Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szülő azt akarja, hogy...

Ha a szülő azt akarja, hogy költözzön el a gyerek, akkor mit tegyen?

Figyelt kérdés

Apám sokszor mondta bátyámnak, hogy érettségi után költözzön ki. Leérettségizett, és ki is költözött.

Most apa engem kezdett el zaklatni, de nem vagyok benne biztos, hogy meg merem-e lépni. Lelkileg sokkal könnyebb lenne, csak akkor szerintem nem lenne erkölcsös, hogy támogasson bármiben is.

Most lelki támogatást nem szoktam tőle kapni. Az anyagi dolgaimat meg saját magamnak kell állni (ruha, cipő, sport).

Miközben azt mondja, hogy ne menjek dolgozni majd lesz időm egész életemben. De ha nem kapok tőle ruházatra sem pénzt, akkor igazából csak lekileg zsarol egyfolytában.



2023. aug. 20. 20:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%
18 év felett sajns nem köteles eltartani. :(, úgyhogy érthető tagadás helyett kezdj megoldást keresni, mert ő úgy kifog dobni, mint a sicc.
2023. aug. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Én szüleimet nem is érdekli, meg küldenek is. Multkor valami Budapesti munkákkal bombáztak, hogy már jövő hónapban igazán elmehetnék már innen mert szállás is van meg milyen jó lenne ott nekem,csak menjek már, utana meg jön a duma hogy addig maradok amig akarok mert támogatnak. Először én is féltem lépni de már elegem van ebből és megyek amint tudok
2023. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%

Itt találhatsz kiadó lakásokat.

[link]

Ügyelj arra, hogy megfelelő szerződést kössetek

2023. aug. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt tegye, hogy a már keresőképes (a tervezett iskoláit elvégzett) gyerekét lássa el egy lakáshoz való önerővel minimum. És akkor van csak erkölcsi alapja kirakni a gyerekét (jogról ne beszéljünk szerintem.)
2023. aug. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem vagy 18 akkor nem tehet ki. Hány éves vagy?
2023. aug. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Most én ezt nem értem.

El akar küldeni, de ne dolgozz?:D


Amúgy sosem értettem minek csinál valaki gyereket, ha nem bírja elviselni a családi életet?


Kötelességből vagy miért?

2023. aug. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

#16

Hát igen, kötelességből, meg há' mit fogna szóni? (Mármint ha nem lesz gyerek a házasságban).

2023. aug. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg hány éves vagy kérdező?
2023. aug. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

18 éves.

még tanulok, idén lesz meg az érettségi.


Tovább is szeretnék tanulni, csak pont az a kérdés, hogy miből.


Mindig azt mondja, hogy támogatni fog, de azt elfelejtette mondani, hogy szerencsejáték függő, és mindig mindinből csakis a legolcsóbbat veszi...

2023. aug. 22. 06:10
 20/20 anonim ***** válasza:
83%
Akkor sajnos jogilag kitehet. Ha vállalsz hétvégi/nyári munkát és lakótársal osztozol talán lesz egy kis spórolt pénzed.
2023. aug. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!