Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha sokszor...

Mit lehet tenni, ha sokszor üvölt velem az apám, és néha meg is üt?

Figyelt kérdés
Nincs édesanyám, mert még kiskoromban öngyilkos lett, nagyrészt apa miatt. Amíg élt, egyszer a szemem láttára verte meg apa anyámat. Sokszor veszekedtek is. Amikor meghalt, egyre rosszabb lett a helyzet, apa elkezdett bántani, volt, hogy bottal fenyegetett, hogy ha nem megyek be a házba, kettétöri rajtam, stb. Utoljára kb 2 hónapja vert meg, azóta csak ordibálni szokott, de folyton félek, hogy megüt. Szid, olyanokat mond, hogy k**va vagyok, féreg, és anyámat szidja. A barátom előtt is olyanokat mond, hogy szájon vág, és hasonlók. Anyagiakban annyira nem állunk rosszul, ha kell, ad pénzt, vesz ruhát, stb, ezért nem is értem, miért bánt. Testvéremmel is kedves, soha sem emelt még rá kezet. A féltestvéremmel már egymásnak is estek, stb. Egyedül én vagyok lány itthon, és ezért mindig elvárják tőlem, hogy takarítsak, stb. Szerintetek mit tegyek? Hagyjam az egészet, és várjak, amíg elköltözöm itthonról, vagy tegyek ellene valamit? Ha utóbbi, mit javasoltok?

2023. aug. 15. 11:48
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

8, köszi!

10, sajnos egyik nagyszülőm sem él, csak a keresztanyám.

2023. aug. 15. 12:26
 12/17 anonim ***** válasza:
97%
Az önkormányzatnál, vagy az osztyályfőnökönél, vagy a rendőrségen kérdezd meg, vagy az önkormányzat honlapján nézd meg, emailben kérdezd meg, hogy hol van az illetékes családsegítő, tőlük kaphatsz leginkább szakszerű tanácsot.
2023. aug. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 LuckyLevi ***** válasza:
94%

Nane.hu

Ők segítenek. Van chat lehetőség és e-mailt is lehet írni.

2023. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
78%

Már ne haragudj, hogy ilyet mondok, de az apád egy rohadék p@cs, azt is megérdemelné, hogy megdögöljön. Ő nem ember, hanem egy félresikerült élőlényselejt.

Amint tudsz, lépj le otthonról. Drukkolok, hogy jól alakuljon az életed, remélem előbb-utóbb rendbe jönnek a dolgok.

2023. aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
5%
Költözz a barátodhoz,és hagyd apádat a francba
2023. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon sajnálom. Az apád nem apa. Még jó, hogy gondoskodik a ruházkodásodról, ez a kötelessége. Kérj felnőtt segítséget és járd végig a hivatalos utat! Bejelentés családsegítőnél stb. Esélyes, hogy elvesznek tőle, otthonba kerülsz, talán ezért azt kéne végiggondolni, van-e a családban, aki befogad. Ezt családba fogadás aki hívják, ha felvesznek apától, de valaki befogad a családból, nem kerülsz otthonba. Van egy másik, kicsit drasztikus lehetőség. Szóval: vedd fel telefonnal, mikor bánt, aztán irány a háziorvos, majd a rendőrség: látlelettel, felvétellel feljelentést tehetsz. (a felvétel nem feltétlenül muszáj, csak egy plusz biztosíték.)
2023. aug. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Családsegítő is intézkedik, ha megver.
2023. aug. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!