Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám el akarja hagyni...

Anyukám el akarja hagyni apukámat mit tegyek ?

Figyelt kérdés
Nagyon nem vagyok jóban az apukámmal, és az anyukámmal már sokat beszéltünk a válásról, én pedig mindig mellette voltam. Tegnap is erről beszéltünk és szerintem annyira tele beszéltem a fejét, hogy ma már elakar válni. Ezen sír most apukám, hogy anyukám elakarja hagyni. Ez az én hibám, igaz?

2023. aug. 14. 08:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nem a te hibád. Egy párkapcsolat két emberen múlik. Ha anyad válni akar, azt maga miatt akarja.
2023. aug. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Hát bele nem kellene beszélned. Főleg ha te magad is úgy érzed, hogy alaposan telebeszélted a fejét.
2023. aug. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
82%
Azért elég nagy gáz, ha egy anya olyan szinten aláveti magát a gyerekének, hogy annak parancsára válik. Egy család nem egy a gyerek által irányított egység, hanem egy kapcsolathálózat (a szülők egymással való kapcsolata, az anya-gyerek-kapcsolat, az apa-gyerek-kapcsolat), és ezek a kapcsolatok persze befolyásolják egymást, tehát egy bizonys mértékig te is hatással vagy arra, milyen ez a családi kapcsolatháló a ti családotokban - a felelősség az életkorodon is múlik. De végső soron mindenki maga felelős a döntéseiért.
2023. aug. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha ennyire nem akarják együtt akkor nem tehetsz semmit.
2023. aug. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk anyád menjen a f...ba, amiért veled beszéli meg azokat a dolgokat, amik nem rád, hanem két felnőttre tartoznak.
2023. aug. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég baj az, hogy anyád veled beszéli ezt meg. Ezt neki kell apáddal megoldania, neki kell döntenie. Nem te tehetsz róla, de ha legközelebb megint erről akar beszélni akkor mondd meg (vagy akár mindkettőjüknek is megmondhatod), hogy téged hagyjanak ki ebből, egymás között beszéljék meg a problémáikat. Nem tudom hány éves vagy és mit jelent az, hogy "nem vagyok jóban az apukámmal", de azért ez sem normális, hogy te ezért - ha jól értem - rá akarod beszélni anyádat a válásra? Pszichológusra, családterápiára lenne szükségetek, mert totál diszfunkcionálisan működtök, de gondolom ezzel nem mondok újat. :(
2023. aug. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Nem nem a te hibád. Anyukád biztos nem ok nélkül akar válni. Inkább anyukád hibája amiért a lánya vállán sír.
2023. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád és apukád is felnőtt emberek, saját maguk felelősek a döntéseikért, ők alakítják a saját életüket. Nem a te hibád.
2023. aug. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Semmit. Nem a te dolgod
2023. aug. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Senior Séf ***** válasza:
100%
Kár ebbe belefolynod, kérdező. A kamaszok meglehetősen egysíkúan látják a világot, és egy végső kétségbeesés határán levő anyuka erősen befolyásolható. Főleg, ha nincs más (felnőtt), akivel beszélhetne erről.
2023. aug. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!