Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyát kötelezheti-e a...

Az anyát kötelezheti-e a bíróság, hogy a gyermekláthatások során az anya biztosítsa a gyermek utaztatásának felét?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!

A kérdés a következő helyzetben áll fenn:

Az exemmel született egy közös gyermekünk házasságon kívül (az előző házasságából neki volt már akkor is gyermeke). 6 évnyi együttélés után, ő úgy döntött, hogy visszamegy a volt a férjéhez, de 2 hónap után az első gyermekének édesapja elhalálozott. Ezután én segítettem továbbra is őket, mindaddig amíg meg nem ismerkedett egy másik férfival, akihez elköltözött a két gyerekkel 300 km-re, majd pár hónap ismeretség után újra teherbe esett és született meg a harmadik gyermek. Az óriási távolság miatt én havonta egyszer tudok a gyermekemmel találkozni. A találkozások könnyítése érdekében én felmondtam a munkahelyemen, elköltöztem Bp-re, (100 km-rel közelebb vagyok a gyermekemhez), ott vállaltam munkát, vállalva azt is, hogy a fővárosban nincs saját ingatlanom, így albérletet fizetek. Viszont sokkal nem könnyebb az utazás, mivel egy aprócska faluban élnek, ahová 5-6 óra alatt tudok eljutni tömegközlekedéssel, ezáltal ellehetetlenítva az érdemi idő együtt töltésének lehetőségét a gyermekemmel. A gyámhivatalhoz fordulva született egy határozat, hogy nekem kell megoldanom az utaztatást, anélkül hoztak ilyen döntést, hogy megvizsgálták volna a lehetőségeimet. Most a bírósághoz fordulnék, hogy vizsgálják felül a határozatot. Vajon érdemes-e pereskedni vagy inkább törődjek bele a helyzetbe? Az ex emellett tartásdíjjal kapcsolatos perrel fenyegetőzik (havi 50000 Ft-ot utalok, plusz minden alkalommal ruhát, játékot veszek a gyereknek, az óvodai felszereléseket is biztosítom). A bíróság dönthet úgy, hogy kötelezi az anyát arra, hogy az utaztatás felét ő oldja meg?



2023. aug. 19. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Dönthet úgy, de a te helyzeted elég bonyolult, nem merném megtippelni, hogy döntenének.

Úgy tudom, akkor szoktak így dönteni, ha váláskor (szakításkor) egy településen éltek, majd utána költözik el az anya messzire.

Havi 50e Ft-nál többet a bíróság se nagyon ítélne meg tartásdíjként, ettől ne tarts. A ruha, játék stb. pedig már ezen felüli extra.

2023. aug. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 babyboom567 ***** válasza:
3%

Nem bántás Kérdező!

Nem tudom mit dolgozol,de közelebb nem lehetne?Ahhoz a faluhoz közel is kell lenni városnak,olcsóbb is lehet az albérleted,vagy a meglévő ingatlanodat cserélni el egy másikra közelebbire,többi időd is maradna.Én előbb ilyesmikben gondolkodnék.

2023. aug. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szakítás után egy településen éltünk még, hónapokkal később költöztek el véglegesen
2023. aug. 19. 10:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, 2-es, anyuka költözködik ide-oda az országban az aktuális farok után, apuka meg pár évente adja föl az állását-lakását és menjen utána. Hát azért a lóf....nak is van vége.
2023. aug. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves babyboom567!

Gyártástervezőként dolgozom egy építőipari vállalatnál.

Nyílván időközben nekem is lett kapcsolatom, akit a munkája is ideköt a fővárosba. Tudnék vidékre költözni, nyílván jóval alacsonyabb bérért. Ez esetben felmerül bennem a kérdés, hogy nekem kell mindent feladnom, az ő kényelme érdekében?

2023. aug. 19. 10:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jogos a kérésed, akár az is, hogy félútig elviszi a gyereket és te onnan haza magadhoz.

Hogy megítélik-e, és mégis mennyi idő múlva azt nem tudom.

2023. aug. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
papíron igen, de szerintem ritka eset nagyon.
2023. aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen megitelhetik leven az anya koltozott el messze...


Amugy van birosagi itelet a gyermekelhelyezesrol ? A gyerektartas osszegerol?

Mert ha pert inditasz emiatt pl kerd a valtott felugyeletett 1het nalad 1 het anyanal

Oke itt eleg nehez ezt megoldani

De mindenkeppen kert a hivatalos elhelyezest ha akarsz harcolhatsz is h te neveld a gyereket.

2023. aug. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as,

nincs bírósági végzés, közös felügyelet van érvényben.

Jelenleg a gyámügytől van egy határozat, hogy minden páros hétvégén elhozhatom a gyerekem, illetve a szünetekről, muszáj voltam a gyámügyhöz fordulni, mert az anya megpróbálta ellehetetleníteni a kapcsolatunkat a gyermekkel, letiltott a közösségi platformokról, mert kevesli a havi 50e ft-os gyetmektartást, ami ugyebár nincs is hivatalosan megállapítva.

Ekkora távolságnál nem tudom, hogyan lenne megoldható az osztott felügyelet, még ovinál talán talán, de iskolánál már vannak kétségeim, hogy két suliba járjon, egy falusi iskola és városi iskola között gondolom más más a színvonal.

2023. aug. 19. 18:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Menj birosagra.

Fontos h neked iteleted legyen 1. A lathatasrol

2. A gyt osszegerol


A gyamugyes papir keves

Amugy ha harcolsz a gyerekert akkor akar te is tudod nevelni

2023. aug. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!