli viszonyotokat. Úgy érzed, hogy feltétlenül szeretnek? Vagy csak "divat volt a gyerek házikedvencnek" felfogásból lettél családtag?

2023. aug. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
8%
Neki akarnak jót vele.
2023. aug. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Ja, bocsánat - személyesen a nővérednek fogalmaztam meg a választ, mert később tértem vissza válaszolni.


Remélem, hogy majd képesek lesztek normálisan megbeszélni a dolgokat a családban. Mégsem egy nyelvhasításról - vagy meddőséget, elhaló mellbimbókat és anorgazmiát okozó nem-váltó műtétről van szó. Ha nagyobb baj lesz belőle, egy paróka majd megoldja a problémát - mely már bármilyen színű lehet!

2023. aug. 9. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%
Ha tényleg be is következne, amivel riogatja a család, max megtanulja a saját kárán, na bumm... Legalább hordhat több parókát és azt veheti fel, amelyiket akarja, amikor csak akarja és nem kell szaroznia a hajnövesztésen. Azért nem kutyává műtette magát, ami irreverzibilis, jézusom...-viccen kívül cikkeztek ilyen japán fószerról.
2023. aug. 9. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Magának csinálta a nővéred vagy fodrásznál?

Ha magának, akkor javasold neki legközelebbre a fodrászt (mindenképpen hozzáértőt, aki képzi magát, akár hajgyógyász is), ha szakember csinálja, akkor kevésbé káros a hajának, sőt, egy jó fodrász megmondja azt is, hogyha nem bírja a haja a szőkítést, és nem kéne erőltetni.

Ebbe talán picit a szüleid is belenyugodnának, hogy ha már csinálja, legalább ésszel?

2023. aug. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%
A mai hajfestékek már nem roncsolják annyira a hajat, mint régen. Egyébként egy csomó nőt ismerek, aki hosszú évek óta festeti, és semmi baja a hajának. A hajvégeket rendszeresen vágni kell, ha jó fodrász csinálja, semmi problémát nem okoz. Marylin Monroe is barna volt eredetileg. Azt hiszem, a kérdező szülei egyszerűen maradiak, szimplán a hajfestés ellen ágálnak, tökmindegy, milyen színű.
2023. aug. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

8-as a szőkítés nem festék, hanem a saját pigmenteket "szívja le" (általában hidrogén peroxiddal)


ettől függetlenül, sok nő szőkíti a haját, és még él, szóval... :D


Itt a szülőknek nincs meg a négy kerék, sőt ez kifejezetten mentális abuzus, szóval ha zavar kérdező, állj ki a nővéred mellett és állítsd le a szüleidet.

2023. aug. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
10%

A szüleid hülyék, ez tény, de a nővéred sem a legélesebb kés a fiókban. :D


Mondjuk max parókát kell viselnie, ha az ő haja így reagál a szőkítésre. Nem is feltétlen első alkalommal.

2023. aug. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!