Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy szakítsam meg apámmal a...

Hogy szakítsam meg apámmal a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, amikor 7 éves voltam, én anyukámmal maradtam.

A válás oka az volt, hogy apámnak problémái voltak az alkohollal.

Váláskor elvett tőlünk mindent, a tv-t, és a kocsit is..

Azóta már elköltözött a szülővárosába, ahol a Mamám is lakik.

Sose volt vele ilyen közvetlen apa-lánya kapcsolatom, mindig úgy éreztem, hogy távolságtartó. Nem is igazán törődött velem. Most is kb évente 2x találkozunk, néha beszélünk telefonon, de a vonalban se tűnik úgy, mintha érdekelném egyáltalán.

Azóta volt már többször is, hogy egy ideig nem beszéltem vele, volt, hogy fél évig a telefont se vettem fel.

Anyu oldaláról a családban mindenki azt mondta, hogy szerintük jobb őt elengedni.

Azóta az alkoholizmus elhatalmasodott rajta, az elvonó se segített neki, pedig már 2x is volt. 20 évvel idősebbnek néz ki, mint amennyi valójában.

Szívbeteg is lett azóta emiatt, szívgyógyszerre iszik, hetekkel ezelőtt pedig hasnyálmirigy gyulladása volt, és ez sem elég neki ahhoz, hogy leálljon végre.

Nemrég lementem a párommal hozzájuk, és olyan szinten leitta magát, hogy teljesen lejáratott a barátom előtt, iszonyatosan szégyelltem magam.

Rengetegszer kapott már tőlem új esélyt, de számomra ezt a kapcsolatot nehéz "ápolni".

Viszont ő mégis az apám, és nem akarom őt se megfosztani az egyetlen lányától.

És ha már őt nem is szeretem úgy, egy apa mégis hiányzik az életemből.. Szerintetek ha megszakítom vele a kapcsolatot, hogy tudnám elengedni ezt?

Nem tudom, hogy lelkileg elég erős vagyok e ehhez


2023. aug. 13. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolj, hogy ő nem apa, hanem spermadonor. Talán akkor könnyebb lesz. Esetleg mondd meg neki, hogy addig nem beszélsz vele, amíg nem lesz legalább egy éve (esetleg fél éve) tiszta, és nem látod úgy, hogy valóban jóvá szeretné tenni a múltat. Ezután már nála pattog a labda.
2023. aug. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
53%
Hányféleképpen lehet egy kapcsolatot megszakítani?
2023. aug. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Nem beszélsz vele, ennyi.
2023. aug. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, érdekes az emberi természet. Abba akar kapaszkodni, akinek semmit sem jelent. Minél jobban nem kell, annál jobban vágyik rá, hogy kelljen.

Pedig "csak" annyit kellene kérdezned magadtól, miért jelentene nekem bármit is valaki akinek én semennyit sem érek. Nem tudom, lehet-e valamivel gyorsítani, általában csak az idő és a racionális gondolkodás segít eljutni odáig, hogy mindenki annyit ér nekem amennyit én neki.

Bár ez is érdekes, sok alkoholista pont arra fogja, hogy iszik, hogy már az anyámnak/apámnak sem kellettem. Aztán ez mögé bújva lehet szipókázni.

Talán ha megpróbálnál nem hiányt érezni, hanem egy ideig inkább haragot, mi az, hogy itt volt a gyönyörű családja, ő meg sz.rt rá, csak ihasson. Ebbe sem szabad beleragadni, de talán az álmodtól való leválásban segítségedre lenne.

2023. aug. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!