Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kéne ilyen helyzetben...

Mit kéne ilyen helyzetben tenni? Szüleimnek évek óta rossz a kapcsolata, apám nem volt nagyon aktív az életemben, anyám ellene hangol.

Figyelt kérdés
Anyám kisebb korom óta mindig nekem és tesóimnak beszéli ki apám és családját, mit csinál rosszul, mennyire rossz apa és hasonlók. Elmúlt egy évben rengeteg nagy vita volt, de apám igyekszik, legalábbis próbál, de anyám nagyon passzívan (?) áll a dologhoz, pl amikor apám beszélgetést kezdeményez akármiről (nem nagyon beszédes természet) mindig bunkón, röviden válaszol. Minthogy megértem, hogy harag van, de nem akarja észrevenni, hogy igyekszik a múltban történt hibák miatt. Ezeket a hibákat és minden más ellene szóló apróságot mindig nekünk mond el, aztán arról beszél mennyire nem foglalkozik velünk, ami nem valami jó érzés. Kezd nagyon a válás felé hajlani a dolog, eddig miattunk nem akartak válni. Anyám iszonyat kezd ellene hangolni, pedig tényleg igyekszik részt venni az életemben. Mit tegyek?
2023. aug. 13. 22:03
 1/6 Darius- ***** válasza:
88%
Kérdezd meg mi gyűlöletének valódi oka. Mert mivel korábban összejöttek, nem mindig volt így.
2023. aug. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
90%

Nem igazán tudsz mit tenni.


A szüleidnek le kéne ülniük és normálisan, felnőttek módjára megbeszélni az egészet. Ebbe általában nem szokott számítani a gyerek véleménye, csak a "ki a jobb szülő" témában.

2023. aug. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Ha három gyerek felnevelésében apu nem nagyon vette ki a részét, simán megértem, hogy anyunak már festheti kékre az eget, húsz év késést elég nehéz lenne behozni. Anyád szerintem csak egy kis igazolást vár, hogy megértitek min ment keresztül. Azért csak hallasd meg, ha más hasznod nem is lesz belőle, nagyobb eséllyel kerülöd el ugyanezt a csapdát.
2023. aug. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Igy utólag már semmit, mármint elején még lehetett volna javítani, illetve megállítani a foylamatot.
2023. aug. 14. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de hogyha a férjem, akivel elvileg együtt vállaltunk három gyereket egy idő után lelép, a nyakamba sózva az egész logisztikás sz.rt, amivel a három gyerek nevelése-utaztatása, táborok, stb. jár, én sem örülnék, és hullára nem érdekelne, hogy 10-15 év után jönne vissza jópofizni.


Látni nem akarnám az ilyen embert, nemhogy hosszasan társalogni vele.

2023. aug. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Ez a "hagyományos" családmodell, amiben anya csinálja a gondozási munka egészét, apa meg dolgozik és éli a maga életét, gyakran vezet ilyen helyzetekhez (anya csinál mindent a családban, ezért hálát vár, de nem kap, ettől meg frusztrált, apa meg attól frusztrált, hogy a saját családjában kívülálló - az ilyen családi dinamikákról könyvet lehet írni).


Ezen te nem valószínű, hogy tudsz változtatni. Amit tudsz csinálni: külön-külön kapcsolatot építesz ki mindkét szülőddel, anyáddal szemben meg elismered, hogy ő vitte a vállán a családot, viszont nem hagyod, hogy frusztrációit rád öntse. Tanulságnak meg levonhatod, hogy talán nem e szerint a családmodell szerint kellene majd a saját párkapcsolataidat kialakítani.

2023. aug. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!