Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Baj ha ilyet kérdeztem anyámtó...

Baj ha ilyet kérdeztem anyámtól? Egy szülő arról számolhat be a gyerekének amit úgy érez?

Figyelt kérdés

Anyámat megkérdeztem hogy apukám előtt volt-e kapcsolata. Azt mondta erre hogy igen egy (ezt eddig nem is tudtam). Kérdeztem tőle mikor meg ki és mondta hogy nem ismerem, egy valaki még középiskolás korából amolyan tini szerelem volt. 1 évig tartott és állítólag arról a településről ahol élt fiatal korában. Meg szerettem volna kérdezni ki volt azt mondta elfordulva: Ezekről a dolgokról nincs kötelessége nekem beszámolnia. Majd bocsánatot kértem.

Már amióta én megszülettem egyedül él és nem akar senkit. Egyébként apámtól már születésem előtt elváltak egymástól nem keresik egymás kapcsolatát (én nem is ismerem apámat). Arról sem beszél soha hogyha ha kérdezek nem akar beszélni semmit. Nekem valahogy ez fura hogy ennyire nem beszél róla. Számomra érthetetlen... Nem erőltetem ha nem szeretné de ennyit nem lehet elmondani egy gyereknek? Nem akartam személyeskedni. Baj hogy ezt megkérdeztem anyukámtól?

Vagy nem tudom ez mennyire magánügy más szülőknél-gyerekeknél ez a téma?

Egyébként én a 23 éves fia vagyok anyám 54 éves.



2023. aug. 26. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Az apád előtti kapcsolata valóban nem tartozik rád, az az ő magánügye.

Viszont neked jogod van megismerni az apád, szóval tőle nem tarthatna távol.

2023. aug. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem baj, hogy megkérdezted, ahogy az se baj, hogy nem akar róla beszélni. Az ő dolga, annyit oszt meg a korábbi szerelmi életéről, amennyit akar.
2023. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Eléggé felnőtt gyerek vagy már ahhoz, hogy tudjad, ezek annyira intim kérdések, hogy épeszű ember ilyet nem kérdez általában sem a szüleitől, anyjától meg pláne nem. Anyád viszont meglehetősen érzékeny lélek lehet (és téged nagyon szeret), hogy magánéletének legalább egy részét elmondta neked. Az persze szomorú, hogy végül is életét megfelelő társ nélkül élte le eddig. Vannak nagyon érzékeny lelkű emberek, akik bizonyos csalódásokon nem(igen) tudják túltenni magukat és ezért magánéletük tulajdonképpen a magányos vakvágányra fut. Te sem leszel könnyű helyzetben, ha megházasodsz, mert akkor anyád teljesen egyedül marad és neked lelkiismeret furdalásod lesz (indokolatlanul), az együttélés viszont nem biztos, hogy jó megoldás (véletlen kivétel persze lehet).
2023. aug. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Egyáltalán nem baj, hogy megkérdezted, de az is érthető, hogy nem akar róla beszélni.

Nekem kicsit érdekes, hogy ennyire nem osztja meg, de ez ember és család függő.

Én pl.: azt is tudom anyukámnak mi a kedvenc póza.

2023. aug. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3%
Ne érdeklődj erről, magánügyük.
2023. aug. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem normális anya-lánya kapcsolatban lehet beszélni ilyesmiről, nem tartom fairnek hogy anyám előtt nyitott könyvnek kell lennie a magánéletemnek, minden barátomról tudnia kell, de ő meg nem oszt meg semmit a életéről. Szerintem ez nem normális.
2023. aug. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem teljesen normális az érdeklődés mind két fél részéről, a határokat betartva. Lehet kérdezni, de lehessen nemet mondani a válaszadásra kulturált hangnemben, amit a másik fél visszautasíthat.


Nekem ez személy szerint sosem ment anyámmal. Ő mindent tudni akar, de én semmit nem tudhatok. Ha random ír nekem és 15 percig nem válaszolok, amikor koliban vagyok(egyetemistaként, tehát felnőttként), akkor üzenetben számon kér, hogy mi a fax van. Én meg nem kérdezhetem meg, hogy hogyhogy hamarabb hazaért, mert magából kikelve ordít, hogy semmi közöm hozzá, nem még korábbi kapcsolatairól kérdezzek,, vagy akár arról, hogy mé pont apámmal kellett engem megcsinálni. Jó szr a kapcsolatunk legalább.


Mamámmal tök más volt. Ővele lehetett normálisan beszélgetni, amíg élt. Ő halál lazán beszámolt arról, hogy pl a nagyfatert úgy ismerte meg anno, hogy épp mással volt randin közben.

2023. aug. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7 Mármint nem visszautasíthat, hanem elfogad. Két gondolatom volt a megfogalmazásra, és jól összemostam. :D
2023. aug. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!