Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez célzás lehet nekem? Vagy...

Ez célzás lehet nekem? Vagy mi lehet az oka ennek az egésznek?

Figyelt kérdés

A szüleimnél jártam amikor feltűnt egy óriási fotó a falon amin a nagyszüleim,szüleim, az öcsém,annak felesége és a gyerekeik vannak.

Meg hökkentem,mert nem is tudtam,hogy fotózáson jártak az elmúlt napokban pedig egy utcánan lakunk. Mondom anyának "hát ez?" Mire Ő "úgye milyen jól sikerült,nézd a picik arcát".... Nekem senki nem szólt,meg sem kérdezték,hogy szeretnék e szerepelni a képen.Tatámék se mondták,mintha mindenki óssze játszott volna ellenem.Kérdeztem,hogy tesóm ötlete volt? Közölte anya,hogy nem,hanem ezt a képet már régóta tervezték,mert milyen gyönyörű egy teljes négy generációs kép. Mentem az emeletre,és a lépcső melletti falon apukám régi rajzainak a helyét a fotózáson készült képek váltották fel, 1-2 kép volt ott rólam a többi mind a többiekről.Nekem ez nagyon rosszul esett,mindig hátrányban voltam öcsémmel szemben,vagyis mióta a gyerekeik meg születtek. A nagyszüleink a gyerekeknek adták a házukat,tatáék élnek benne,de tatámék halála után a gyerekeké,és anyámék semmit nem szóltak hozzá csak elismerően mosolyogtak,tesóm úgy tett mintha nem fogadhatnák ezt el stb... Tatámék azzal letudták,hogy nekünk (tesómnak és nekem) már úgyis van saját házunk. (Egy szintes 2,5 szobás házban élek max 80m2) Szerintem anyámék is erre készülnek. Már nem tekintenek családtagnak csak mert nincs gyerekem?



2023. aug. 19. 19:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen érthető, hogy rosszul esett. Attól, hogy nincs gyereked, még teljes értékű családtag vagy, ugyanúgy, mint az öcséd. Nekem sincs gyerekem, mégsem tartanak kevesebbre a szüleim, mint a bátyámat, akinek van.

Ha gondolod, egyenesen kérdezz rá a szüleidnél, hogy mégis miért maradtál le a képről. Ha nem szeretnéd, az is érthető. A helyedben én lazábbra venném a kapcsolatot velük, én sem tartanám őket annyira fontosnak, ha már ők így kezelnek.

2023. aug. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

#1 a Tata egyáltalán nem gúny szó, nem tudom te milyen felsőbrendű körökben nőttél fel,nálunk ez a normális.

Kb.a pápa szó is lehetne sértő a logikád alapján.


#2 rá kérdeztem,de azt mondták,hogy túl reagálom ez egy 4 generációs kép,majd csinálunk egy nagy családit,már apa ki is nézte a helyét a kandalló felett... nem forgattam,szerintem akkor is meg csinálhattuk volna,ráadásul a generációs képen rajta van a sógornőm,Ő pedig nem vér szerinti rokon

2023. aug. 19. 20:19
 3/32 anonim ***** válasza:
35%
Érthető ha feltételes módban rosszul esett, de szóközöket megtanulhatnál már tenni.....
2023. aug. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
27%
Ha 4 generációs képet akartak akkor a leszarmazottakkal vannak rajta, mellék ágak nincsenek. Ez teljesen normális szerintem.
2023. aug. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
21%

"Ha 4 generációs képet akartak akkor a leszarmazottakkal vannak rajta, mellék ágak nincsenek. Ez teljesen normális szerintem."


Ez valóban így van, gondolom apád vagy anyád testvére sincs rajta se a nagyapád vagy nagyanyád testvére, sem az öcséd feleségének a testvére. Szóval nem is értem mit vagy oda magadtól egy 4 generációs kép úgy szép ha az adott szereplők szerepelnek rajta, mivel ez nem családfa így nincs szükség mellékágakra.

2023. aug. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem sincs semmi sértő benne, ha generációs képet szerettek volna, azon valóban kár kiakadni. Mi is készítettünk direkt ilyet, négy generációst, és nagyot néztem volna, ha valaki más is rajta akar lenni.

Szerintem te féltékeny vagy a gyerekek miatt, vagy a gyerekekre, a figyelemre, amit kapnak. Már a házról is úgy írtál, mintha legalábbis a te jogos örökséged lenne máris, holott még él a gazdája. Ez nagyon gáz dolog. Vagy 60 fölött már senkinek semmi köze a vagyontárgyaihoz, hogy a várományosok tudják tartani a markukat?

2023. aug. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

"Már a házról is úgy írtál, mintha legalábbis a te jogos örökséged lenne máris, holott még él a gazdája. "


Apukám a fiuk, mi az unokáik vagyunk,én és a tesóm. Szerintem nem velem van a hiba ha úgy érzem nem repesek az örömtől,hogy a tesóm gyerekei kapják a nagyszüleim hazát,és én még csak eszükbe sem jutottam,annak ellenére,hogy mindig nagyon szerettük egymást.


"Mi is készítettünk direkt ilyet, négy generációst, és nagyot néztem volna, ha valaki más is rajta akar lenni."


Értem én,de olyan furcsa volt látni,hogy én nem vagyok rajta azon az óriási képen,az meg,hogy nélkülem mentek el fotózásra egy célzásnak tűnik.

Készült olyan fotó is amin a teljes család együtt van,és az nincs ki nagyítva,pedig tatám nővére aki már meghalt is rajta van,csak egy keretben van a komódon.Apróságnak tűnik,de olyan mintha ki semmizni készülnének.

2023. aug. 19. 21:22
 8/32 anonim ***** válasza:
36%

" nekünk (tesómnak és nekem) már úgyis van saját házunk. (Egy szintes 2,5 szobás házban élek max 80m2) "

Van már házatok. Miért ne a gyerekeknek jusson akkor?

Csupa feltételezésed van, miért maradtál le arról a fotóról. Az írásodból kitűnik az önsajnálat, a sértődés.

"de olyan mintha ki semmizni készülnének."

Miből? Az örökségből? A házon kívül várható még valami örökség?

Itt nyavalyogsz, ahelyett, hogy leülnél a családoddal és elsírnád nekik, milyen érzéseid vannak annak a fotónak az elkészítése miatt.

2023. aug. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
79%
Sógornőd neked nem vérszerinti rokonod de " leszármazás" alapján meg családtag mivel ugye tesód felesége és ugye a gyerekek anyja
2023. aug. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Olyan görcsösnek tűnik ez a

"leszármazás,leszármazottak,mellékág,családfa stb." magyarázat.Nem fontosabb a szülőknek a gyerekük érzése,(nem egyformán fontos mind két gyerek) mint egy buta kép?

Hihetetlen,hogy jobban érdekli őket egy kép mint én....

Az öröklés,persze,hogy zavar hiszen ha bele gondoltok ti sem lennétek masképp. Gondolj bele ha a szüleid (mi esetünkben nagyszülők) tesód gyerekeire hagynak egy óriási házat,te pedig semmit nem kapsz mert már van egy házad.

Aztán ki tudja,apámék is lehet így döntenek,mert ugye nekem nincs és nem is lesz gyermekem.

2023. aug. 19. 21:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!