Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet elfogadni a szülők...

Hogy lehet elfogadni a szülők személyiségének a változását? (Agresszív viselkedés közösségi médiában)

Figyelt kérdés

Mikor kicsi voltam, a szüleim mindig arra neveltek hogy nem bántunk másokat, nem minősítgetünk, nem személyeskedünk. Ha mégis vita van, akkor udvariasan és észérvekkel kezeljük. Szóval tök normálisak voltak.

Pár éve viszont nagyon megváltoztak. Nem kertelek, borzasztóan kellemetlen amit a közösségi médiában művelnek: úgy érzik mindenhez hozzá kell szólni, de olyan stílusban amit nem is értek hogy honnan szedtek (vagy passzív-agresszív kioktatósan, vagy nyíltan “büdösbarmozva”, anyázva), a szarkazmust nem értik és olyanokat is elkezdenek szidni akik nyilván viccelnek, az összes számukra érdektelen (pl. bulvár) hír alá odakommentelik hogy “kit érdekel?” meg “ez ki?”, hiába mondom nekik hogy minél több ilyen kommentet írogatnak, csak annál több ilyen posztot fog feldobni a facebook (meg nekem is több ilyet dob fel, mert a facebook azt hiszi engem érdekel valami, csak mert egy ismerősöm kommentelt alá 🤦)


Nagyon kellemetlen az egész, főleg hogy emiatt már én is kaptam beszólásokat, hogy nekik milyen stílusuk van (mintha tudnék vele mit csinálni?!?!)

Én se tudom hova tenni az egészet, nagyon nem ilyenek voltak.


Nyilvánvalóan próbáltam velük beszélni, de csak megsértődnek, és/vagy annyit mondanak hogy én nem értem még az életet/embereket. 👀


Nem hinném sajnos, hogy őket meg lehetne változtatni, abszolút nem nyitottak rá. Szóval meg kell tanulnom együtt élni ezzel. Hogy lehetne ezt kezelni? Miért lesz valaki ilyen, ha előtte 40+ évig normális és kulturált volt? Őszintén szólva nekem óriási csalódás és nagyon ciki ez a viselkedésük, nem tudom hogy kellene ezt elfogadnom.


(Nekem nincs tippem. Én nem tudok róla hogy történt volna valami változás az életükben azóta, annyira nem idősek hogy az menjen az agyukra, stb.)


2023. aug. 15. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Egyszerű: Ha valaki ezért beszól megmondod neki, hogy nem a gyerekeid hogy neked kelljen őket nevelni.
2023. aug. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Ha leszoknának a Moszkva1 tv-ről és az Álhír tv-ről, az sokat segítene a helyzeten. Gyanítom, hogy ezeket nézik minden szabadidejükben.
2023. aug. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2

Ha politikai uszítást néznének folyton, akkor nem írnám hogy nincs ötletem miért ilyenek…

A politika szerencsére egyike a kevés témának amibe nem állnak bele online. (És amúgy se néznek M1-et)

2023. aug. 15. 17:01
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
A facebook tele van ilyenekkel, nem vagy egyedül kérdező, már a fiatalok el is jönnek onnan mert teljesen ellepték a 40-70 évesek, és nagyon aktívoskodnak sokan. Régebben lehetett kommentelni névtelenül cikkek alá, lehet hogy eddig is csinálták, megszokták, de most már nem lehet névtelenül, a facebook meg mindent kiír. Esetleg állítsátok be hogy ne dobjon fel bulvár cikkeket, keressetek olyan online újságot amiben nincs bulvár, akkor sok felesleges arcba kapott érdektelen hírtől megkímélik magukat, és kevesebbet kommentelnek.
2023. aug. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Beszippantotta őket a közösségi média és rászoktak erre a stílusra, amit mindenki más is művel a facebookon
2023. aug. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem agresszívek, hanem szimplán birkák, akik mennek a közösségi médiában látható többi birka után.


Szánalmas, és igen, olvass végig bármilyen! cikket, telivan 40-50 éves élet nélküli emberekkel, akik ontják az undorító, gyűlölködő, áldozathibáztató stb kommenteket - mert online nem verhetik pfán érte, mint amúgy megérdemelné.


Az én ismerősöm is ilyen, ráadásul osztja a sok álhírt - mondanom sem kell, már rég kikövettem a közösségi médiából :D

2023. aug. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6

Ez így van, de a szüleim nagyon nem ilyenek voltak még 10-20 éve. :(

2023. aug. 16. 11:24
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze mert 10-20 éve nem ezek mentek a Facebookon, illetve még Facebook se volt

Sajnos ez simán megváltoztatja azokat is, akikről nem gondolnád, mert amúgy tök normális, nyugodt emberek :( a közösségi média nagyon jól kifordítja a személyiséget

2023. aug. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!