Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg apát, hogy...

Hogyan győzzem meg apát, hogy menjen/hívjon orvoshoz?

Figyelt kérdés
Bevágta a fejét, szédül. Hányt is, de arra azt mondja, hogy csak összeevett valamit. Nem hajlandó orvoshoz menni
2023. aug. 18. 17:32
1 2
 1/16 anonim válasza:
95%
Agyrázkódás jeleit produkálja.
2023. aug. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%
Agyrázkódás valószínűleg. Vagy nem. Hogy vennéd rá? Sehogy. Apád, nem a kiskorú gyereked. Max. ráhívhatod a mentőket, de én azért speciel berágnék. Tekintve, hogy az agyrázkódásra hideg borogatás meg esetleg paracetamol való, sok értelme amúgy sincs orvoshoz menni, max. beutal valami komolyabb vizsgálatra, ha gyanítja, hogy szükséges.
2023. aug. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Erre én is rájöttem, ezért akarom orvoshoz zavarni, de nem hajlandó menni
2023. aug. 18. 17:37
 4/16 anonim ***** válasza:
23%
Ja, eszembe jutott még egy megoldás. Annyira aggodalmaskodsz, sírsz és az agyára mész, hogy inkább elmegy orvoshoz. Ezt hívják úgy, hogy érzelmi zsarolás.
2023. aug. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
10%
Gondolom a sírás nem fog nehezen menni, aki gyakorin kérdez ilyet, az tuti 13 éves kislány. Eszed lenne, felhívtad volna már rég a körzetit, hogy ez történt, ezek a tünetek, nem akar orvoshoz menni, mi a teendő, kell-e aggódnod.
2023. aug. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Az én apám is ilyen volt, sehogy se tudod rávenni.


Feldagadt a feje, annyira fájt a foga, hogy már aludni se tudott, se ész érv, se könyörgés, semmi nem használt, két nap után kihúzta magának a műhelyben csípőfogóval, ordítva. Utána pálinkázott és rendbe jött, na ez volt az olaj a tűzre, mert ezután meg se fontolta az orvost.

2023. aug. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
#6 De ez azért annál egy egyszerűbb eset. Csak fel kell hívni az orvost, aztán az megmondja, mindenképpen látni akarja-e. De ha igen, felnőtt embert akkor sem kényszeríthetsz.
2023. aug. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen és ehhez hasonló esetekben rendelési időben a háziorvost, azon kívül az ügyeletes orvost szoktam felhívni. Elmondom a tüneteket, majd a tanácsait továbbítom. Nem mindig hallgatnak rám/az orvosra, de legalább megpróbálom. A döntést mindenki maga hozza meg, arra nincs ráhatásod.

Nyugodtan telefonálj egyet, abból nem lehet gond. Mondhatod apukádnak is, hogy csak tanácsot kérsz, a döntést ő hozza meg.


Amúgy nézd meg a pupilláit, h. normálisnak tűnik-e.

2023. aug. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen jobbulást apukádnak!
2023. aug. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Ha dokira nem tudod rávenni vedd rá arra, hogy pihengessen.
2023. aug. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!